Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga antradienį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Alfonsas Motuzas pakvietė spaudos atstovus į susitikimą, kuriame supažindino su problemomis, aptarė bendradarbiavimo galimybes.
Šiemet pasikeitė Telšių aps. VPK kontroliuojama teritorija – dabar jai priklauso Telšiai, Mažeikiai, Kelmė ir Akmenė. Į susitikimą buvo kviesti šių rajonų spaudos atstovai, atvyko telšiškiai ir mažeikiškiai.
A. Motuzo teigimu, Telšių aps. VPK, kaip ir kitose įstaigose, egzistuoja problemų. Sunkmečiu tenka svarstyti, kaip išgyventi iš turimų lėšų, beveik išnaudotas antrojo metų pusmečio biudžetas. Pakilusios kuro kainos, įsigaliojęs Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, dėl kurio gerokai padaugėjo ikiteisminių tyrimų (vienas ikiteisminis tyrimas policijai kainuoja arti 2 000 Lt). Šios ir kitos priežastys reikalauja papildomų lėšų, tačiau finansavimas policijai nedidinamas.
Telšių aps. VPK viršininkas, kalbėdamas apie pareigūnų drausmę ir tarnybinių pareigų atlikimą, neslėpė, jog situacija nėra tokia, kokios norėtųsi. Neišvengiama korupcijos, kurios pasireiškimo tikimybė, anot A. Motuzo, didesnė Kelių policijoje ir tiriant nusikaltimus ekonomikai. Dėl pareigūnų veiksmų atliekami tarnybiniai patikrinimai, palaikoma drausmė, tačiau A. Motuzas abejojo, ar tai duoda naudos. Policijos vadas viliasi, kad su korumpuotais pareigūnais padės kovoti naujai įsteigta Imuniteto valdyba.
Telšiškiai policijos pareigūnai prisijungė prie akcijos „Aš neimu kyšio“ ir tokiu užrašu paženklino tarnybinius automobilius. Telšių aps. VPK viršininko teigimu, priklijavus lipdukus, neužfiksuota bandymų papirkti policijos pareigūnus.
Telšių aps. VPK organizuoja konkursą „Saugiausia seniūnija“, įgyvendina projektą „Saugi kaimynystė“, prie kurio prisijungia vis daugiau telšiškių.
Susitikime aptartos ir policijos bei žiniasklaidos bendradarbiavimo galimybės. Spaudos atstovai kiekvieną rytą gauna praėjusios paros įvykių suvestines iš Telšių aps. VPK.
Įvykių aprašymas – minimalus, pasitaiko, kad kai kurie visuomenei aktualūs pranešimai nebūna paskelbiami. Arba, priešingai – aprašomos smulkmenos, tokios kaip kelių litų vertės prekės vagystė iš prekybos centro, tačiau nutylima apie Telšiuose įvykdytą išprievartavimą. Žurnalistai puikiai suvokia policijos darbo specifiką, ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumą, bet reikėtų suprasti ir spaudą, kurios paskirtis – informuoti tūkstančius rajono skaitytojų. Kai kitose rajonuose policijos komisariatai viešai paskelbia neblaivių vairuotojų vardą, pavardę, girtumo laipsnį (tokia galimybė numatyta teisės aktų, ją dar 2008-aisiais leido taikyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija), Telšių aps. VPK dar nė karto per kelerius metus nesiryžo to padaryti. Tikėdamiesi nuoširdesnio, lankstesnio bendradarbiavimo iš policijos, žiniasklaidos atstovai išsakė šias pastabas.
A. Motuzas tikino, kad policijos veiksmai informuojant žiniasklaidą taip pat yra kontroliuojami. Visgi pareigūnas pažadėjo atsižvelgti į pastabas ir teigė, kad galbūt Telšių aps. VPK bus įsteigta spaudos atstovo pareigybė.