Ketvirtadienį Telšių rajono savivaldybės tarybos Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto nariai svarstė sprendimo projektą, kuriuo siūloma Tarybai pritarti Telšių menų mokyklos projekto įgyvendinimo viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu galimybių studijos parengimui. Tokia studija Savivaldybės kišenę palengvintų 50–80 tūkst. Lt.
Neturinčiai nuosavo stogo Telšių muzikos mokyklos bendruomenei iki šiol nėra galutinai aišku, kur teks išsikraustyti po to, kai bus pradėtas vykdyti investicinis projektas „Telšių regioninio profesinio mokymo centro plėtra“, pagal kurį planuojama rekonstruoti Suaugusiųjų mokyklą ir joje įkurti profesinio rengimo centrą.
Dar praėjusių metų vasaros pabaigoje Suaugusiųjų mokykloje, kurioje yra prisiglaudusi ir Muzikos mokykla, apsilankė Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai. Tuomet Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva kalbėjo, jog visos rajono politinės partijos yra sutarusios Telšių muzikos mokyklai suteikti patalpas buvusiame policijos komisariato pastate ir pažadėjo, kad į jas bus galima įsikelti jau 2014 m. rugsėjo 1-ąją. Pažadus būtina tesėti, tačiau kokia kaina?…
Per praėjusią savaitę įvykusį Telšių rajono savivaldybės tarybos Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto posėdį pateiktas sprendimo projektas,
kuriuo prašoma leisti parengti Telšių menų mokyklos projekto įgyvendinimo viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu galimybių studiją. Kitaip tariant, aplenkiant „koncesijos“ sąvoką, ieškoma būdų, kaip pasinaudojant privačiu kapitalu sutvarkyti buvusį policijos komisariato pastatą, kuriame galėtų įsikurti Menų mokykla (sujungtos dabartinės muzikos ir dailės mokyklos).
„Kokio velnio siūlote tą koncesiją? Ji kainuos trigubai brangiau, nei imant paskolą Savivaldybei? – gūžčiojo pečiais opozicijos Taryboje lyderis Donatas Kaubrys. – Jei paprastai paėmus paskolą pastato rekonstrukcija kainuotų 4 mln. Lt, tai koncesijos būdu – 12–14 mln. Lt! Kada buvo pristatomas mokyklų tinklo optimizavimo antrasis etapas, Tarybos narys Rimantas Adomaitis aiškiai pasakė, jog po kelių metų sumažės tiek vaikų, kad viena mokykla liks tuščia. Tai gal reikėtų pasižiūrėti turimas patalpas, į kurias būtų galima perkelti?“
Sprendimą pristatęs Telšių rajono savivaldybės administracijos pavaduotojas Kęstutis Anglickas teigė, kad studiją galima išplėsti, įvertinant ir mokyklų tinklo padėtį. Esą norima paruošti dokumentą, leisiantį atsirasti vizijai, kur būtų galima įkurti Menų mokyklą.
„Aš atsimenu, kad dar prieš penkerius metus Muzikos mokyklos bendruomenei buvo kabinami makaronai apie naujas patalpas, – kalbėjo Tarybos narys Sigitas Motuzas. – Kiek man teko matyti, ten pačios baisiausios sąlygos, kuriose tenka dirbti pedagogams.“ Visi komiteto nariai vienbalsiai sutiko, kad nereikia skubėti, priimant sprendimą, o būtina labiau šį klausimą išdiskutuoti. Diskutuoti, teikti pasiūlymus ir pan. bus galima per kitą savaitę kviečiamą jungtinį Telšių rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdį.
„Buvęs policijos komisariato pastatas – tai tik vienas iš galimų variantų, kur būtų galima įkurti Menų mokyklą, – po Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio „Telšių ŽINIOMS“ komentavo Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Kuizinas. – Visi akcentuoja koncesiją, bet tai ne koncesija, o vieša ir privati partnerystė. Na, gal sąvokos ir panašios… Viena Vilniaus mokykla pastatyta tokiu pat principu, kuris yra siūlomas kaip variantas. Ten, mano manymu, išlaidos yra truputį per didelės… Nesu linkęs priimti skubotų sprendimų, dėl kurių vėliau gali tekti gailėtis.“ P. Kuizinas pripažino, jog pasitelkus viešos ir privačios partnerystės principą, kaina buvusios policijos pastate įkurti Menų mokyklą būtų nuo 2,5 iki 3 kartų didesnė, nei Savivaldybei paprastai imant paskolą. Tačiau yra vienas bet… Savivaldybė jau yra išeikvojusi savo skolinimosi limitą ir paskolos imti nebeturi iš ko…
„Kitas diskutuotinas variantas, kur būtų galima įkelti Menų mokyklą, tai VšĮ Telšių menų inkubatoriaus patalpos, – kalbėjo P. Kuizinas. – Aš dar tebeabejoju, ar minėta įstaiga sugebės pritraukti profesionalų meną ir užpildyti visus savo kabinetus. Kol kas inkubatoriuje įsikūrė tik 2 menininkai, o erdvės ten yra didžiulės… Taigi, ir vėl reikalinga studija ir skaičiavimai, kiek mums kainuotų, jeigu pritaikytume Menų inkubatoriaus patalpas Menų mokyklai. Gal ir išlaikymo išlaidos, kurias dabar moka Muzikos mokykla, gyvendama po Suaugusiųjų mokyklos stogu, išliktų tokios pat? Negaliu kategoriškai teigti, kad VšĮ Menų inkubatorius yra tinkama vieta – tai kol kas tik diskusijų klausimas.“
Kitas variantas, anot P. Kuizino, Menų mokyklą įkelti į vieną iš tuštėjančių miesto mokyklų. „Atžalynas“, „Ateitis“, „Germantas“ – tai tos mokyklos, kurios nėra visiškai užpildytos, – kalbėjo vicemeras. – Gal būtų galima pritaikyti dalį pastato ir ten įkelti Menų mokyklą. Tai ir vėl – diskutuotinas dalykas.“