Mes mylime savo mokyklą

Parašė:  2010-05-21

Gegužės 14 dieną Telšių „Ateities“ vidurinės mokyklos bendruomenė šventė mokyklos 15 metų gimtadienį. „Esame, kad būtume kartu“ – tokiais žodžiais mokyklos prezidentė G. Žiulkutė paskelbė mokyklos šventės pradžią. Šie žodžiai apibūdino mokyklos kasdienybės ir šventės esmę – mokinių, jų tėvelių, mokytojų, rėmėjų ir partnerių susitelkimą, bendruomeniškumą būti, dirbti ir švęsti kartu.
Mokyklos gimtadieniui buvo ruošiamasi visus metus. „15 metų – 15 gerų ir prasmingų darbų mokyklai“ – tokia akcija suvienijo kolektyvą ir šventės rengimo grupės idėjas pavertė darbais: atidaryta mokyklos Šlovės alėja, atnaujinta interneto svetainė ir mokyklos muziejus, įrengti edukacinių technologijų ir mokytojų metodikos („Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimo“ projektas) kabinetai, taip pat įrengtas dar vienas įvažiavimas į mokyklą vaikams su negalia. Be to, pasipuošė mokyklos erdvės, mokyklos kiemelis, įrengta tautodailininko V. K. Savickio darbų galerija. Veikė daugybė mokyklos šventei skirtų parodų: mokinių laimėjimų medis, mokytojų dailiojo rašto, eilėraščių, skirtų mokyklai, bei ekslibrisų parodos. Laukėme šventės ne tik dėl šventės. Šventės laukėme įgyvendindami idėjas, puošdami savo mokyklą ir turėdami viltį prasmingai eiti į priekį. Bendra ir kryptinga mokytojų ir mokinių veikla tarsi privertė užmiršti krizę ir skaudžią mokyklų reformą. Pajutome, kad mokykloje neužgeso noras dirbti ir džiaugtis. Tiesiog dar labiau suvokėme, kad esame mokykla, gebanti sutelkti kolektyvą bendrai veiklai, kad kartu džiaugtumėmės ir puikiais darbo rezultatais. Juk mokinių laimėjimai, kaip niekas kitas, rodo profesionalų mokytojų kolektyvo darbą bei mokinių norą garsinti savo mokyklą.
Neįdomus gimtadienis būtų be svečių. Šventėje dalyvavo Kuršėnų Pavenčių vidurinės mokyklos direktorė J. Banienė bei pavaduotoja G. Vaitkienė, Telšių miesto meras V. Ramšas, Telšių švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja D. Tūmienė, miesto bendruomenės „Artumos šviesa“ atstovės. Mus sveikino ir mokyklos „gimimo“ istoriją priminė pirmasis mokyklos direktorius, apskrities administracijos švietimo priežiūros vadovas R. Adomaitis. Telšių LIONS klubo atstovai – nuolatiniai mokyklos rėmėjai – irgi atvyko su linkėjimais ir dovanomis. Džiaugėmės sveikinimais ir linkėjimais. Džiaugėmės, kad mūsų vaikų ir mokytojų bendras koncertas patiko svečiams ir tėveliams. Stengėmės būti nuoširdūs ir sau, ir atvykusiems.
Sulaukėme ir svečių iš Švedijos – aštuonių Satilla Hyssna LIONS klubo delegatų. Tai nuolatiniai mūsų mokyklos rėmėjai.
Pratęsta tradicija – įteikta mokytojos J. Žardeckienės vardo stipendija geriausiai anglų kalbą mokančiai abiturientei. Mokyklos gimtadienio vakarą ši stipendija atiteko D. Denisevičiūtei. Be to, svečiai iš Švedijos įteikė ir piniginę dovaną mokyklos vaikams su negalia. O prieš šventinį renginį švedų delegacija naujajame edukacinių technologijų kabinete stebėjo integruotą 10b klasės istorijos (mokytoja R. Jonkuvienė) ir geografijos (mokytoja V. Raibužienė) pamoką „Tarpkultūriniai Lietuvos ir Švedijos ryšiai“. Buvo pristatyti 4 projektiniai darbai: „Vikingai ir aisčiai“, „Vazų dinastija Lietuvos valdovo soste“, „Švedijos ir Lietuvos aukščiausiojo lygio susitikimai“, „Mokyklos ir Švedijos LIONS klubo ryšiai“. Švedus maloniai stebino mokinių gebėjimas pristatyti išsamius darbus bei jų noras domėtis, klausti ir diskutuoti.
Šventinis koncertas buvo mūsų visų dovana mokyklai. Jo organizavimu rūpinosi pavaduotoja R. Motiejūnienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R. Kasparavičienė. Šventės kulminacija – kiekvienos klasės vazoninė gėlė mokyklai ir knygų ryšulėlis mokyklos bibliotekai. O mokytojai dovanojo užuolaidas salei, kurios jau buvo papuošusios ir taip gražią, J. Vaičikauskienės dekoruotą sceną. Buvo ir aktyviausių bendruomenės narių apdovanojimai. Buvo ir tortas – koks gimtadienis be jo. Pirmiausia, popierinis – per improvizuotą mažųjų pasirodymą, o po koncerto – ir tikras. Vienodomis teisėmis tą vakarą jo ragavo visi: ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai, ir svečiai.
15 metų mūsų mokyklai… Mažiesiems tai atrodo didelis skaičius – juk jie dar nebuvo gimę, kai mes šventėme jos atidarymą. Mums tai – nepastebimai greitai prabėgęs laikas. Tačiau visi kartu sakome: „Mes mylime savo mokyklą ir ja didžiuojamės, ją patys puošiame.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt