Avarijoje žuvo išvakarėse gimtadienį minėjęs abiturientas

Parašė:  2012-04-23

Pirmadienį ryte Ryškėnų kaime žuvo VšĮ Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos abiturientas Donatas Dambrauskas.
Sekmadienį vaikinui sukako 19 metų.

Mašina apsivertė ant stogo
Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba praneša, kad pirmadienį, 5.23 val. gautas pranešimas, jog Ryškėnų kaime, ties Masčio g. 13 namu apsivertė automobilis, jame prispaustas žmogus.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, pranešimas apie įvykį buvo gautas 5.15 val.
Ugniagesiams gelbėtojams atvykus, ant stogo buvo apvirtęs automobilis „Jaguar X-Type“ (valstyb. nr. FAM 763).


Mašinoje buvo prispaustas vairuotojas. Panaudojus hidraulinę įrangą, plėštuvus ir žirkles, 5.44 val. iš automobilio buvo ištrauktas vairuotojas D. Dambrauskas (gim. 1993 m.). Greitosios medicinos pagalbos medikai konstatavo jaunuolio mirtį.
Pirminiais duomenimis, vaikinas automobiliu važiavo vienas.
Didžiulis garsas
Policija aiškinasi nelaimės priežastis, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Ryškėniškiai svarstė, kad galbūt nelaimė įvyko, nes jaunuoliui sušlubavo sveikata, kita prielaida – jog devyniolikmetis siaurame kelyje galėjo nesuvaldyti galingo automobilio.
Įvykio vietoje pirmadienį ryte keliolikos metrų atstumu matėsi automobilio padangų žymės, mėtėsi smulkios mašinos dalys.
Pirminiais duomenimis, abituriento vairuojamas automobilis trenkėsi į prie simbolišku tryliktuoju numeriu pažymėto namo buvusius akmenis ir juos išvertė, po to trenkėsi į gyvatvorę ir apsivertė.

Vietos gyventojai pirmadienį pasakojo, kad smūgio garsas buvo be galo didelis, žmonės pagalvojo, kad kas nors sprogo.
Nerodė gyvybės ženklų
Ryškėniškiai, pažvelgę pro langus, išvydo aukštyn ratais gulinčią mašiną, iš kurios rūko dūmai.
Iškvietę pagalbą, gyventojai nubėgo žiūrėti, ar automobilyje yra žmonių.
Vairuotojo sėdynėje buvo prispaustas žmogus, kuris, vietos gyventojų teigimu, nerodė jokių gyvybės ženklų. Policija praneša, kad mašinos vairuotojas dėl patirtų sužalojimų mirė vietoje.
Susirinkę vietos gyventojai galvojo, kad automobilį vairavo juo važinėdavęs Ryškėnų k. gyventojas Audrius V.
Paaiškėjo, kad už mašinos vairo sėdėjo jo draugas Donatas.
Lėtai slenkančios minutės
Liudininkai neslepia, kad minutės, laukiant atvykstančios pagalbos, slinko labai lėtai. Vienas ryškėniškis, nesulaukdamas greitosios medicinos pagalbos, bendruoju pagalbos numeriu teigia skambinęs tris kartus. Paskambinus atsiliepdavo klaipėdiškiai, kurie informaciją turėjo perduoti Telšių specialiosioms tarnyboms.
Pagalbą kvietęs asmuo pasakoja, kad telefonu atsiliepęs bendrosios pagalbos centro darbuotojas klausinėjęs įvairių dalykų: liepė eiti pažiūrėti, ar automobilyje yra žmonių, jei taip – kiek, ar jie gyvi ir pan. Tuo tarpu vietos gyventojai teigė branginę kiekvieną sekundę – jie nežinojo, ar vairuotojas gyvas, ar miręs, jaudinosi, kad mašina nesprogtų – joje buvo įrengta dujų įranga.

Pirmiausia, anot ryškėniškių, atvyko policijos pareigūnai, vėliau – ugniagesiai gelbėtojai, paskutinė esą atvažiavo greitoji medicinos pagalba.
Liudininkai pasakoja, kad žuvęs jaunuolis nesegėjo saugos diržo, nuo smūgio mašinoje neišsiskleidė oro pagalvės.
Žuvo pakeliui į namus
Žuvęs D. Dambrauskas gyveno Ryškėnų kaime, mokėsi Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos dvyliktoje (ketvirtoje gimnazijos) klasėje.
Gimnazijos direktorius Robertas Ežerskis žuvusį jaunuolį mini tik geru žodžiu – esą vaikinas buvo labai geros širdies, aktyvus kultūrinėje veikloje, dainuodavo per įvairius renginius. Šį pavasarį abiturientas turėjo laikyti baigiamuosius egzaminus, buvo pasirinkęs ir mokyklinių, ir valstybinių. Be sūnaus liko mama, brolio neteko vyresnė sesuo.
Direktoriaus teigimu, žuvusysis draugavo su toje pačioje gimnazijoje besimokančia vienuoliktoke. Visa gimnazijos bendruomenė liūdi dėl tokios kraupios nelaimės. Per septynerius gimnazijos direktoriaus darbo metus žuvo jau trečias moksleivis.
Sekmadienį avarijoje žuvusiam vaikinui sukako devyniolika metų. Nelaimė įvyko pakeliui į jaunuolio namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt