Žaibiška vagystė: kaip apsaugoti rankinę, papuošalus?

Parašė:  2021-07-26

Patirti vagystės, ko gero, nenorėtų nei vienas. Tai – vos kelias minutes, o kartais ir sekundes, trunkantis darbas, kurio metu ilgapirščiai apšvarina namus, rankinę ar nuplėšia papuošalą nuo kaklo.

Žaibiškos vagystės pavojai

Draudikai įspėjai, kad būtent žaibiškos vagystės metu, kuomet gatvėje pavagiama rankinė ar papuošalai, padaromi nuostoliai yra keletą ar net keliasdešimt kartų didesni nei po įprastos vagystės, kai apšvarinami namai, automobilis.

Žaibiška vagystė dažniausiai yra gerai suplanuota, o jos tikslas paprastai būna pavogti konkretų didelės vertės turtą. Tai gali būti pinigai, antikvariniai dirbiniai ar papuošalai, žiedai su deimantais. Paprasta vagystė dažnu atveju būna spontaniška, ji įvykdoma mažiau apgalvotai, todėl ir nuostoliai būna mažesni. Momentinę vagystę dažniausiai vykdo kruopščiai ir profesionaliai pasirengę vagys.

Kaip apsisaugoti nuo žaibiškų vagysčių?

Kaip minėta, tai – gerai apgalvotos vagystės, kurių tikslas pagrobti kažką ypač vertingo. Todėl, visų pirma, rekomenduojama labai brangių dalykų nesinešioti kartu su savimi gatvėje, pavyzdžiui, deimantai – briliantai, aukso dirbiniai. Vis dėlto, jei tokį brangų papuošalą norisi nešiotis kartu su savimi, tuomet slėpkite jį po rūbais, šaliu, plaukais. Na, o jei turite žiedą su deimantu, eidama gatvėje, kuri mažiau apšviesta, arba nėra žmonių – apsukite juvelyrinį dirbinį taip, kad deimantas būtų vidinėje delno pusėje.

Kalbant apie rankines, jas reikėtų rinktis tokias, kurios užsideda per petį. Tokiu atveju jas nuplėšti kur kas sunkiau. Taip pat galite rinktis kuprines, kurių užtrauktukai yra vidinėje nugaros dalyje. Tokiu atveju ir už nugaros einantis vagis ar stovint pilname autobuse, nėra pavojaus, kad ilgapirštis atsegs kuprinę ir kažką pavogs.

Taigi, pirmiausia, galvokite apie savo saugumą, o ne apie madą, grožį. Juk gyvybė, sveikata – svarbiausia, o vagystės kartais nepraeina be fizinių sužalojimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt