Kryžių nulaužusiai ir iš įvykio vietos pasišalinusiai vairuotojai – griežtos baudos

Parašė:  2014-08-22

Rugpjūčio 15-osios popietę Telšių rajone, ties Žarėnais, išverstas pakelėje stovėjęs kryžius. Į jį įpuolusi ir nulaužusi Žarėnų seniūnijos gyventoja A. A. iš įvykio vietos pasišalino. Avarijos kaltininkei už pasitraukimą iš eismo įvykio vietos gresia piniginė bauda bei teisės vairuoti atėmimas.
Monika KRIŠČIŪNAITĖ
Iš įvykio vietos pasišalino
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, gavę informacijos apie Žarėnų miestelyje išverstą kryžių, operatyviai nuvyko į įvykio vietą. Ten pareigūnai aptiko dar nespėjusį pasišalinti traktorių, kurio vairuotojas padėjo nutempti kryžių suniokojusį automobilį „Volkswagen Caddy“. Sekdami žolėje likusiais padangų pėdsakais, pareigūnai netruko surasti ir įvykio kaltininko automobilį. Sudaužyta mašina buvo nutempta ir palikta prie netoliese augančių eglaičių. Vairuotojo prie apgadintos transporto priemonės nebuvo, tačiau jis, automobilį nuvežus į saugojimo aikštelę, pats atvyko į komisariatą.
Paaiškėjo, kad eismo įvykį sukėlė ir iš jo pasišalino 48 metų Žarėnų seniūnijoje gyvenanti A. A. Į policijos komisariatą pažeidėja atvyko blaivi. Įvykio metu avarijos kaltininkė bei kiti eismo dalyviai nenukentėjo.
Kryžius operatyviai atstatytas


„Telšių ŽINIOMS“ susisiekus su avarijos kaltininke, paaiškėjo, kad nuo kelio ji nulėkė dėl stipraus lietaus. Per liūtį važiavusi žarėniškė nesuvaldė automobilio ir, nuskriejusi nuo kelio, atsitrenkė į pakelėje stovintį medinį kryžių, apsivertė.
Po eismo įvykio praėjus vos kelioms dienoms, nelaimės vietoje buvo pastatytas naujas kryžius. Medžiagų kryžiui daryti parūpinęs, jo gamybą organizavęs aktyvus visuomenininkas, žarėniškis Antanas Sivickis pasakojo, kad dėl vairuotojos padarytos žalos parapijiečiai pretenzijų neturi. Prie naujo kryžiaus gaminimo prisidėjo ir pati avarijos kaltininkė.
„Tas kryžius jau buvo senas, supuvęs, reikėjo jį atnaujinti, tik gal ne tokiu būdu. Avarijos kaltininkę miniu geru žodžiu, o tokia nelaimė juk gali atsitikti kiekvienam“, – kalbėjo A. Sivickis.
Jis informavo, kad kryžių prižiūri bažnyčios tarnai, Žarėnų parapijos nariai. Jie rūpinosi ir anksčiau ten stovėjusia koplytėle.
Už nusižengimą teks sumokėti
Pasišalinimas iš eismo įvykio vietos vairuotojai gali brangiai kainuoti – jai gresia piniginė bauda nuo 3 000 iki 4 000 Lt. Be to, moteris taip pat gali netekti teisės vairuoti transporto priemones nuo trejų iki penkerių metų.
Pažeidėja A. A. laikosi nuomonės, kad tokia bauda būtų kiek per griežta. Eismo įvykį sukėlusi moteris manė nenusižengusi.

„Prieš kurį laiką buvau patekusi į eismo įvykį Telšiuose, kurio metu susidūrė du automobiliai. Tąkart paskambinus policijos pareigūnams buvo pasakyta, kad jeigu nėra nukentėjusiųjų, apie įvykį informuoti pareigūnų nereikia. Kadangi niekas nenukentėjo, pagalvojau, kad tokia pat situacija buvo ir šįkart, todėl niekur nesikreipiau“, – pažeidimo aplinkybes „Telšių ŽINIOMS“ aiškino avarijos kaltininkė.
Telšių aps. vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė teigė, kad kiekvienas eismo dalyvis privalo remtis Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimais.
KET XXX skyriaus, reglamentuojančio eismo dalyvių pareigas įvykus eismo įvykiui, 234 punkte rašoma: „Jeigu dėl eismo įvykio padaryta tik turtinė žala ir nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra, su eismo įvykiu susijęs eismo dalyvis privalo nedelsdamas pranešti apie eismo įvykį policijai.“
Koks nuosprendis bus priimtas pilietės A. A. atžvilgiu, paaiškės po teismo sprendimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Pliumpis parašė:

    Dėl tos skylės visi tylės!

  2. jonas parašė:

    raminkit eleną kas nors

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt