Gyventojai turi galimybę nemokamai atsikratyti atliekų ir sumažinti savo rinkliavos mokestį

Parašė:  2012-01-26

Antradienį Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva kartu su pavaduotoju Petru Kuizinu ir administracijos vadovais apsilankė naujai atidarytoje Gaudikaičių stambiagabaričių ir buityje susidarančių pavojingųjų atliekų aikštelėje. Rajono vadovai domėjosi gyventojų aktyvumu, atvežant atliekas į minėtą aikštelę, pastarųjų rūšiavimu, išvežimu.
Svarbu tai, kad žmonės turi galimybę ne tik nemokamai atsikratyti atliekų, bet ir sumažinti rinkliavos mokestį.
Kartu su Telšių rajono savivaldybės meru V. Kleiva ir vicemeru P. Kuizinu naujai atidarytoje Gaudikaičių stambiųjų atliekų aikštelėje lankėsi ir Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, jo pavaduotojai Kęstutis Anglickas ir Kęstutis Gusarovas.
Tokių stambiagabaričių ir buityje susidarančių pavojingųjų atliekų aikštelių šiandien Telšių apskrities savivaldybėje yra trys. Į jas gyventojai nemokamai (iki 200 kg) gali atvežti visokių rūšių atliekų: gipso izoliacinių statybos atliekų, sodų ir parkų biologiškai suyrančių atliekų, betono, plytų, mišrių statybinių ir griovimo atliekų, medienos, stiklo, plastiko, metalo, popieriaus ir kartono, naudotų padangų, tekstilės gaminių, drabužių, nebenaudojamos elektros ir elektroninės įrangos, didžiųjų atliekų.
Anot Telšių rajono savivaldybės mero V. Kleivos, gyventojai, atvežę nereikalingą buitinę techniką į aikštelę, turi galimybę patys susimažinti rinkliavos įkainį, nes, pristačius neiškomplektuotą buitinę techniką į aikštelę ir priėmėjui nurodžius Vietinės rinkliavos mokėtojo kodą, bus 0,20 ct už kilogramą sumažintas kitų metų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokestis, pvz., jeigu žmogus atvežė šaldytuvą, kuris sveria 50 kg, tai kitais metais už rinkliavą jis mokės 10 Lt mažiau. Atvežus neiškomplektuotą buitinę techniką į sąvartyną ir norint gauti kompensaciją, būtina žinoti savo rinkliavos kodą, kuris nurodytas rinkliavos pranešime.
Anot V. Kleivos, svarbiausias šios stambiagabaričių ir buityje susidarančių pavojingųjų atliekų aikštelės tikslas – kad kuo mažiau tokių atliekų patektų į gamtą, konteinerius, nes jos teršia aplinką, didina vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokestį.
Rajono vadovai domėjosi, kiek naujoji aikštelė jau sulaukė klientų ir kokį procentą atliekų atveža privatūs asmenys. Aikštelę prižiūrinčio darbuotojo teigimu, kol kas didelio gyventojų antplūdžio nėra, tačiau per paskutinius mėnesius jų skaičius išaugo. Žmonės gal dar nelabai žino, kad turi galimybę ne tik nemokamai atsikratyti atliekų, bet ir sumažinti rinkliavos mokestį.


Stambiagabaričių ir buityje susidarančių pavojingųjų atliekų aikštelė
Adresas: Gaudikaičių k., Degaičių sen.
(šalia naujųjų Telšių nuotekų valymo įrenginių)
Atliekos priimamos šiomis dienomis: antradieniais–penktadieniais
nuo 9 iki 18 val. (pietų pertrauka 13–13.30 val.), šeštadieniais –
nuo 9 iki 15.30 val. (pietų pertrauka 13–13.30 val.).
Poilsio dienos – sekmadienis ir pirmadienis.
Tel. pasiteirauti: 8 699 80538.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt