Varnelių kaime, Varnių seniūnijoje, gyvena Rima Sabaliauskienė. Ji yra įkūrusi ypatingų vištelių ūkį. Nors jis dar nedidelis, bet traukia visų dėmesį savo išskirtinumu. Rimos auginamos vištelės atkeliavusios iš įvairiausių pasaulio šalių: Olandijos, Vokietijos, Italijos, o netrukus ūkį papildys ypatingi kiaušinukai iš Turkijos.
Aurelija SERVIENĖ
Sentimentai gimtajam kraštui
Feisbuko „Telšių ŽINIŲ“ paskyros rubrikoje „Mūsų kaimai ir miesteliai“ paskelbus apie Varnelių kaimą (Varnių seniūnija) ir paklausus, kas gero ir įdomaus jame, pasipylė gausybė komentarų. Dauguma jų – kupini šiltų vaikystės prisiminimų, meilės gimtinei ir pagarbos krašto žmonėms.
Laima Pameditytė rašė, jog šiame kaime ji ėjo į pirmą klasę, prisiminė pirmąją mokytoją Ritą ir suolo draugę Robertą: „Vėliau liko tik nepamirštamos vasaros pas močiutę Ireną, su pusbroliais ir pussesere. Praminti takeliai, suvalgyta daug uogų ir obuolių, daug išdaigų, bet ir gražių prisiminimų. Visada gera grįžti į vaikystės kiemą.“
Ingrida Simon yra kilusi iš Varnelių kaimo: „Aplink visos teritorijos ypatingos, ypač tai, kas susiję su pagoniškų laikų istorija. Turime netoliese didžiausią Žemaitijoje buvusią žemaičių pilį. Turime šventvietę netoli Tverų – Lopaičius, kur nuo senų laikų žmonės atvykdavo net iš užsienio dėl to „švento vandens“ (tikima, kad šis vanduo gydo nuo įvairiausių ligų). Toje vietoje, žmonės pasakoja, buvo miškas, kur pagonių laikais veždavo senus žmones numirti, taip pat yra akmenys „dolmenai“. Netoli mano tėvų namų buvo rastos viduramžių laikų kapinės. Ten rasta tiems laikams būdingų daiktų. Link Varnių turime Lūksto ežerą, kuriame vieninteliame randamas gintaras, vyksta „Bliuzo naktys“, „Baikerių blūds“.
Ir… žmonės kalba, kad mūsų krašte liko gyventi meška, kuri atėjo nuo Baltarusijos sienos…“
Irma Nebe Kaulavičiūtė: „Vaikystė, paauglystė prabėgo ten. Šią dieną viskas pasikeitę, mažiau žmonių likę, didesnė atskirtis, bet vis tiek miela kaskart grįžti namo pas mamą.“
Jurgita Sereikyte: „Labai didžiuojuosi užaugusi savo gimtame kaime. Kaimynai vienas kitą užjaučiantys, nelaimės metu visi, kas tik gali, skuba į pagalbą, tik gaila, kad daug į Amžinybę išėjusių draugų, kaimynų. Liūdna, bet baigia Varneliai išnykti.“
Jolanta Šereikyte: „Mano nuo vaikystės gimtasis kaimas. Kaskart, kai aplankau, taip gera širdžiai yra, kiek prisiminimų. Tik gaila, daug yra iškeliavusių gerų žmonių Anapilin, kurių ir šiandien trūksta.“
Sabaliauskas Eimantas: „Varneliai – tai nuostabus kaimelis su gražia gamta ir šiltais, draugiškais žmonėmis. Tie, kas mano, kad čia nėra ką veikti ar pamatyti, tikrai klysta. Kaimelį supa įspūdinga gamta – miškų takeliai, jaukūs namai, o netoliese galima rasti ir piliakalnį. Vietos ūkininkai aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime, todėl visada jautiesi laukiamas. Smagu čia sugrįžti, nors gaila, kad kaimelis pamažu tuštėja.“
Vištelės iš viso pasaulio
Varniškis Linas Šedvilas paragino apsilankyti pas Varnelių kaime gyvenančią Rimą Sabaliauskienę, įkūrusią vištelių ūkį. Nors ūkis nedidelis – iki 50 šių paukščių, jis ypatingas tuo, jog vištelės čia atkeliavusios iš įvairiausių pasaulio šalių: Olandijos, Vokietijos, Italijos ir kt.
R. Sabaliauskienė vištelėmis susidomėjo prieš trejus metus. Pradėjusi vos nuo kelių paprastų dedeklių, vėliau internete pastebėjo, kad žmonės augina įdomesnių paukščių veislių, ir taip užsikrėtė šia aistra.
Rimos vyras darbo reikalais važinėja į užsienį. Moteris susirado Olandijoje vištų augintojus. Vyras kaip tik tuo metu važiavo pro šalį tos veisyklos. Rima parodė vyrui, kokių veislių norėtų, ir jis nupirko kiaušinukų.
„Pirmą kartą be jokios pagalbos, savarankiškai nusipirkau nebrangų naudotą inkubatorių. Nemokėjau juo naudotis, bet sekėsi kuo puikiausiai“, – pasakojo Rima. Ji išgyveno, kaip seksis, nes kiaušinukai patyrė ilgą kelionę iš Olandijos, bet viskas pavyko sėkmingai. Iš 160 kiaušinukų išsirito 80 viščiukų.
Daugiau skaitykite „Telšių ŽINIŲ“ Nr. 5 (2542)