Maironio dvasios įkvėpti

Parašė:  2012-12-17

2012-ieji – Maironio metai – padovanojo gražių akimirkų, kai visa Lietuva minėjo poeto Jono Mačiulio-Maironio, žinoma, ne tik mūsų šalyje, 150-ąjį gimimo jubiliejų. Gėrimės šio tautos dainiaus estetišku poetiniu žodžiu, vėl iš naujo gilindamiesi ir dar labiau suvokdami, kokia prasminga jo kūryba. O kunigo ir poeto asmeninis pavyzdys įkvepia ne tik lietuvių kalbos mokytojus, muziejininkus, literatūros tyrinėtojus, bet ir jaunimą. Per šiuos metus daugelyje Telšių rajono mokyklų vyko renginiai poetui pagerbti. Žemaičių muziejuje „Alka“ lapkričio 22 d. surengtas įspūdingas rajoninis renginys.
Šventinį poeto Maironio 150-ųjų gimimo metinių minėjimą „Maironio dvasios įkvėpti“ organizavo Telšių rajono maironiečių vadovės mokytojos: Gražina Narmontienė, Danutė Juškienė, Aušra Ramančauskienė, Audronė Adomaitienė, talkino Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Alvita Nebeskienė. „Džiaugiamės susirinkusiųjų gausa, tai rodo, kad mums Maironis yra svarbus ir brangus, tad labai kviečiam nebūti tik žiūrovais, bet kartu deklamuokim, dainuokim, giedokim, dalykimės mintimis, kad dar labiau pajustume bendrumo jausmą, prisiliesdami prie Maironio asmenybės ir kūrybos gelmės“, – į minėjimo dalyvius kreipėsi renginio vedėja Eigirdžių pagrindinės mokyklos direktorė, lietuvių kalbos mokytoja D. Juškienė. Džiugu, kad į šią šventę atvyko daug mokinių, mokytojų. Sulaukėme ir garbingų svečių iš mūsų rajono bei Kauno.
Minėjimo pradžioje Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokiniai (muzikos mokytoja M. Bidvaitė-Dargužienė) giedojo Maironio „Lietuvą brangią“ (J. Naujalio muzika), jiems pritarė „Džiugo“, V. Borisevičiaus gimnazijų maironiečiai ir visi šventės dalyviai. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės sveikinimo žodžius perdavė ir savo kūrybos eilėraštį perskaitė vyr. specialistė A. Nebeskienė. Puikia iškalba visus sužavėjo kunigas kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, gimęs ir augęs Raseinių krašte, kaip ir poetas Maironis. Kanauninkas pranešime „Maironis – kunigas“ apžvelgė tautos dainiaus kunigystės kelią, 20 metų Kauno kunigų seminarijoje rektoriavimo laikotarpį, akcentavo jo begalinį atsidavimą šioms pareigoms, reiklumą sau ir seminaristams. Susidomėję klausėmės ir iš Kauno atvykusios Maironio artimos giminaitės, Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių literatūros skyriaus vedėjos Virginijos Paplauskienės pranešimo „Maironis – poetas, žmogus estetas“. Lektorės močiutė Kotryna Mačiulytė-Lipčienė buvo kunigo ir poeto Jono Mačiulio sesuo. V. Paplauskienės pranešime atskleista daug įdomių Maironio gyvenimo, kunigystės ir kūrybos faktų.
Taip pat įdomių minčių išgirdome iš gerbiamų poečių, daug metų dirbusių pedagoginį darbą: Adolfinos Varnelienės ir Elenos Šidlauskienės. Lietuvos maironiečių draugijos ir Telšių rajono maironiečių veiklą pristatė V. Borisevičiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja G. Narmontienė.
„Telšių rajone maironiečiai savo kelią pradėjo Viešvėnų pagrindinėje mokykloje, vėliau prisijungė Eigirdžių pagr. mokykla, „Džiugo“, Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos bei kt. Dėkinga esu visiems, atvedusiems maironiečius į Telšių mokyklas ir nuėjusiems prasmingą kelią Maironio gyvenimo, kūrybos, Lietuvos krašto pažinimo link“, – kalbėjo minėjimo vedėja D. Juškienė.
Lietuvos patriotą J. Mačiulį šventėje deramai pagerbė ir moksleiviai. Skambėjo poeto Maironio eilės ir dainomis tapę eilėraščiai.
Šventę apibendrino kūrėja ir literatūros vertintoja Irena Daubarienė. Ji pabrėžė, kad laikas išryškina tai, kas svarbiausia ir lietuvių tautos santykis su Maironiu, kuris žinomas Australijoje, Brazilijoje, Kolumbijoje ir daugelyje kitų šalių, visada išliks glaudus.
„Poetas kiekvieno mūsų širdyse ir protuose yra pasodinęs ir dar vis sodina amžinai žaliuojantį meilės Tėvynei ąžuolą, nepalūžusį sunkiuose istorijos išbandymuose. Ąžuolo šakose supasi mūsų gimtasis žodis, skamba lietuviška daina, prie jo glaudžiasi lietuvis, kada jam linksma ar liūdesys suspaudžia. Ir mes nepaliaukime skaityti, pažinti ir mokytis, savyje auginti tą ąžuolą, kad kasmet galėtume jo gilėmis užsėti jaunųjų mokinukų širdis. Ir teošia Maironio ir mūsų meilės Tėvynei giria ne tik šiais – Maironio – metais“, – susirinkusiuosius ragino minėjimo scenarijaus autorė D. Juškienė.
Pasibaigus šventiniam renginiui maironiečių būrelio vadovės dar ilgai bendravo su viešnia V. Paplauskiene, kanauninku A. Sabaliausku, Telšių krašto poetėmis ir kitais svečiais. Vėl skambėjo poezija ir daina, aptarti ateinančių 2013 metų rajono maironiečių planai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt