Virtualūs poezijos skaitymai

Parašė:  2020-05-29

Kiekvieną pavasarį Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kaunatavos filialas kartu su Kaunatavos bendruomene poezijos mylėtojus sukviesdavo į poezijos skaitymus Kaunatavos soduose, Degučių kaime, obelų žiedų apsuptyje.
Labai gaila, jog dėl šalyje paskelbto karantino šį pavasarį poezijos mylėtojai susiburti negalėjo. Skaitymai šiais metais surengti netradicinėje virtualioje erdvėje.
Aurelija SERVIENĖ
Kaunatavos bibliotekininkė Vilija Jocienė dar gegužės pradžioje ragino visus ištikimiausius renginio skaitovus, svečius ir lankytojus įamžinti dvidešimtuosius jubiliejinius skaitymus netradiciškai. Buvo prašoma internetu atsiųsti nufilmuotų posmų ar nuotraukų parodai. Džiugu, jog šiam prašymui abejingų neliko, visi aktyviai dalyvavo. Pasipylė posmai, piešiniai, nuotraukos. Jie visi sugulė į bendrą šventinį katalogą „Poezija sodų žydėjime“.
V. Jocienė be galo džiaugėsi, jog šiais metais poezijos skaitymai nors ir netikėti, virtualūs, žydintys, poetiški, jautrūs, bet vis tiek jie įvyko.
Virtualioje erdvėje savo eiles dovanojo visas ratas poetiškų asmenybių. Pati pirmoji į virtualių skaitymų idėją atsiliepė mokytoja ir poetė Elena Borusevičiūtė-Šidlauskienė.


Poetė Irena Daubarienė meniškai paruošė žemaitišką sodų himną, be kurio sodų skaitymai būtų visai kitokie. Eilių negailėjo poetas telšiškis Algirdas Dačkevičius, poetė iš Kėdainių Egmilė (Eglė Miliušytė-Brazdžiūnienė), siurprizų nestokojanti Birutė Gibiežaitė-Sutkienė, šaukėniškės Sofija Blažienė, Aldona Bacevičienė ir jų pagalbininkė Alma, šiaulietė Nijolė Špečkauskienė.
Prie skaitymų prisidėjo bibliotekininkė iš Kurtuvėnų Aurelija Kniūrienė, kuri ne tik skaitė eiles, bet ir pasidalijo žydinčia šilko tapybos parodėle. Ritos Mockeliūnienės posmai į Žemaitiją atskriejo net iš Marijampolės. Nuoširdžiai visus nustebino Kaunatavos dienos centro darbuotoja Kristina Krasauskienė. Dainą dovanojo Luokės etnografinis ansamblis „Šatrija“.
Poezijos atsiuntė plungiškės poezijos klubo „Vingiorykštė“ narės Irena Stražinskaitė-Glinskienė, Daiva Rudelytė, Adelė Daukantaitė bei Kelmės profesinio rengimo centro klubo „Be rėmų“ narė Kristina Jankūnienė ir klubo steigėja Dalia Griškevičienė.
Naujausiais savo kūrybos posmais pasidalijo poetė Ilona Bumblauskienė-Baškė. Obelų žydėjimo nuotraukų iš tolimosios Japonijos atsiuntė Nozomi Emurai.
Džiugu, jog sulaukta ir naujokų. Pirmą kartą poezijos skaitymuose dalyvavo Liucija Jagielienė iš Mažeikių.
Šių metų poezijos skaitymams skirtą piešinį atsiuntė Lina Meškauskaitė. Nuostabų laišką pavasariui perskaitė Kairiškių bibliotekos bibliotekininkė Janina Čybirienė. Romantišką dainą sudainavo kolektyvas iš Kurtuvėnų.
V. Jocienė viliasi, jog kitais metais visi vėl galės sugrįžti į žydinčius sodus, pasimatyti ir apkabinti vienas kitą: „Nes jūs nepakartojami, labai talentingi, be galo didžiuliai poezijos mylėtojai, entuziastingi, su tokia neaprėpiama gerumo ir grožio pajautimo samprata, kad kitaip ir negalėtų ši Žemė suktis. AČIŪ jums už galimybę girdėti, matyti jus, pajausti tą didžiulį norą dalintis, bendrystės jausmą ir įrodymą, kad nebūna neįmanomų dalykų. Tad gražaus jums klausymo ir iki susitikimų kitais metais!“

Obelžiedžiais pražystantys žodžiai


Tegu bus visi mėnesiai gegužės,
kada vyšnios ir obelys – nuotakos,
kada vėjai, jaunikiai, jų nuometus
nuskraidina – pakloja ant tako,
saulė, vos nusileidusi, teka…
Pabalnoki pavasarį ristą –
tegu siela pražysta – nevysta…
* * *
Vėlei ta obelis
iš kadaise jau iškirsto

tėviškės sodo…

Ties šaligatviu
moja už lango
ažūriniu nuometu –
adoruoja pavasarį…

Elena BORUSEVIČIŪTĖ-ŠIDLAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt