Prieš Motinos dieną ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota telšiškė daugiavaikė mama, globėja Žiba Gvergždienė

Parašė:  2021-05-04

2021 m. gegužės mėnesį, kaip ir kiekvienais metais, tradiciškai minint Motinos dieną ir birželio mėnesį minint Tėvo dieną, vyksta asmenų, nusipelniusių motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai, apdovanojimas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais. Pagal Lietuvos Respublikos valstybės apdovanojimų įstatymą šiam apdovanojimui pristatomi asmenys, labiausiai nusipelnę motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siūlyti kandidatus apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais galėjo įmonės, įstaigos, organizacijos ir piliečiai. Telšių rajono savivaldybės administracija šiais metais pateikė rekomendaciją ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota Telšių miesto gyventoja, daugiavaikė mama, globėja (rūpintoja) Žiba Gvergždienė. Ordino medalis įteiktas prieš pat Motinos dieną – praėjusį penktadienį simbolinėje vietoje – prie Ž. Gvergždienės namų, kuriose ji ir augina bei savo motiniška meile globoja vaikus. Medalio Ž. Gvergždienei įteikti atvyko Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerė Agila Barzdienė, kanclerio patarėjas Tomas Stončius ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
„Jūs savyje talpinate visa – ir mamą, ir moterį, ir bendruomenės lyderę bei mokytoją. Linkiu, kad ir toliau būtume toks pats įkvėpimas mums, o atžalos būtų iš Jūsų perėmę visas tas gerąsias savybes, kurias, tikimės, puoselės ir savo kuriamose šeimose“, – LR Prezidento apdovanojimą įteikdama sakė A. Barzdienė.
„Žiūrėdamas į Jūs, gerbiama Žiba, suprantu, kokia beribė yra mamos meilė ir didelė Jūsų širdis. Šiandien klausydamasis, jog į gyvenimą išleidote ir savo namuose dorais piliečiais auginate net 8 vaikus, reiškiu Jums asmeninę padėką. Jūsų atsidavimas nusipelno pačių nuoširdžiausių žodžių ir turbūt nėra pasaulyje apdovanojimo, kuris atsvertų Jūsų meilę šalia esantiems vaikams. Visiems mums esate didžiausias pavyzdys, kuriuo didžiuojamės ir džiaugiamės. Ačiū Jums, Žibute, už padovanotą šilumą, meilę bei namų jaukumą patiems mažiausiems – mūsų rajono vaikams“, – apdovanojimo metu dėkojo Savivaldybės meras K.Gusarovas.
Daugiavaikė mama, globėja iš viso dorais užaugino ir gyventi savarankiškai išleido tris biologinius vaikus bei vieną globotinę. Šiuo metu globėjos šeimoje auga keturi nepilnamečiai vaikai (dvi dvynukų poros), kuriems nustatyta nuolatinė globa. Visi vaikai auginami dorais piliečiais, suteiktos galimybės jiems mokytis, tobulėti, jausti namų šilumą ir palaikymą.
Moteris iki 2015 metų dirbo Telšių ,,Kranto“ vidurinėje mokykloje, kur visą laiką didelį dėmesį skyrė ne tik vaikų mokymui, bet ir jų emocinei būsenai, savijautai, elgesiui. Žibai teko mokyti mokinius iš socialinę riziką patiriančių šeimų. Visą laiką rūpėjo vaikai, kurie negauna tinkamo dėmesio, meilės, o ypač dažnai pagalvodavo apie vaikus, kurie gyvena vaikų globos namuose. Vyriausiai šeimos dukrai išvykus gyventi ir mokytis į Vokietiją, šeima priėmė sprendimą globoti 10 metų mergaitę iš vaikų globos namų. Globotinė užaugo puiki, darbšti, dora. Ž. Gvergždienės šeimoje gyveno iki 19 metų. Vėliau, kai namuose liko vienas sūnus, šeima priėmė sprendimą užauginti dar vieną vaiką iš vaikų globos namų. Žibai apsilankius globos namuose, prie jos priėjo ir į ranką įsikibo penkiametis berniukas, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, turi brolį dvynį. Nenorėdama išskirti brolių, Ž. Gvergždienės šeima 2010 metais priėmė sprendimą globoti abu vaikus.
Ž. Gvergždienė nuolat gilina savo žinias vaikų auklėjimo, jų emocijų ir kitomis temomis. Moteris yra išklausiusi Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kursus ir įgijusi teisę vykdyti asmenų, siekiančių įgyti teisę vykdyti asmenų pasirengimo globoti (rūpintis) ar įvaikinti vaiką, patikrinimą, organizuoti mokymus. Trejus metus dirbo atestuota socialine darbuotoja – mokytoja,VšĮ „Soneima“ organizavo GIMK mokymus.
Neslėpdama nuoširdžių emocijų po apdovanojimo Žiba Gvergždienė pasidalino istorijomis, kaip pamažu Gvergždžių namuose apsigyveno visi šios šeimos vaikai. Vaikų spindinčios akys ir šypsenos veiduose šiandien yra didžiausia dovana ir laimė jaukiuose ir meilės kupinuose jų namuose, kuriuose mylimi, prižiūrėti ir saugomi auga vaikai. Linkime gausiai šeimynai kuo didžiausios sėkmės ir daugybės jaukių akimirkų drauge.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt