Žemaitės dramos teatre – premjerinis vaikiškas muzikinis spektaklis

Parašė:  2021-05-07

Gegužės 2 dieną Telšių Žemaitės dramos teatras po ilgo tylos laikotarpio pagaliau telšiškiams atvėrė duris ir pakvietė į premjerą – vaikišką muzikinį spektaklį pagal Vytauto Kupšio pjesę „Voro galybė“.
Spektaklio režisierius ir scenografas – Donatas Žilinskas, kostiumų dailininkė – Giedrė Slavinskienė, šviesų dailininkas – Sergej Simonenko, garso režisierius – Mindaugas Drimba. Vaidina Aistė Korkadinovaitė-Šiaudkulienė, Donatas Žilinskas, Margarita Bladženauskaitė, Monika Preibytė.
Aurelija SERVIENĖ
Režisieriui D. Žilinskui karantino laikotarpiu gimė mintis pastatyti vaikišką spektaklį, mat iki šiol teatras neturėjo spektaklio, skirto patiems mažiausiems žiūrovams. Kadangi aktoriai rinktis repetuoti negalėjo, vaidmenis sukūrė keturi teatro darbuotojai: D. Žilinskas, A. Korkadinovaitė-Šiaudkulienė, M. Bladženauskaitė, M. Preibytė. Pasak jų, buvo begalinis noras kurti, kažką daryti, repetuoti, taip ir gimė šis spektaklis.
Pasak D. Žilinsko, spektaklis – su potekste, todėl ne tik mažieji, bet ir suaugusieji čia turės apie ką pagalvoti: „Spektaklyje kalbama apie baimes, kai žmonės bijo už save daug mažesnių gyvūnų: vorų, pelių. O gal be reikalo? Gal galime gyventi kartu jų nebijodami?“ Spektaklis – edukacinis, siekiama mažuosius telšiškius priartinti prie teatro, paskatinti jį pamilti, užsiauginti sau žiūrovus nuo mažų dienų.
Labai daug dėmesio spektaklyje skirta vaidinančių aktorių kostiumams – jie labai išraiškingi. Juos kūrė teatro dailininkė G. Slavinskienė, pasiuvo Ligita Tamavičienė. Prie muzikinio spektaklio apipavidalinimo talkino Telšių kultūros centro maestro Robertas Tekorius.


M. Drimbos nuomone, karantinas davė nemažai pamokų: „Neaišku, kas bus už pusės metų ar už metų, ar mes sulauksime atvykstančių vaikiškų spektaklių iš kitų miestų? Šiandien nieko nėra konkretaus. O kultūros mūsų mažiesiems ypač reikia, tad turime siekiamybę – rudenį su šiuo vaikišku spektakliu aplankyti visą Telšių rajoną.“
Šiandien pagal reikalavimus žiūrovai teatro salę gali užpildyti iki 30 procentų, bilietais būtina pasirūpinti iš anksto.
A. Korkadinovaitės-Šiaudkulienės teigimu, tikrai jaučiama, kad žmonės išsiilgę renginių, spektaklių, kultūrinio gyvenimo. Bilietai į premjerą buvo aktyviai išpirkti, o spektaklyje apsilankė ne tik mažieji, bet ir vyresni.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt