Atminimo lenta – kapitonui Liudvikui Stulpinui

Parašė:  2021-06-01

Šiais metais yra minimos 150-osios pirmojo Klaipėdos uosto jūrų kapitono Liudviko Stulpino gimimo metinės. Iniciatyvos įamžinti šią garbingą datą ėmėsi jūreivis, pedagogas Vaclovas Bartkus. Planuojama ant Viešvėnų Švč. Trejybės bažnyčios sienos L. Stulpino atminimui pakabinti akmeninę lentą su graviruotu užrašu.
Aurelija SERVIENĖ
Pasak V. Bartkaus, šiemet minima svarbi data – 150-osios pirmojo Klaipėdos uosto jūrų kapitono L. Stulpino gimimo metinės, todėl šiai progai reikia pasiruošti garbingai: „Klaipėda jau ruošiasi. Būtų gražu, jog ir Telšiai pagerbtų savo kraštietį – pirmąjį Klaipėdos uosto jūrų kapitoną.“
Planuojama liepos 15-ąją – L. Stulpino mirties dieną – prie Viešvėnų bažnyčios sienos iškilmingai atidengti L. Stulpino atminimui pakabintą akmeninę lentą su graviruotu užrašu: „Prieš 150 metų šioje bažnyčioje (1871 12 17) buvo pakrikštytas pirmasis Klaipėdos uosto jūrų kapitonas Liudvikas Stulpinas.“ Virš užrašo būtų vaizduojama kapitono nuotrauka ir jo laivas „Birma“, kuriuo 1912 m., kai skendo garsusis „Titanikas“, kapitonas skubėjo jam į pagalbą.
V. Bartkus teigė, kad jo idėją jau palaimino Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius ir Viešvėnų parapijos klebonas Renatas Liuberskis. Atminimo lenta iš granito bus gaminama telšiškio Stanislovo Jogmino įmonėje. Prie jos finansiškai prisidėti pažadėjo Lietuvos jūrų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža.
Telšiškis viliasi, jog kapitonui L. Stulpinui bus atiduota pagarba ir gimimo metinės bus tinkamai paminėtos. Ta proga V. Bartkus siūlo surengti vieną didelį renginį, sujungiant tris svarbias liepos mėnesį minimas datas: Durbės mūšio, lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno žūties ir kapitono L. Stulpino 150-ąsias gimimo metines. Taip pat būtų galima prie L. Stulpino skulptūros, esančios Zakso kalno papėdėje, pastatyti ilgai lauktą informacijos stendą.
„Yra daug gražių dalykų, kuriuos būtų galima įgyvendinti pagerbiant kapitono atminimą. Tik vienam tai daryti gana sunku…“ – sakė V. Bartkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt