Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas apibendrino šių metų sausio–liepos mėnesių statistiką.
Per pirmuosius septynis metų mėnesius ugniagesiai gelbėtojai gaisruose išgelbėjo 75 žmonių gyvybes, o iš viso šalyje kilo 5 734 gaisrai.
Ugniagesiai gelbėtojai šiemet 3 474 kartus teikė pagalbą gyventojams buityje, 3 328 kartus padėjo kitoms specialiosioms tarnyboms ir 1 092 kartus vyko į pagalbą žmonėms, nukentėjusiems autoavarijose.
Taip pat ugniagesiams gelbėtojams teko 201 kartą dirbti vandenyje ar ant ledo, 336 kartus budėti likviduojant sprogmenis ir 419 kartų likviduoti cheminius incidentus.
Per septynis mėnesius ugniagesiai visoje šalyje išgelbėjo 247 žmonių gyvybes.
Tačiau šis laikotarpis buvo paženklintas ir skaudžių nelaimių. Gaisrai visoje Lietuvoje nusinešė 54 žmonių gyvybes, iš jų trys žuvo Telšių apskrityje. Vandens telkiniuose per septynis šių metų mėnesius nuskendo 61 gyventojas, trys iš jų – Telšių apskrityje.
PAGD inf.
