Poledinės žūklės sezonas: saugumas ir taisyklės

Parašė:  2021-01-19

Daugeliui ežerų pasidengus ledu, poledinės žūklės mėgėjai išsirengia žvejoti. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai primena, kad meškeriojant ant ledo reikia ne tik pasirūpinti savo saugumu, bet ir laikytis mėgėjų žvejybos taisyklių.
Žvejai mėgėjai turi laikytis reikalavimo, kad vienos žvejybos metu galima naudoti 4 mėgėjų žvejybos įrankius, iš jų ne daugiau kaip 2 įrankius (Kuršių mariose – 3), kuriais meškeriojama masalui naudojant žuvelę ar jos gabalėlį.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai taip pat pabrėžia, kad poledinės žūklės mėgėjai turi būti ypač atidūs ir laikytis saugumo reikalavimų,
Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė žvejams mėgėjams žūklaujant ant ledo turėti priemones, kuriomis pasinaudojus būtų galima įlūžus išlipti ant ledo, – du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus. Juos privalo turėti visi žvejai, meškeriojantys ant ledo, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių.
Smaigus reikia nešiotis taip, kad netikėtai įlūžus būtų galima jais iškart pasinaudoti. Dažniausiai žvejai juos nešiojasi pasikabinę ant kaklo. Smaigai privalo būti parengti naudoti žengiant ant ledo. Daugelio gamintojų smaigai pritaikyti kabinti ant kaklo tokiame aukštyje, kad įvykus nelaimei būtų galima juos greitai ištraukti iš įdėklo, todėl smaigus būtina laikyti visada lengvai pasiekiamoje vietoje – ne kišenėje ar, dar blogiau, žvejybinėje dėžėje.
SVARBU


* Turėkite smaigus ir laikykite juos lengvai pasiekiamoje vietoje.
* Apeikite vietas, kur ledas plonas. Vanduo iš lėto šąla ten, kur teka povandeninės srovės, ledas užsnigtas, yra augalijos, prikritusių šakų ar kitų daiktų, iškirstos eketės.
* Ledas dar pavojingesnis upėse ir vandens telkiniuose su įtekančiais upeliais ar šaltiniais.
* Tvirtas ledas būna melsvas arba žalsvas. Matinės baltos spalvos arba gelsvas ledas netvirtas.
* Prie kranto ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų.
Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektroninėje sistemoje https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 2732995.
Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt