R. Inčirausko darbų paroda

Parašė:  2009-09-15

R. Inčirauskas gimė Anykščiuose. Baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, Estijos valstybinį dailės institutą Taline. Šiuo metu dirba VDA Telšių dailės fakultete docentu, yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir Tarptautinės medalininkų federacijos narys. R. Inčirausko kūrybos sritis – metalo plastika, skulptūra, medaliai, tapyba.
VDA Telšių dailės galerijoje parodos pristatymo renginyje dailininką sveikino Telšių r. savivaldybės meras Valdemaras Ramšas, VDA Telšių dailės fakulteto dekanas Petras Gintalas, Adelė Zinkevičiūtė, Telšių dailės galerijos dailininkas Petras Šaulys, gausus būrys meno mylėtojų.
Apie tapybos parodoje eksponuojamus darbus mintimis pasidalijo Algė Dargienė: „Aš neabejinga R. Inčirausko kūrybai. Pamačiusi šią ekspoziciją, pajutau džiaugsmą, išlaisvėjimą. Dailininkas tapydamas atsipalaiduoja, daro ką nori be įsipareigojimų. Intriguojantis parodos pavadinimas „Sėjomaina“ įpareigoja ieškoti. Darbų pavadinimai taip pat čia labai svarbūs, atitinkantys tam tikrą nuotaiką.“
„Menininkas R. Inčirauskas gimė Anykščių miestelyje ir šiandien jau negalime paneigti, kad jis dar vaikystėje negirdėjo, kad kažkur į vakarus už Janydžių vietovės, už Panevėžio miesto plyti nežinoma ir paslaptinga Žemaičių žemė. Ta žemė Romualdą taip traukė, kad jis, atvykęs į jos centrą Telšius, užkliuvo už Insulos kalvos. Anykštėnas tol vaikščiojo apie ją, kol surinko visas iškritusias raudonas plytas iš Ješivos dvasinės mokyklos. Šias plytas jis pavertė įstabiais šiuolaikinio meno kūriniais ir, sugiedojęs gražų himną tai kultūrai bei pačioje Žemaitijos centro širdyje užkėlęs Žemaitijos simbolį mešką į miesto centrinio laikrodžio bokštą, užlipo ant Insulos kalvos ir įkalė pačią didžiausią meno vinį į Katedros centrines duris. Šie veiksmai ilgam Telšiams atmins mažąjį Anykščių Romuką, kuris norėjo būti dailininku“, – apie R. Inčirauską pasakojo P. Šaulys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt