2025–2026 mokslo metais Telšių rajono savivaldybės mokyklose nemokamą maitinimą gauna 1 325 mokiniai (iš jų – 753 pradinių klasių mokiniai, 320 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų). Tai sudaro apie 28,5 proc. visų rajono mokinių.
Giedra AKAVICKIENĖ
Kokios tendencijos? Ar nemokamo maitinimo gavėjų skaičius auga, ar mažėja? Apie tai kalbamės su Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Aurelija Trečiokiene.
„Žvelgiant į pastarųjų metų statistiką, galima pastebėti, kad bendras mokinių skaičius rajone mažėja, todėl ilgalaikėje perspektyvoje turėtų mažėti ir nemokamą maitinimą gaunančių vaikų skaičius“, – konstatavo vedėja.
A. Trečiokienės teigimu, pats nemokamo maitinimo gavėjų skaičius kasmet šiek tiek svyruoja, bet iš esmės išlieka panašus. Pavyzdžiui, sausio mėnesio duomenimis, 2022 m. nemokamą maitinimą gavo 1 691 mokinys, 2023 m. – 1 700, 2024 m. – 1 637, o 2025 m. – 1 479. 2025 m. rugsėjo mėnesį jų skaičius siekė 1 335.
Tačiau socialinė situacija nuolat kinta – prašymai dėl socialinės paramos mokiniams (nemokamo maitinimo) skyrimo priimami ir vertinami visus metus, todėl šis skaičius iki mokslo metų pabaigos gali tiek padidėti, tiek sumažėti.
„Svarbu atkreipti dėmesį, kad nemokamą maitinimą gauna ne tik socialiai pažeidžiamų šeimų vaikai, bet ir visi priešmokyklinukai, pirmokai bei antrokai, nepriklausomai nuo šeimos pajamų. Todėl šie duomenys iškreipia bendrą statistiką – jei būtų vertinamos tik šeimų pajamos, nemokamą maitinimą gaunančiųjų būtų mažiau“, – akcentavo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja A. Trečiokienė.
Atitinkamai, jei šiose klasėse didės vaikų skaičius, didės ir bendras nemokamą maitinimą gaunančių mokinių skaičius.
