LR kultūros ministro vizitas Telšiuose

Parašė:  2020-02-11

Penktadienį LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas su darbo vizitu lankėsi Telšiuose. Kartu atvyko ministro patarėja Karolina Narkevič ir Kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės patarėja Vaiva Lankelienė. Vizito metu aptarti aktualūs regionui klausimai, apžiūrėti reikšmingiausi kultūros paveldo objektai, vyko susitikimas su Telšių rajono kultūros įstaigų atstovais.
Susitikime su Telšių rajono savivaldybės vadovais buvo aptariama kultūros įstaigų tinklo pertvarka, kultūros ir meno srities darbuotojų darbo užmokesčio situacija tiek rajono, tiek nacionaliniu lygmeniu.
Ministrui pristatytas Savivaldybės prisidėjimas palaikant pasirašytą memorandumą dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą.
Taip pat aptartas vykstantis Telšių ješivos, kuri yra įtraukta į kultūros paveldo objektų sąrašą, rekonstravimo procesas ir ateities planai šią XIX amžiuje įkurtą aukštąją rabinų mokyklą įveiklinti pritaikant ją edukacinėms ar kitoms veikloms. Pasidžiaugta dar vienu Telšių rajone pasiektu tikslu – sėkmingai užbaigta Varniuose esančio namo, kuriame gyveno vyskupas Motiejus Valančius, rekonstrukcija.
Vizito Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje metu su Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu kalbėta apie Telšių rajono savivaldybės ir Žemaičių muziejaus „Alka“ bendradarbiavimo galimybes įrengiant ekspozicijas, ateities planus išsaugant ir stiprinant krašto identitetą, paveldosaugos ir kitus darbus.
Aplankydamas šiuo metu modernizuojamą Žemaičių muziejų „Alka“ ministerijos vadovas susitiko su muziejaus darbuotojais, aptarė dviejų muziejuje vykdomų investicinių projektų veiklą, ekspozicijų atnaujinimo klausimus.


Per susitikimą su Telšių rajono kultūros įstaigų vadovais ir atstovais svečias pristatė kultūros politikos aktualijas, aptarė Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelį, diskutavo darbuotojams aktualiais klausimais – projektinės veiklos finansavimas, darbuotojų atlyginimo ir motyvavimo sistema, priemonės „Kultūros pasas“ taikymas.
Kultūros ministras apžiūrėjo šiuo metu modernizuojamą Žemaičių muziejų „Alka“, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą, Vyskupijos kuriją, rekonstruotą Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką, rekonstruojamą Telšių rajono savivaldybės kultūros centrą, Žemaitės dramos teatrą, Telšių ješivą, Žemaitijos vyskupystės muziejų Varniuose.
„Regioninė kultūros politika yra viena iš strateginių Kultūros ministerijos veiklos krypčių. Džiaugiuosi, kad Telšiuose matomi šios veiklos rezultatai. Tikiuosi, ateityje šis regionas galės džiaugtis dar didesniais pokyčiais“, – teigė ministras M. Kvietkauskas.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt