Gedulo ir vilties aštuoniasdešimtmetis

Parašė:  2021-06-18

Birželio 14 dieną Telšiuose vyko Gedulo ir vilties dienos paminėjimas. Minint 80-ąsias trėmimų pradžios Lietuvoje metines malda, dainos ir prisiminimai skambėjo prie paminklo tremties aukoms Telšių geležinkelio prieigose. Šv. Mišios aukotos Švc. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.
Aurelija SERVIENĖ
Prisimenant skaudžius tremties įvykius prie paminklo uždegtos žvakutės ir padėta gėlių negrįžusių tremtinių atminimui pagerbti.
Minėjime dalyvavo ir žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas.
Prelatas Juozas Šiurys ragino neužmiršti savo šaknų, nepaniekinti ir atsiminti, kokia kaina esame dabar laisvi: „Žmonės buvo tremiami į mirtį, į nežinią. Ir kas juos išlaikė, iš kur tokia stiprybė? Juos išlaikė gyvas nuoširdus tikėjimas Dievą. Tegul skaudi praeitis būna didelė pamoka visiems mums, kad reikia mokėti aukotis, kaip reikia mokėti ištverti, kaip reikia turėti širdyje gyvą ir tvirtą tikėjimą. Dievą mylintiems viskas išeina į gera.“
Prisiminimais dalijosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Telšių skyriaus pirmininkė Adolfina Striaukienė: „Pirmoji mano pažintis su karu buvo 1944-ųjų rudenį, kai bolševikai pradėjo bombarduoti Žemaitiją ir tėvai, nešdami mane ant rankų, bėgo į šalia namų esančią slėptuvę. Buvau tada vos penkerių su puse metų. Ypač giliai atmintyje įsirėžė ir dar viena skaudi akimirka. Kaip dabar matau traukinį atviromis durimis. Jis pilnas jaunų žmonių ir jie vieningai užtraukia dainą: „Leiskit į tėvynę, leiskit pas savus…“ Visada verkiu išgirdusi šitą dainą.“


Dainas renginio metu dovanojo Telšių kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremties aidai“ (vadovė Milda Ulkštinaitė), Vincento Borisevičiaus gimnazijos vienuolis Pjeras kartu su mokiniais.
Minėjime dalyvavo jaunimas drauge su savo istorijos mokytojomis.
Po šv. Mišių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje gėlių ir atminimo žvakučių padėta ir prie paminklo „Trys kryžiai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt