Taikomosios tautodailės konkursinėje parodoje „Iš Džiugo sakmių“ – per 760 kūrinių

Parašė:  2021-06-01

Siekiant puoselėti tautinę tapatybę, užtikrinti etninės kultūros tradicijų tęstinumą, ketvirtąjį kartą rengiama daugelį metų puoselėjama respublikinė taikomosios tautodailės konkursinė paroda „Iš Džiugo sakmių“, skirta kraštotyrininkei, kultūrologei, regionų paveldo, Lietuvos kraštų etnokultūros puoselėtojai Irenai Seliukaitei (1954 05 21–2018 08 26) atminti. Parodą apžiūrėti galima Telšių kultūros centro fojė.
Konkursas – unikalus ir išskirtinis, pirmiausia dėl geografinės aprėpties: vyksta tik Telšiuose, tačiau čia kaskart dalyvauja vis daugiau menininkų iš visos šalies. Išskirtinai pabrėžiamas Žemaitijos regiono savitumas projekto pavadinimu, mat Džiugas – legendomis apipintas Telšių miesto įkūrėjas, žemaičių senovės kunigaikštis, karžygys.
„Paroda-konkursu siekiama kasdienėje aplinkoje paplitusiems buitiniams ir dekoratyviniams daiktams priskirti ranka neapčiuopiamą, bet ypač svarbią šviečiamąją funkciją, liaudies meno poreikį. Džiugu, jog į šią iniciatyvą palankiai pažvelgė Lietuvos kultūros taryba ir kartu su Savivaldybe patvirtino bei parėmė projekto paraišką“, – sakė Telšių kultūros centro etnografė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė Sigita Dacienė ir papildė, kad 2021 m. konkurse dalyvauja menininkai iš visos Lietuvos: ne tik tautodailininkai ir meno kūrėjai, bet ir pradedantieji.
Parodoje-konkurse eksponuojami 137 autorių 762 taikomosios tautodailės kūriniai. Jį organizuoja Telšių kultūros centras drauge su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriumi.
„Parodą šiemet norėta dedikuoti ypatingai asmenybei – žmogui, kuris rodė nepaprastai didelį rūpestį regionų kultūra, tačiau išėjo per anksti. Irena Seliukaitė buvo puiki vadovė, mokanti šiltai bendrauti su žmonėmis, kraštotyrininkais, tautodailininkais, nuoširdi, negailinti paskatinamojo žodžio, patarimo kiekvienam, kas domėjosi kraštotyra, Lietuvos kultūros paveldu. Noriai konsultavo, važiavo į rajonų kraštotyrininkų konferencijas, šventinius renginius. Rengė kompleksines kraštotyros ekspedicijas įvairiose Lietuvos vietose ir už jos ribų, kaupė kraštotyrinę medžiagą apie išnykusius kaimus. Simboliška, kad paroda vyks ir jos gimimo dieną – gegužės 21-ąją“, – akcentavo S. Dacienė.
I. Seliukaitė buvo respublikinės taikomosios tautodailės parodos-konkurso „Iš Džiugo sakmių“ viena iš iniciatorių ir globėjų. Ji skatino, skleidė žinią apie šį konkursą, kad jis būtų pastebėtas ir matomas ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje šalyje.


Šviesaus atminimo I. Seliukaitė už veiklą etninės kultūros srityje 2004 m. apdovanota Jono Basanavičiaus premija, 2016 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi. Aukšti valstybiniai apdovanojimai kraštotyrininkei, kultūrologei įteikti už nuopelnus puoselėjant etninę kultūrą, dainų švenčių tradiciją.
Konkurso uždarymo šventė vyks 2021 m. birželio 4 d. Telšių kultūros centre. Kūrinius vertins kompetentinga penkių asmenų komisija, vadovaujama Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininko, dailininko Jono Rudzinsko. Už geriausius liaudies meno kūrinius renkami pirmosios, antrosios ir trečiosios vietų laimėtojai.
Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt