Direktoriaus ultimatumas Tarybos nariams: duosite pinigų „Šatrijos“ ansambliui – kažkam teks eiti nemokamų atostogų

Parašė:  2009-08-25

Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto bei Verslo, ekonomikos ir finansų komitetų posėdžiuose pristatytas sprendimo projektas dėl lėšų skyrimo Telšių rajono savivaldybės Luokės kultūros centrui koncertinės folkloro ansamblio „Šatrija“ kelionės išlaidoms iš dalies padengti. Folkloro ansamblis „Šatrija“ paprašė Telšių rajono savivaldybės tarybos skirti 19 900 Lt prisidėti prie kelionės į tarptautinį folkloro festivalį „Festa Della Vandemmia“, kuris vyks Messinos mieste, Sicilijos saloje (Italijoje), šių metų rugsėjo 24–27 dienomis. Komitetų posėdžiuose dalyvavę Tarybos nariai neprieštaravo folkloro ansamblį paremti 10 tūkst. Lt. Išgirdęs tokius politikų norus, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Trečiokas pabrėžė, kad, skyrus tokius pinigus luokiškiams, kažkam iš Savivaldybės administracijos teks dar kartą eiti nemokamų atostogų.
Telšių rajono savivaldybės Luokės kultūros centro folkloro ansamblis „Šatrija“ šių metų rugsėjo 24–27 dienomis yra pakviestas į tarptautinį folkloro festivalį, kuris vyks Sicilijos saloje, Messinos mieste (Italijoje). Šio festivalio organizatorius Lillo Aleksandro, tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos prezidentas, pakvietė minėtą kolektyvą atstovauti savo šaliai – Lietuvai.
Žemaitiškas tradicijas, liaudies dainas, šokius, ratelius, papročius ir tautosaką puoselėjantis meno kolektyvas dalyvių ir vadovų pastangomis nuolat ruošia programas, koncertuoja, yra išleidęs ne vieną garso kasetę ir kompaktinę plokštelę. Šiais metais, Luokės kaimo bendruomenės padedama, „Šatrija“ įsigijo naujus koncertinius rūbus, atstovavo Telšių kraštui Lietuvos tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinė“ Vilniuje. Šio kolektyvo išvyka į tarptautinį folkloro festivalį Italijoje esą būtų puiki proga paskatinti luokiškius už ilgametę veiklą. Daugelis ansambliečių yra pagyvenę Luokės seniūnijos žmonės, ne vienerius metus atidavę „Šatrijai“.
Pasak sprendimą posėdžiuose pristačiusios Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Danutės Mikienės, be Savivaldybės pagalbos kolektyvas į tarptautinį festivalį neišvyks. 10 tūkst. Lt esą galėtų paimti iš sutaupytų 6 programos lėšų – jos liko nepanaudotos po šių metų Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės.
Tarybos nariai komitetų posėdžiuose buvo linkę pritarti Luokės kultūros centro folkloro ansamblio „Šatrija“ prašymui, bet galvojo skirti ne prašomus 19 900 Lt, bet sutaupytus 10 tūkst. Lt. Tačiau Savivaldybės administracijos direktorius K. Trečiokas tokiais politiniais sprendimais ne itin apsidžiaugė: „Aš sutinku, kad kolektyvus reikia skatinti, bet šiandien norai nesutampa su ekonominėmis galiomis. Jei skirsime tuos 10 tūkst. Lt, jie bus paimti iš kitų – kažkam teks dar kartą eiti nemokamų atostogų arba vėl vėluos atlyginimai. Tie neva sutaupyti 10 tūkst. Lt 6 programos eilutėje yra tik popieriuje, o iš tikrųjų sąskaita tuščia.“
Ar bus skirta parama Luokės kultūros centro folkloro ansambliui „Šatrija“, paaiškės šį ketvirtadienį įvyksiančiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt