Palankus laikotarpis daugiabučių renovacijai

Parašė:  2021-01-19

Karantinas nestabdė darbų ir pagal Daugiabučių namų modernizavimo (atnaujinimo) programą 2020 metais atnaujinta daugiau nei 300 namų, praneša Būsto energijos taupymo agentūra (BETA).
Šiandien Europoje net 75 proc. pastatų yra energiškai neefektyvūs. Jie sunaudoja 40 proc. visos energijos ir į atmosferą išleidžia 36 proc. šiluminį efektą visų sukeliančių dujų.
Nuo 2013 metų visoje Lietuvoje yra atnaujinta daugiau nei 2 600 daugiabučių. Renovacija vyksta ir dabar – šiuo metu Lietuvoje atnaujinamas dar 1 551 daugiabutis. Atnaujintuose daugiabučiuose šiuo metu gyvena apie šimtą tūkstančių šeimų, o juose vidutiniškai sutaupoma 50–70 procentų šiluminės energijos.
Pailgintas paraiškų kvietimo terminas
Kvietimo terminas yra pratęstas dėl didelio daugiabučių gyventojų susidomėjimo ir ilgesnio nutarimų priėmimo laiko karantino laikotarpiu.
„2020 metais modernizuotų daugiabučių namų skaičius rodo, kad karantinas turėjo įtakos renovacijai, tačiau jos nesustabdė. Praėjusiais metais darbo sąlygos buvo kitokios, nei įprasta, ir tai kėlė tam tikrų sunkumų. Aplinkos ministerijai paskelbus naują kvietimą teikti naujas paraiškas daugiabučiams namams modernizuoti buvo pastebėta, kad dėl pandemijos yra sudėtinga, o kartais net neįmanoma daugiabučių namų gyventojams susirinkti ir priimti atitinkamus sprendimus. Todėl ir buvo priimtas sprendimas atidėti paraiškų teikimo terminą vėlesniam laikotarpiui“, – pažymi Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.


Paraiškas gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai ir savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos administratoriai. Pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą jos bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d.
Valstybė skiria paramą – padengia visas daugiabučio renovacijos projekto parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat kompensuoja 30 proc. išlaidų, skirtų energijos taupymo priemonėms. Gyventojams, turintiems mažas pajamas, papildomai teikiama 100 procentų parama, padengianti visas jiems tenkančias išlaidas, kylančias dėl renovacijos projekto įgyvendinimo.
Tam, kad sprendimas renovuoti būtų priimtas, reikia ne mažiau nei 55 procentų butų ir kitų patalpų savininkų sutikimo. Išimtis – reikalavimas nebus taikomas, jei su paraiška atnaujinti daugiabutį pateikiamas finansuotojo pritarimas dėl lengvatinio kredito suteikimo.
2020 metais Telšių rajone buvo atnaujinti 8 daugiabučiai, tiek pat, kiek ir 2019 m. Į daugiausiai per 2020 metus modernizavusių daugiabučių savivaldybių penketuką patenka Klaipėdos miesto savivaldybė – 28, Kauno miesto savivaldybė – 21, Jonavos rajono savivaldybė – 17, Palangos miesto savivaldybė – 17, Molėtų rajono savivaldybė – 15.
Paraiškos dėl renovacijos teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose) tiesiogiai arba naudojantis pašto ir pasiuntinių teikiamomis paslaugomis.
Daugiau informacijos – nemokama telefono linija 8 800 20012.


R-335

Renovuotas daugiabutis Zarasuose. Nuotrauka iš BETA archyvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt