Aktuali informacija apie koronavirusą ir vakcinaciją Telšių rajone

Parašė:  2021-03-23

Remiantis 2021 m. kovo 19 d. duomenimis, Telšių rajone paskiepyti 3 648 asmenys, iš jų 1 503 – dviem vakcinos dozėmis. Šie asmenys – tai medicinos įstaigų, vaistinių, slaugos, globos ir socialinių, švietimo įstaigų darbuotojai bei minėtose įstaigose gyvenantys žmonės, taip pat vyresnio amžiaus grupės asmenys (80 m. ir vyresni, 75–79 m., 70–74 m. bei 65 m.).
Trečiąją kovo savaitę gautos 426 „BioNTech-Pfizer“, 200 „AstraZenecos“ ir 200 „Modernos“ vakcinų dozių. Vakcinos gamintojus ir kiekius savivaldybėms paskirsto Sveikatos apsaugos ministerija.
Šiuo metu vakcinuojama vyresnio amžiaus asmenų grupė (65 m. ir vyresni).
Vakcinavimas atliekamas daugumoje asmens pirminės sveikatos priežiūros įstaigų. Asmeniui, priklausančiam tuo metu nurodytai prioritetinei grupei, bus sudaroma galimybė skiepytis ten, kur dirba jo šeimos gydytojas. Asmenims, kurie įeina į minėtas prioritetines grupes, nesulaukus kvietimo, tačiau pageidaujant vakcinuotis, reikia kreiptis į šeimos gydytoją.
Norime priminti, kad neįgalieji ir senyvo amžiaus asmenys vakcinuotis gali nuvykti pasinaudodami Telšių neįgaliųjų ir neįgalių pensininkų draugijos teikiama pavėžėjimo paslauga. Dėl šios paslaugos suteikimo prašome kreiptis šiais kontaktais, tel. +370 618 75824. Pavėžėjimo kaina Telšių mieste – 1 Eur, pavėžėjimas iš priemiestinių vietovių – 2 Eur. 1 km kaina klientui naudojantis paslauga iš tolimesnių Telšių rajono vietovių – 10 ct. Socialinis taksi veiklą vykdo pagal galiojančias viešajam transportui saugos taisykles: apsaugos priemonių dėvėjimas, reguliariai atliekamas transporto valymas ir dezinfekcija.
Asmenims, kuriems yra teikiamos socialinės paslaugos (pagalba į namus, dienos socialinė globa ir t. t.), nemokamą pavėžėjimo paslaugą organizuoja Telšių socialinių paslaugų centras. Dėl šios paslaugos suteikimo prašome kreiptis šiais kontaktais, tel. +370 612 28740.


Telšių mobilusis
COVID-19 tyrimų punktas
Nuo kovo 12 d. Telšių mobiliajame tyrimų punkte atliekami profilaktiniai greitieji COVID-19 antigenų testai.
Vieną kartą nemokamai profilaktiškai išsitirti greitaisiais COVID-19 antigenų testais gali Telšių rajone veikiančių įmonių, įstaigų darbuotojai, kai darbuotojas turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis (ne kolektyvo nariais), gaunančiais jų paslaugas, arba kai įstaigos vadovas gauna informacijos apie galimus neregistruotus susirgimus darbuotojų kolektyve.
Greitieji antigenų testai nustato, ar žmogus serga koronaviruso infekcija. Šie testai gali būti atliekami turintiems koronaviruso simptomų ar kontaktą su COVID-19 sergančiais žmonėmis turėjusiems asmenims, taip pat tiriant protrūkių židinius.
Koronaviruso simptomų turintiems asmenims šis testas gali būti atliekamas ne vėliau kaip per 5 paras nuo simptomų pradžios, o sąlytį su patvirtintu ar įtariamu koronaviruso atveju turėjusiems asmenims – ne vėliau kaip per 7 paras po turėto kontakto. Tyrimas atliekamas paėmus nosiaryklės mėginį, o atsakymas gaunamas per 15–20 minučių.
Registracija į mobilųjį punktą vykdoma paskambinus trumpuoju numeriu 1808, tinklalapyje 1808.lt. Telšių mobiliojo punkto adresas: Kalno g. 21, Telšiai. Tel.: +370 665 44670, +370 611 07033.

Informacija apie koronavirusą rajone Sveikatos priežiūros įstaigos
Kovo 19 d. fiksuotais epidemiologiniais duomenimis, VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje COVID-19 liga serga 5 pacientai, 1 darbuotojas – izoliacijoje.
Socialinės įstaigos
Kovo 19 d. fiksuotais epidemiologiniais duomenimis, Telšių socialinių paslaugų centre COVID-19 liga serga 1 gyventojas.
SVARBIAUSI KONTAKTAI:
Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės tel. +370 611 07033.
Telšių rajono savivaldybės socialinės pagalbos koordinatoriaus tel. +370 686 62931.
Telšių rajono savivaldybės gydytojos tel. +370 665 44670.
Telšių mobiliojo punkto koordinatoriaus tel. +370 611 22138.
Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (konsultacijos saviizoliacijos klausimais, turėjus kontaktą su užsikrėtusiuoju) tel. +370 526 49676.
Sveikatos linkėdama – Telšių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt