Gegužės 3–5 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko 24-oji Lietuvos mokinių geografijos olimpiada, kurios tema parinkta pagal pastarojo laiko svarbiausią mūsų planetos įvykį – žmonijos peržengtą 7 mlrd. gyventojų ribą. Olimpiadoje dalyvavo 73 mokiniai iš 53 Lietuvos savivaldybių. Mokinius lydėjo per 50 geografijos mokytojų.
Gegužės 3 dieną paskelbtas olimpiados atidarymas. Sveikinimo žodį dalyviams tarė Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Vaitkus, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė, Telšių vyskupijos prelatas Juozas Šiurys.
Telšių rajono geografijos mokytojų vardu kalbėjo Telšių rajono geografijos mokytojų asociacijos pirmininkė, VšĮ Vincento Borisevičiaus geografijos mokytoja Laima Uosytė.
Tą pačią dieną mokiniai atliko teorines užduotis. Vertinimo komisijos pirmininkas ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna informavo: „Visi mokiniai rungėsi 4 užduočių rungtyse. Iš olimpiados dalyvių buvo reikalaujama ne tik puikių teorinių žinių, bet ir jų taikymo, pasitelkiant geografinį mąstymą ir sukauptus gebėjimus dirbti su šaltiniais demografijos, urbanizacijos, migracijų, kultūrų geografijos, ūkio, vulkanizmo ir kitose geografijos srityse, apimant ir pasaulinį, ir Lietuvos kontekstą.“
Bene įdomiausia ir tuo pačiu išskirtinė geografijos olimpiados užduotis buvo „Geografinis takas“, kuris vinguriavo Telšių gatvėmis, tvarkoma Masčio ežero pakrante, palei puikiai miesto gyventojų sutvarkytas ir pagyrimo žemaičiams vertas namų valdas. O kad tokia būtų visa Lietuva!
Einantiems nuo vienos stotelės iki kitos mokiniams teko stebėti ir vertinti aplinką, atlikti matavimus ir skaičiavimus, pasitelkti mintyse esantį žemėlapį. Didžiąją dalį geografinio tako darbų mokiniai atliko baigiamame įrengti etnografiniame Žemaitijos kaimo muziejuje, kur teko dirbti su telšiškio Gintaro Domarko šios vietovės specialiai olimpiadai parengtu žemėlapiu. Į paskutinę geografinio tako stotelę buvo integruota unikali dailininko ir juvelyro Alfredo Jonušo japoniška-žemaitiška sodyba.
Olimpiadoje buvo panaudotos ir šiuolaikinės technologijos, t. y. vieną rungtį mokiniai atliko internete geografijos mokytojų asociacijos lėšomis sukurtoje svetainėje. Per dvi dienas visoms užduotims atlikti mokiniams buvo skirtos apie 7 valandos. Nepaisant užduočių įvairovės ir, pasak pačių mokinių, jų sudėtingumo, visi dalyviai parodė tai, ką sugeba, o laimi, kaip visada, stipriausieji. Visų mokinių darbus vertino šios olimpiados Vertinimo komisija, sudaryta iš įvairaus amžiaus ir įvairią patirtį turinčių bei šiai mokslo šakai atsidavusių geografų.
Šio renginio organizatoriai, vadovaujami Telšių geografijos mokytojų asociacijos skyriaus ir tuo pačiu šios olimpiados Organizacinio komiteto pirmininkės, geografijos mokytojos Laimos Uosytės, parengė mokiniams ir jų mokytojams turiningą kultūrinę ir pramoginę programą. Geografijos mokytojai dalyvavo kvalifikaciniame seminare, aplankė unikalias Žemaitijos vietas, prisilietė prie žemaičių kultūros paveldo, o kai kurie užsikrėtė noru atvežti bei parodyti nuostabią Žemaitiją ne tik savo auklėtiniams, bet ir visiems mokiniams.
Gegužės 5 d. Žemaitės dramos teatre Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrius organizavo 24-osios Lietuvos mokinių olimpiados uždarymo šventę, kuriai scenarijų parengė Žemaitės gimnazijos mokinė Goda Žukauskaitė. Olimpiados dalyviams koncertavo Telšių muzikos mokyklos auklėtiniai (vadovas P. Dirmeikis), Vincento Borisevičiaus gimnazijos šiuolaikinio šokio kolektyvas „Laikas“ (vadovė J. Valatkienė), gatvės šokių grupė „Erdvė“ (vadovė J. Eitkevičienė), Žemaitės gimnazijos mokinė Lina Bukauskaitė. Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna ir Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro Olimpiadų skyriaus neformaliojo ugdymo organizatorė Dina Mackevič džiaugėsi gerai organizuota olimpiada, dėkojo visiems telšiškiams, nuoširdžiu darbu ir žemaitiška kruopštumo dvasia prisidėjusiems prie sėkmingos, švente Telšiuose virtusios geografijos olimpiados organizavimo bei įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštus rajono merui Vytautui Kleivai, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjai Danutei Mažeikienei, vyriausiajam specialistui Arūnui Juškai, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktoriui Vytautui Vaitkui, Organizacinio komiteto pirmininkei, VšĮ Vincento Borisevičiaus gimnazijos geografijos mokytojai Laimai Uosytei.
Vertinimo komisijos pirmininkas ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna paskelbė olimpiados rezultatus. Olimpiadoje laimėti 3 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos medaliai. Tarp prizininkų pateko ir sidabro medalį laimėjo Paulius Miečius, Telšių viešosios įstaigos Vincento Borisevičiaus gimnazijos 4 gimnazijos klasės mokinys (mokytoja Laima Uosytė). Paulius apdovanotas ir pagyrimo raštu už geriausiai atliktą teorinę užduotį. Iš šios olimpiados medalininkų kitais mokslo metais bus atrinkti 4 moksleiviai, kurie gins Lietuvos garbę X pasaulinėje geografijos olimpiadoje Kioto mieste, Japonijoje.
Šventės dalyvius sveikino ir savo įsteigtus prizus teikė Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva (aukso medalių laimėtojams, Žemaitės gimnazijos mokytojai Aurelijai Šviežikienei, VšĮ Vincento Borisevičiaus gimnazijos geografijos mokytojai Laimai Uosytei), Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė (absoliučiam olimpiados nugalėtojui), Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Vaclovas Ringys (geriausiai atlikusiajam „Geografinio tako“ užduotį). Organizacinio komiteto pirmininkei Laimai Uosytei padėkos žodį tarė Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Alfreda Tamoševičienė.