
Sinusitas, bronchinė astma ir panašios ligos labai apsunkina žmogaus gyvenimą. Čia į pagalbą ateina įvairios inhaliacijos, kurios padeda sumažinti nemalonius pojūčius. Tiesa, tokioms lėtinėms ligoms gydyti inhaliatorius dažniausiai pripildomas vaistų, o ne aliejų, kurie dažniausiai naudojami sergant peršalimo ligomis.
Inhaliatorius ir arbatinukas
Inhaliacijos sukurtos taip, kad vaistai pasiektų problemines kvėpavimo takų vietas ir taip sumažintų dirginimą, kuris dažniausiai sukelia ne tik kosulį, tačiau taip pat ir apsunkina kvėpavimą. Dažnai žmonės vis dar naudojasi „liaudiškomis“ priemonėmis, t. y. arbatinuku su karštu vandeniu. Tai – nėra blogas sprendimas, o priešingai – puiki išeitis, kai namuose nėra inhaliatoriaus. Vis dėlto, specialistai tikina, kad inhaliatorius yra kur kas veiksmingesnė gydymo priemonė.
Taip pat būtina pabrėžti, jog karštas vanduo inde yra pavojingas dėl nudegimų rizikos, o karšti garai gali dirginti akis. Vien dėl šių priežasčių, rekomenduojama rinktis inhaliatorių.
Kaip taisyklingai naudotis kompresiniu inhaliatoriumi?
- Kompresinis inhaliatorius naudojamas labai paprastai. Tačiau problema, kad žmonės dažniausiai labai greitai įkvepia. Dažniausiai vaistai nespėja veikti kartu su įrankiu.
- Nesuderinama koordinacija tarp vaisto išpurškimo ir įkvėpimo. Tai gana natūralu ir dažniausiai su praktika viskas pasidaro kur kas paprasčiau.
- Po įkvėpimo reikia sulaikyti kvapą. Darykite tai bent jau 10 sekundžių.
- Prieš naudojimą inhaliatorius turi būti supurtomas.
- Inhaliacijos nuo kosulio turi būti purškiamos labai atsargiai. Jeigu žmogus vienu metu purškia net kelis kartus – jis labiau sau kenkia nei padeda.
- Pasitaiko, kad inhaliatorius netinkamai atlieka savo funkcijas tik todėl, kad jis yra netinkamai laikomas. Naudojimo metu jis turi būti šiek tiek paverstas į šoną.
- Pasitaiko tokių atvejų, kad ne ta inhaliatorius pusė yra dedama į burną.
- Blogai, kai bandoma įkvėpti vaistų susilenkus arba kai galva yra palenkiama netinkama padėtimi.
Inhaliacijų ritualai
Nors puikiai žinoma, kad nuo kvėpavimo ligų gelbsti ir masažas, Vilnius siūlo ir kitokių technikų – inhaliacijų ritualus. Tokie ritualai atliekami ir Vytautas Mineral SPA Birštonas. Čia siūlomos inhaliacijos su mineraliniu vandeniu ir propoliu, taip pat su eteriniais aliejais. O kokį variantą rinktis, geriausiai pasakys gydytojos, kurio konsultaciją galite įsigyti.
Inhaliacija su mineraliniu vandeniu palengvina atsikosėjimą, pagerina bronchų drenažą. O inhaliacija su propoliu veikia priešuždegimiškai, dezinfekuoja gleivinę stiprina imunitetą, veikia kaip puikus natūralus antibiotikas.
Na, o kalbant apie eterinius aliejus, jų taip pat yra ne vienas. Eukalipto eteriniuose aliejuose esančios natūralios aktyviosios medžiagos, tokios kaip cineolis, kriptonas, alfa pinenas, cimenas, alfa terpineolis, globulolis, limonenas ir aromadendrenas, veikdamos kartu pasižymi antimikrobiniu poveikiu.
Aliejus su citrina ir kajeputomis veikia prieš grybelius, todėl puikiai tinka burnos pienligei gydyti. Kitas eterinis aliejus su kedrų ir laurenių elementais veikia raminančiai, todėl šis geriausiai tiktų tiesiog atsipalaiduoti norintiems poilsiautojams SPA centre. Aliejukas su citrinžolėmis vėlgi slopina grybelių augimą bei veikia esant mažakraujystei, dažniems silpnumo priepuoliams, galvos svaigimui.
Apelsinų eterinis aliejus nuveja liūdesį, išsklaido melancholiją, apatiją, pakelia nuotaiką, rozmarinai – padeda esant pervargimui.
Geriausiai žinomi levandų bei pušų eteriniai aliejai. Pirmasis veikia raminančiai, o antrasis – pasižymi priešmikrobinėmis, priešneuralginėmis, antiseptinėmis, priešvirusinėmis, baktericidinėmis, priešuždegiminėmis, diuretinėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis, stiprinančiomis, nervų sistemą stimuliuojančiomis savybėmis.