Virtęs kaštonas sulamdė automobilius ir vos nesutraiškė žmonių

Parašė:  2009-09-10

Svarbiausias žmogaus turtas – jo sveikata ir gyvybė. Sakoma, jog žmonės, kurie per plauką išvengė mirties, jaučiasi tarytum naujai gimę – pradeda vertinti kiekvieną savo gyvenimo dieną. Praėjusią savaitę Telšių miesto gyventojui Juozui keletas sekundžių tapo riba tarp gyvenimo ir mirties.

Dalis žmonių, perskaičiusių šią istoriją, tikriausiai pagalvos, jog telšiškiui Juozui dar nebuvo lemta iškeliauti amžinybėn, netikintieji „stebuklais“ nusijuoks, jog tai viso labo laimingas atsitiktinumas, kiti galbūt numos ranka manydami, jog išties nebuvo jokios grėsmės gyvybei. Kad ir kaip ten būtų, lieka tik džiaugtis, jog žmogus įvykio metu nenukentėjo. Tačiau šioje istorijoje yra ir kita mintis pasvarstyti: pagalbos tarnybų veikla, ar ji mus tenkina?

Išsigelbėjo per stebuklą

Praėjusią savaitę Telšių miesto gyventojas Juozas įsėdo į savo automobilį. Pradėjęs mašiną vairuoti atbuline eiga, telšiškis spėjo tik pamatyti, kad ant jo žaibišku greičiu krenta milžiniškas kaštonas, kuris buvo priešais automobilį.

Medžiui nukritus ant mašinos, po stipraus smūgio siaubo apimtas vairuotojas dar sugebėjo išsiropšti pro galines dureles. Vešlios parkritusio kaštono šakos buvo apgulusios tris mašinas – Juozo bei dvi, priklausančias vienam jaunuoliui.

Susijaudinęs vyriškis puolė skambinti įvairioms tarnyboms – deja, pagalbos nesulaukė. Neva medis nuvirto ne į važiuojamąją kelio dalį, o į privačią teritoriją, nukentėjusių asmenų nėra, todėl esą patys gyventojai ir turi susitvarkyti su bėda.

Ne paslaptis, jog viešumas padeda išspręsti daugelį nesklandumų. Pirmosios į įvykio vietą atvažiavo „Telšių ŽINIOS“ ir ėmėsi tarpininko vaidmens. Į redakcijos prašymą tuojau pat sureagavo Telšių miesto seniūnas Darius Klemanskas ir jo pavaduotojas Vladas Saniukas. Paragintas atskubėjo ir Telšių r. aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Algirdas Petrikas. Pareigūnas paskambino ugniagesiams gelbėtojams. Vėliau atsiliepė ir policija.

Tuomet jau buvo gražu pažiūrėti – prieš fotoaparato objektyvą plušėjo dauguma susirinkusiųjų: seniūnijos darbuotojai pjaustė šakas, prie jų galingais motoriniais pjūklais prisijungė ugniagesiai gelbėtojai, braukdamas prakaitą iš visos širdies darbavosi seniūnas.

Nuostolių nekompensuos

Džiugu, jog gyventojai sulaukė pagalbos – supjausčius medį, mašinos išlaisvintos. Tačiau kas atlygins žmonėms padarytą žalą – gi automobiliai, ypač telšiškio Juozo, smarkiai apgadinti? Greičiausiai gyventojams transporto priemones teks remontuoti iš savo lėšų. Telšių miesto seniūnas apgailestavo, jog nukentėjusiems asmenims valdžia niekuo negali padėti: esą kuo galėjo, tuo padėjo – iš geros valios padėjo pašalinti medį nuo mašinų.

Aplinkosaugininkas ir miesto seniūnas vieningai tvirtino, jog medis iš pažiūros atrodė sveikas, o įtarti, kad šaknys buvo supuvusios, niekas negalėjo… Be to, medis nuvirto į namui priklausančią teritoriją – seniūno teigimu, nors aplinkinių namų gyventojai nėra susitvarkę žemės nuosavybės dokumentų, pagal juos galima spręsti, jog medis augo Respublikos g. namo Nr. 5 kieme. Štai dėl to nuostoliai ir krenta ant pačių nukentėjusiųjų pečių…

Visai kas kita, jei kaštonas būtų virtęs į kitą pusę – į gatvę. Va tuomet ir gyventojų kviestos tarnybos būtų tinkamiau sureagavusios, ir dėl žalos atlyginimo būtų galima kreiptis. Visgi policininkai rekomendavo nukentėjusiesiems nenuleisti rankų – kreiptis dėl žalos atlyginimo privataus kaltinimo tvarka.

Supuvusios šaknys

Asmenys, kurių mašinas aplamdė iš šaknų išvirtęs kaštonas, mano, jog medis žemėn krito ne tik dėl gamtos stichijos – esą prieš keletą metų, nugriovus greta medžio stovintį namą ir tvarkant kelią, buvo pažeista iš cemento pagaminta atrama, kuri laikė kaštono šaknis.

Kasryt pro langą kaštonu besigėrėjusi moteris lingavo galvą – esą kaštono virtimas žemėn pranašauja didžiulę nelaimę. Pasirodo, vešlus, iš pažiūros sveikas medis krito iš pat šaknų, kurios buvo supuvusios.

Susirinkę aplinkinių namų gyventojai negalėjo patikėti reginiu – tą dieną pūtė tik nestiprus vėjelis, negi to pakako išversti milžiniškam medžiui? Tiesa, vienas įvykio liudytojų tvirtino matęs, kaip nedidelis vėjo sūkurys apvijo kaštoną, taigi šis akimirksniu krito žemėn.

Pasidžiaukime bent tuo, kad virsdamas didžiulis medis neprispaudė žmonių – juk, jei ir telšiškis Juozas nebūtų patraukęs mašinos atbuline eiga, tuomet automobilį būtų užgulusios ne šakos, o pats kamienas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt