
„Telšių ŽINIŲ“ redakciją pasiekė žinia, jog įgriuvo prie Masčio ežero, už Žemaičių muziejaus „Alka“ esančio Stanislovo kalnelio viršūnė ir atsivėrė didžiulė gili duobė. Ko neatlaikė status kalnas?
Ne vienas telšiškis yra užkopęs ant šio kalnelio pasižvalgyti ir pasidžiaugti atsiveriančiais vaizdais, per lygiadienius čia buvo kūrenami laužai, būriavosi žmonės. Gerai, jog tą lemtingą dieną jo viršūnėje nieko nebuvo – būtų nugarmėję į prarają…
Aurelija SERVIENĖ
Sudėtingi tvarkymo darbai
Telšių miesto seniūniją ši informacija pasiekė antradienį. Pasak miesto seniūno Česlovo Ubarto, iškart buvo imtasi veiksmų dėl saugumo. Aplink įgriuvą pastatytos tvorelės ir papildomai apjuosta STOP juosta. Turimomis žiniomis, niekas nenukentėjo. Duobė negilėja.
Apžiūrėti esamos situacijos buvo susirinkę Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus specialistai, UAB „Telšių vandenys“, seniūnijos atstovai.
UAB „Telšių vandenys“ teigė, kad jokių komunikacijų po kalvele tikrai nėra.

Anot Č. Ubarto, kadangi kalvelė buvo suformuota dirbtinai, tikėtina, kad per laiką sėdo gruntas ir atsirado įduba. Duobė bus užpilama gruntu ir perklojamos trinkelės. Šiuo metu ieškoma rangovų, kas galėtų atlikti minėtus darbus.
„Ir privežti gruntą yra sudėtinga, ir užvažiuoti ant kalvelės nėra taip paprasta. Gruntai visur įmirkę, technika grimzta. Bet kažkokiu būdu vis tiek sutvarkysime. Viskas yra padaroma“, – patikino seniūnas.
Ką slepia Stanislovo kalnelis?
Ne taip seniai – praėjusių metų pavasarį – apie šį kalną rašėme „Telšių ŽINIOSE“. Domėjomės, ką slepia Stanislovo kalnelis.
Liudininkai pasakojo, jog toje vietoje kažkada buvęs dvarelis. Kalbėta ir apie čia buvusią slėptuvę – bunkerį, kuris esą buvo užkastas praėjusio šimtmečio pabaigoje statant muziejaus priestatą. Likusios žemės buvo vežamos ir pilamos ant nekaip atrodžiusių cementinių slėptuvės plokščių. Taip buvo suformuotas aukštesnis kalnas, kuris buvo baigtas 1996 m.
Greičiausiai ir bus įgriuvęs liudininkų pasakojimuose minėtas bunkeris.