• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jo­je dar­bas „ver­da“

Telšių žinių redakcija
14 rugpjūčio, 2023
Politika, Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Žinios iš Savivaldybės
0

Dau­giau kaip mė­ne­sį tru­kę Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos ty­ri­mai dėl vi­ce­me­rės Ag­nės Ja­ka­vi­čiu­tės-Mi­liaus­kie­nės ir jos su­tuok­ti­nio Mar­ty­no Mi­liaus­ko dar­bo re­ži­mų, dar­bo gra­fi­kų ati­ti­ki­mo tei­sės ak­tų rei­ka­la­vi­mus be­veik bai­gė­si. Ko­mi­si­ja nu­spren­dė ty­ri­mą dėl A. Ja­ka­vi­čiu­tės-Mi­liaus­kie­nės dar­bo rei­ka­lų už­baig­ti, o dėl M. Mi­liaus­ko dar­bo pra­tęs­ti dar vie­nam mė­ne­siui.

Ais­tas MEN­DEI­KA

Gra­fi­kų ty­ri­mas tę­sia­si

An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kas Al­gir­das Ba­ce­vi­čius ko­mi­si­jos na­rius in­for­ma­vo, jog ty­ri­mo me­tu or­ga­ni­za­ci­joms, ku­rio­se dir­ba Ne­va­rė­nų kul­tū­ros cent­ro me­no va­do­vas M. Mi­liaus­kas, bu­vo iš­siųs­ti pra­šy­mai su­teik­ti ko­mi­si­jai rei­ka­lin­gą in­for­ma­ci­ją apie me­no va­do­vo dar­bo lai­ką, jo ap­skai­tą. At­sa­ky­mai gau­ti, ta­čiau ne vi­si.
„Dar ne­ga­vo­me išaiš­ki­ni­mo iš Dar­bo ins­pek­ci­jos, to­dėl da­ry­ti iš­va­dos, pa­žei­dė ko­kius nors įsta­ty­mus M. Mi­liaus­kas ar ne, kol kas ne­ga­li­me. Siū­lau ty­ri­mą pra­tęs­ti dar vie­ną mė­ne­sį. Tai pa­da­ry­ti lei­džia ko­mi­si­jos nuo­sta­tai“, – kal­bė­jo A. Ba­ce­vi­čius.

Ko­mi­si­jos po­sė­dy­je da­ly­va­vo pen­ki ko­mi­si­jos na­riai iš še­šių. Vie­nam na­riui su­si­lai­kius, nu­spręs­ta ty­ri­mą pra­tęs­ti.

Vi­ce­me­rė įsta­ty­mų ne­pa­žei­dė

Ki­to­kia si­tua­ci­ja su­si­klos­tė svars­tant vi­ce­me­rės A. Ja­ka­vi­čiu­tės-Mi­liaus­kie­nės dar­bų su­de­ri­na­mu­mą su įsta­ty­mais. Pa­sak A. Ba­ce­vi­čiaus, api­bend­ri­nus vi­sus su­rink­tus duo­me­nis ga­li­ma teig­ti, jog vi­ce­me­rė, dirb­da­ma tri­jo­se dar­bo­vie­tė­se, jo­kių įsta­ty­mų ne­pa­žei­dė.

„Vi­ce­me­rė dir­ba tri­jo­se dar­bo­vie­tė­se. Vie­no­je iš jų „skai­to­si“ mo­ti­nys­tės ato­sto­go­se, o Et­ni­nės kul­tū­ros glo­bos ta­ry­bo­je dir­ba pu­se eta­to ir nuo­to­li­niu bū­du. Va­di­na­si, ka­da no­ri, ta­da dir­ba“, – sam­pro­ta­vo A. Ba­ce­vi­čius.

Ko­mi­si­jos na­riui Man­tui Ser­vai pa­siū­lius ty­ri­mą už­baig­ti, vi­si ki­ti po­sė­dy­je da­ly­va­vę ko­mi­si­jos na­riai vien­bal­siai pri­ta­rė.

Li­go­ni­nės di­rek­to­rė – „ant ki­li­mė­lio“

An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­ja nu­spren­dė pa­ten­kin­ti Ta­ry­bos na­rio A. Ba­ce­vi­čiaus pra­šy­mą pra­dė­ti ty­ri­mą pa­gal gau­tą raš­tą „Dėl ko­rup­ci­jos ri­zi­kos Re­gio­ni­nė­je Tel­šių li­go­ni­nė­je“ (RTL).
Kaip sa­kė ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kas A. Ba­ce­vi­čius, Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­ba (STT), ne­se­niai at­li­ku­si pa­tik­ri­ni­mą li­go­ni­nė­je, nu­sta­tė, jog, vyk­dant vie­šų­jų pir­ki­mų pro­ce­dū­ras, ga­li at­si­ras­ti ga­li­my­bių ko­rup­ci­jos at­ve­jams. Li­go­ni­nei pa­teik­tos re­ko­men­da­ci­jos, ku­rios pa­dė­tų jų iš­veng­ti.

STT ata­skai­to­je tei­gia­ma, jog li­go­ni­nė­je vyk­dant vie­šuo­sius pir­ki­mus „vie­šų­jų pir­ki­mų pla­na­vi­mo eta­pe neuž­tik­ri­na­mas skaid­ru­mo prin­ci­po įgy­ven­di­ni­mas; ga­li­ma ri­zi­ka, kai pir­ki­mų ini­cia­to­rius, at­lik­da­mas rin­kos ty­ri­mą, ga­lė­tų ne­pai­sy­ti pir­ki­mo pla­ne pa­tvir­tin­tų duo­me­nų ir su­si­tar­ti su tam tik­ru tie­kė­ju bei, ne­keis­da­mas pir­ki­mo pla­no, ini­ci­juo­ti pir­ki­mą, jo me­tu fik­suo­ti di­des­nę ar­ba tam tik­ram tie­kė­jui pa­lan­kes­nę per­ka­mo ob­jek­to kai­ną; do­ku­men­tais ne­pag­rįs­ti kai ku­rie at­ve­jai ver­tin­ti­ni kaip ko­rup­ci­jos ri­zi­ka; near­gu­men­tuo­ti, frag­men­tiš­ki ir sku­bo­tai vyk­do­mi pir­ki­mai (pir­ki­mų pro­ce­dū­ros) ke­lia ko­rup­ci­jos ri­zi­ką; si­tua­ci­ja, kai ne li­go­ni­nė, bet pa­ra­mos tei­kė­jas ga­li spręs­ti dėl pa­ra­mos do­ku­men­tų ren­gi­mo, yra ydin­ga, su­tei­kia pla­čias disk­re­ci­jos ri­bas pa­ra­mos tei­kė­jui, vie­nas­me­niš­ki va­do­vo spren­di­mai dėl pa­ra­mos lė­šų nau­do­ji­mo yra pa­rem­ti su­bjek­ty­via va­do­vo nuo­mo­ne, ku­ria ga­li bū­ti sie­kia­ma tam tik­rų as­me­nų pa­lan­ku­mo, tu­rin­čio reikš­mės ko­rup­ci­jos ri­zi­kos veiks­nių at­si­ra­di­mui; neaiš­ku, kuo re­mdamasi VšĮ Re­gio­ni­nei Tel­šių li­go­ni­nei UAB „KRKA Lie­tu­va“ sky­rė 500 Eur pa­ra­mą, ku­ri bu­vo pa­nau­do­ta iš da­lies iš­lai­doms fi­nan­suo­ti vie­nos gy­dy­to­jos už­sie­nio ko­man­di­ruo­tės; VšĮ Re­gio­ni­nės Tel­šių li­go­ni­nės in­ter­ne­to sve­tai­nė­je nė­ra in­for­ma­ci­jos apie pa­ra­mos tei­ki­mą, ga­vi­mą ir nau­do­ji­mą“.

„STT taip pat pa­tei­kė iš­va­das ir an­ti­ko­rup­ci­nes pa­sta­bas li­go­ni­nei, ta­čiau ne­tu­ri­me duo­me­nų apie re­ko­men­da­ci­jų vyk­dy­mą. Prieš ke­le­tą me­tų Re­gio­ni­nės Tel­šių li­go­ni­nės va­do­vė Jo­vi­ta Sei­liu­vie­nė Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ta­ry­bos An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jo­je jau aiš­ki­no­si dėl įtar­ti­nų jos va­do­vau­ja­mos įstai­gos vie­šų­jų pir­ki­mų. Tą kar­tą bu­vo ma­no­ma, kad RTL, vyk­dy­da­ma vie­šo pir­ki­mo kon­kur­są, ga­lė­jo kon­kur­so są­ly­gas pri­tai­ky­ti konk­re­čiam tie­kė­jui, tuo su­ma­žin­da­ma ga­li­mų kon­kur­se da­ly­vau­ti tie­kė­jų ra­tą. To­kios is­to­ri­jos ne­ke­lia pa­si­ti­kė­ji­mo RTL va­do­ve J. Sei­liu­vie­ne, aki­vaiz­du, kad RTL veik­los kont­ro­lė vyk­do­ma silp­nai. Tel­šių ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­ja, kaip RTL da­li­nin­ko at­sto­vė, ir­gi ne­vyk­dė RTL veik­los kont­ro­lės, ar­ba tai bu­vo da­ro­ma ne­pa­kan­ka­mai“, – tei­gė A. Ba­ce­vi­čius.

Ta­ry­bos na­rys A. Ba­ce­vi­čius pa­pra­šė An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos at­si­žvel­giant į STT ata­skai­tą pra­dė­ti ty­ri­mą dėl RTL vyk­do­mos veik­los; įver­tin­ti RTL di­rek­to­rės J. Sei­liu­vie­nės vaid­me­nį vyk­dant vie­šuo­sius pir­ki­mus; įver­tin­ti Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos RTL veik­los kont­ro­lės ly­gį; siū­ly­ti Sa­vi­val­dy­bės me­rui ir Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riui or­ga­ni­zuo­ti ins­ti­tu­ci­jų, įstai­gų, įmo­nių bei or­ga­ni­za­ci­jų pa­tik­ri­ni­mus ko­rup­ci­jos pre­ven­ci­jos klau­si­mais; pa­kvies­ti į An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos po­sė­dį Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rių ir RTL di­rek­to­rę J. Sei­liu­vie­nę; priim­ti spren­di­mą dėl in­for­ma­ci­jos apie ko­mi­si­jos priim­tus spren­di­mus pa­tei­ki­mo vi­suo­me­nės in­for­ma­vi­mo prie­mo­nėms; įžvel­gus nu­si­kals­ta­mos veik­los po­žy­mių, priim­ti spren­di­mą per­duo­ti me­džia­gą tir­ti tei­sė­sau­gos ins­ti­tu­ci­joms ar ati­tin­ka­moms ins­ti­tu­ci­joms pa­gal jų kom­pe­ten­ci­ją.

An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­jos na­rio M. Ser­vos nuo­mo­ne, prieš pra­de­dant ty­ri­mą gal­būt rei­kė­tų pir­miau­sia iš­klau­sy­ti li­go­ni­nės at­sto­vus.

„Var­gu ar vi­sus klau­si­mus, su­si­ju­sius su vie­šai­siais pir­ki­mais, spren­džia vie­na di­rek­to­rė. Pap­ras­tai to­kiais rei­ka­lais už­sii­ma ati­tin­ka­mi pa­da­li­niai ar­ba spe­cia­lis­tai. Su­si­pa­ži­nau su STT ata­skai­ta, į gal­vą len­da įvai­rios min­tys. Ta­čiau vien tik po­žy­miai dar nė­ra koks nors nu­si­kal­ti­mas, o suas­me­ni­ni­mas per­dė­tas. No­rė­čiau gau­ti li­go­ni­nės at­sto­vų paaiš­ki­ni­mą“, – tei­gė M. Ser­va.

Tai­gi An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­ja nu­spren­dė pra­dė­ti ty­ri­mą ir „iš sa­vo var­pi­nės“ paieš­ko­ti ko­rup­ci­jos ap­raiš­kų Tel­šių li­go­ni­nės vie­šų­jų pir­ki­mų pro­ce­dū­ro­se.

Įs­ta­ty­mas ga­lio­ja ir Ta­ry­bos na­riams

„Ant ki­li­mė­lio“ prieš An­ti­ko­rup­ci­jos ko­mi­si­ją sto­jo ir Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Zig­mas Ne­var­daus­kas. Ko­mi­si­ja iš jo pa­rei­ka­la­vo pa­si­rū­pin­ti, kad bū­tų su­teik­ta ga­li­my­bė su­si­pa­žin­ti su vi­sais di­rek­to­riaus įsa­ky­mais, su­si­ju­siais su fi­nan­si­niais rei­ka­lais.

„Pa­gal ko­mi­si­jos nuo­sta­tus mes pri­va­lo­me an­ti­ko­rup­ci­niu po­žiū­riu ver­tin­ti di­rek­to­riaus įsa­ky­mus. Ta­čiau kaip tai pa­da­ry­ti, jei jų ne­gau­na­me? Anks­čiau dir­bu­si ko­mi­si­ja juos gau­da­vo, ga­lė­jo vyk­dy­ti kont­ro­lę. Da­bar kal­bė­jau su Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riu­mi, kal­bė­jau su me­ru, bet ne­su­si­kal­bė­jau“, – sa­kė ko­mi­si­jos pir­mi­nin­kas A. Ba­ce­vi­čius.

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Z. Ne­var­daus­kas pa­ti­ki­no, kad di­de­lės pro­ble­mos ne­ma­to, ir pa­ža­dė­jo pra­šo­mų įsa­ky­mų ko­pi­jas ko­mi­si­jai pa­teik­ti, ta­čiau ne vi­sų.
„Ne­ran­du tei­si­nio pa­grin­do, pa­gal ku­rį ga­lė­čiau ko­mi­si­jai pa­teik­ti vi­sus įsa­ky­mus, nes dau­ge­lis iš jų su­si­ję su as­mens duo­me­ni­mis. No­rint juos pa­teik­ti, rei­kė­tų nuas­me­nin­ti, o tai uži­ma la­bai daug lai­ko“, – skun­dė­si Z. Ne­var­daus­kas, sa­vo pa­si­sa­ky­mą pra­dė­jęs nuo in­for­ma­ci­jos apie įgy­ven­di­na­mą po­pie­ri­nių do­ku­men­tų skai­čiaus ma­ži­ni­mo „pro­gra­mą“, pa­gal ku­rią vi­są do­ku­men­ta­ci­ją sten­gia­ma­si per­kel­ti į elekt­ro­ni­nę erd­vę.

Ta­čiau iš es­mės Ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius po vė­liau įvy­ku­sių dis­ku­si­jų lyg ir ne­prieš­ta­ra­vo, kad ko­mi­si­jos rei­ka­la­vi­mas bū­tų pa­ten­kin­tas. Mat iš­siaiš­kin­ta, kad As­mens duo­me­nų ap­sau­gos įsta­ty­mas vie­no­dai ga­lio­ja ir di­rek­to­riui, ir Ad­mi­nist­ra­ci­jai, taip pat ir Ta­ry­bos na­riams, ku­rie ir­gi tu­ri tei­sę to­kiais duo­me­ni­mis nau­do­tis vyk­dy­da­mi Ta­ry­bos na­rio pa­rei­gas.

Kitas įrašas

Koncertų ciklas „Sielos muzika 2023“

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Re­dak­ci­jos su­ma­ny­mas duo­da vai­sių – Vy­dū­no kaš­to­nai ža­liuo­ja
Tel­šiš­kės sėk­mė tarp­tau­ti­nia­me kon­kur­se Is­pa­ni­jo­je
Odon­to­lo­gas Ta­das But­ri­mas: „Že­mai­tis be sa­vo kraš­to – kaip dan­tis be šak­nies“
„Že­mai­ti­jos tau­rė-2025“
Grilyje kepti jautienos kebabai su jogurtiniu padažu
Sa­vi­val­dy­bė pirks bu­tą Bir­žu­vė­nų dva­re

Žemaičių kultūra

Tradicinės ir naujos šventės – neatsiejama vasaros dalis
Sekmadienį prasideda IV tarptautinis vargonų muzikos festivalis
Mykolo Biržiškos anūkė: „Jūs esate mūsų žmonės, o mes esame jūsų“
Kur augai tu, šventasis Kryžiaus medi?
Kuopos gretose – jau pustrečio šimto šaulių
Seime eksponuojama Sigito Strazdausko nuotraukų paroda

Laisvalaikis

„Že­mai­ti­jos tau­rė-2025“
Grilyje kepti jautienos kebabai su jogurtiniu padažu
Jubiliejinis „Varnių kermošius 2025“
„Tulp­me­džio žy­dė­ji­mas“ – tra­di­ci­nė šven­tė De­gai­čiuo­se
Kon­cer­tų cik­las „Sie­los mu­zi­ka 2025“ Ga­dū­na­vo Švč. Jė­zaus Šir­dies baž­ny­čio­je
Tūkstančiai kilometrų – dviračiais

Sveikata

Karštis ir sveikata: kaip apsisaugoti karštomis vasaros dienomis?
Kei­čia­si gy­dy­mo įstai­gų ver­ti­ni­mas: at­si­žvelgs ne tik į veik­lą ir fi­nan­sus, bet ir į po­žiū­rį į pa­cien­tą
Siū­lo­ma plės­ti de­fib­ri­lia­to­rių tink­lą: lai­ku su­teik­ta pa­gal­ba pa­dė­tų iš­gel­bė­ti tūks­tan­čius žmo­nių
Sveikatos priežiūra šiuolaikiniame pasaulyje
Kodėl profesionali burnos higiena svarbi net tiems, kurie valosi dantis du kartus per dieną?
Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvų taukus
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Pasak atlikto tyrimo, kas antras vaikas Lietuvoje nesikalba apie savo problemas su tėvais ar seneliais ir jaučiasi vieniši. Kaip manote – ar jūsų vaikai jums pasipasakoja apie bėdas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset