Bajorija amžių tėkmėje

Parašė:  2009-09-15

Tai – iškilmingas Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (LBKS) 15 metų sukakties renginys, skirtas Lietuvos 1000-mečiui ir Vytauto Didžiojo karūnavimo dienai paminėti. Rugsėjo 6 d. iš visų kraštų bajorai sugužėjo į Trakų Vokės parką.
Žemaičių bajorų draugijos nariai gausiai dalyvavo renginyje. Lietuvos bajorų garbei buvo aukojamos šv. Mišios dvaro koplyčioje. Po jų visų kraštų bajorai rikiavosi į eiseną su kraštų bei giminių vėliavomis, sustojo prie simbolinių stotelių: „Karaliaus Mindaugo Lietuva“ (aukuro), „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė“ (LDK vėliava) ir „Tūkstantmetė Lietuvos Respublika“ (scena prieš rūmus). Buvo iššautos penkios patrankų salvės, sugiedotas himnas.
Šventiniame koncerte dalyvavo kun. K. Oginskio palikuonis J. Pr. kun. Ivo Zaluski, vyr. baletmeisterio, bajoro Vytauto Buterlevičiaus vadovaujami „Lietuvos“ ansamblio artistai, M. K. Čiurlionio kvarteto primarijus, bajoras Saulius Lipčius, bajorų Jūratės ir Česlovo Norvaišų „Sūkurio“ kolektyvo šokėjai, solistai, gitaristas, LBKS vadas Kęstutis Ignatavičius. Eiles skaitė Garbės bajorė Undinė Nasvytytė.
Koncerto pabaigoje buvo pagerbti LBKS signatarai. Padėkos raštą už garbingos praeities, senosios bajorijos paveldo ir tradicijų atkūrimą bei puoselėjimą LBKS 15 m. sukakties proga LBKS vadas Kęstutis Ignatavičius įteikė Žemaičių bajorų draugijos Gulbės herbo bajorui signatarui Algimantui Chmieliauskui.
Vėliau žemaičių bajorai improvizuoto pasirodymo metu pristatė savo draugijos vėliavos simbolį mešką, kuri pasveikino Lietuvos bajorų karališkąją sąjungą 15 metų sukakties proga ir įteikė medaus, o Žemaičių bajorų draugijos vadas K. Stanevičius padovanojo midaus statinę.
Vaišinomės atsivežtomis vaišėmis, bendravome su kitų kraštų bajorais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt