• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Viešvėnų tvenkinyje planuojama licencinė žvejyba

admin
12 lapkričio, 2010
Pirmas puslapis
0

Telšių rajono lankytinų objektų sąrašą papildė Viešvėnų tvenkinys, tapęs tikra grožio ir poilsio oaze. Skaidrus vanduo, nuostabi aplinka… Į tai, kuo galime grožėtis dabar, daug laiko ir lėšų investavo tvenkinį išsinuomojęs Alfredas Vaitkevičius. Šio vyriškio galvoje sukasi daugybė minčių, kaip atgaivinti ilgus metus snūduriavusį tvenkinį. Viena iš idėjų – licencinė žvejyba. Ją organizuoti galima tik atlikus žuvų išteklių mokslinius tyrimus ir gavus rekomendacijas, kad licencinę žvejybą vykdyti tikslinga. Būtent dėl šios priežasties Viešvėnų tvenkinį tyrinėjo mokslininkai.
Telšių rajone, prie Viešvėnų tvenkinio lankėsi Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto Biologijos katedros ir Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto mokslo darbuotojai Antanas Kontautas ir Tomas Ruginis, taip pat biologijos studentė Paulina Matulionytė. Svečiai ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių agentūros vyriausiasis inspektorius Alfredas Zaveckas tyrinėjo, kiek ir kokių gyventojų plaukioja Viešvėnų ežere.
Tyrimai buvo atliekami selektyviniais tinklais, skaičiuojant, kiek, kokių ir kiek sveriančių žuvų į juos patenka. Paaiškėjo, kad gyvenimas tvenkinyje verda: čia apstu ūsuotų šamų, ungurių, eršketų, lydekų, lynų, karpių, karosų.
A. Kontautas „Telšių ŽINIOMS“ sakė, kad žuvų ištekliai Viešvėnų tvenkinyje yra pakankami, kad būtų galima verstis licencine žvejyba: „Žuvies tvenkinyje yra daug.“ Rašytiniai tyrimų rezultatai ir rekomendacijos tvenkinio naudotojui bus pateiktos už keliolikos dienų.
Didelės išlaidos
Bemaž prieš trejetą metų tvenkinio naudotojas A. Vaitkevičius įžuvinimui išleido 20 tūkst. Lt. Kiek lėšų išleista tvarkant aplinką, vyriškis nutyli. Nebūtume mes lietuviai, jei neskaičiuotume – pinigų reikėjo rengiant paplūdimį, tinklinio aikštelę, vedant elektrą, vandentiekį į pusiasalį… Iki to, ką matome dabar, reikėjo ne tik popierinių banknotų, bet ir daug paplušėti – prakaitą braukė pats tvenkinio naudotojas, jo vaikai, draugai.
Kadangi tvenkinyje plaukioja daug geros žuvies, kyla brakonieriavimo pavojus. A. Vaitkevičiaus teigimu, tvenkinys yra akylai saugomas. Kokiomis priemonėmis – neišduoda.
Ateityje pakrantėse ketinama įrengti pavėsines, laužavietes, valčių prieplauką, teikti vandens dviračių nuomos paslaugas, šiuo metu akmenimis grindžiamas tvenkinio pusiasalis. Galbūt kada nors prie tvenkinio išdygs pirtis ar kiti statiniai.
Taip pat ketinta įrengti tvenkinio apšvietimą, tačiau planus sutrukdė nesuteiktas leidimas hidroelektrinei (elektros energiją būtų gaminęs vanduo).
A. Vaitkevičius džiaugiasi, kad prie tvenkinio apsilankę gyventojai yra labai tvarkingi – atliekas meta tik į šiukšlines.
Licencinė žvejyba
Viešvėnų tvenkiniui tvarkyti leidžiami didžiuliai pinigai. Tačiau ar jį išsinuomojusiam viešvėniškiui juos pavyks atgauti?
A. Vaitkevičiui kilo mintis, kad tvenkinyje reikėtų organizuoti licencinę žvejybą. Tuomet žvejybos aistruoliai galėtų mėgautis kokybiška žvejyba, o jam pačiam galbūt pavyktų atgauti bent dalį išleistų pinigų.
LR Mėgėjiškos žūklės įstatyme numatyta, kad „licencinė žūklė – saugomų ir globojamų žuvų rūšių ar intensyviai veisiamų žuvų žūklė, taip pat žūklė vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjiška žūklė draudžiama ar ribojama, arba žūklė nestandartiniais įrankiais ir būdais, kurie numatyti Mėgėjiškos žūklės taisyklėse, turint nustatyta tvarka išduotus leidimus (licencijas).“
Kitaip tariant, jei Viešvėnų tvenkinyje būtų organizuojama licencinė žvejyba, standartinio leidimo žvejoti nebeužtektų. Reikėtų įsigyti licenciją, tarkime, vienai dienai ar mėnesiui už tam tikrą sumą. Pagauta žuvis ne visada atsidurtų jūsų keptuvėje – būtų numatyta, kokios rūšies, kiek sveriančias žuvis privalu paleisti atgal į vandenį, o kokias – pasiimti, už jas susimokant.
Atsižvelgiant į žuvų išteklių būklę ir mokslininkų rekomendacijas, licencinės žūklės ruožuose yra nustatomas žūklės limitas ir leidžiamų išduoti licencijų skaičius.
Įstatymo pataisos
Viešvėnų seniūnas Petras Varnelis džiaugiasi A. Vaitkevičiaus pastangomis tvarkyti tvenkinio teritoriją: „Tvenkinys traukia žmones. Vasarą teko daug kartų būti prie jo – mačiau, kad pailsėti atvyksta ne tik žmonės ir aplinkinių seniūnijų, bet ir iš Telšių miesto.“
Seniūnas pritaria tvenkinio naudotojo planams organizuoti licencinę žvejybą, tačiau apgailestavo, kad toks malonumas būtų įkandamas ne kiekvienam norinčiajam.
Telšių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos narys, leidimus žvejoti išduodantis Stanislovas Karečka taip pat pritaria licencinei žvejybai, tačiau su viena išimtimi – kad pensininkams, neįgaliesiems ir vaikams būtų nustatytos lengvatos.
Visgi S. Karečka mano, kad Viešvėnų tvenkinio naudotojui, vargu, ar pavyktų atgauti išleistus pinigus. Esą Lietuvoje iš 2 mln. gyventojų žvejojančių yra tik 120 tūkst., o jau ne vienas licencine žvejyba užsiėmęs asmuo yra nusvilęs nagus.
Pasak S. Karečkos, dabar licencinė žvejyba galima tik neišnuomotose ir neprivatizuojamuose valstybiniuose vandens telkiniuose. Tačiau pavasarį Seimas žada svarstyti Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisas. Jei joms būtų pritarta, licencinę žvejybą galėtų organizuoti ir valstybinius vandens telkinius išsinuomoję asmenys, tarp jų – ir A. Vaitkevičius.
Jei įstatymo pataisoms nebus pritarta, apie licencinės žvejybos organizavimą Viešvėnų tvenkinyje tektų pamiršti.

Kitas įrašas

V. Rumbutis žino, ko reikia Lieplaukės bendruomenei

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Naujienos iš interneto

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

Ant grilio keptas avokadas su feta ir granatu
Liūd­nos ži­nios iš žai­dimų aikš­telės
Ilgiausią vasaros dieną – su Rasa
Kvie­čia kar­tu at­ras­ti Juod­sodės is­to­riją
Mo­ky­tojų va­sa­ros fies­ta „Mes pa­tys ku­ria­me sa­vo laimės aki­mir­kas“ – bend­rystės, dėkin­gu­mo ir įkvėpi­mo die­na
Rainių tragedijos metinės: byla Nr. 1258

Žemaičių kultūra

Į Plungę sugrįžo „Saulelė raudona“
Kapela „Medinga“ – bendruomenės pasididžiavimas
Tarp dviejų dvarų – Pilimanos ir Jono Armalių gyvenimas
Tragiško likimo kraštietę  Oną Švažaitę-Surplienę  prisimenant
Žvilgsnis į „Versmes“. Retrospektyva
„Viskas priklauso nuo tavęs: kiek stengiesi, tiek turi“

Laisvalaikis

Ant grilio keptas avokadas su feta ir granatu
Kvie­čia kar­tu at­ras­ti Juod­sodės is­to­riją
Padė­kos va­ka­re pa­gerb­ti Tel­šių spor­to ir rek­rea­ci­jos cent­ro spor­ti­nin­kai
Tel­šių jau­nie­ji bok­si­nin­kai sėkmin­gai pa­si­rodė Lie­tu­vos ra­jonų jau­nu­čių čem­pio­na­te
Lietuvos šaulių sąjungai – 107: prisijunk prie „Šaulio kelio“ ir švęskime kartu
Goda Giedraitytė – apie KVMT planus: nuo karalienės Luizės jubiliejaus iki operos apie vilko vaikus

Sveikata

Kokie faktoriai turi įtakos implantų ilgaamžiškumui?
Kur gims­ta ne tik vai­kai, bet ir pa­si­ti­kė­ji­mas
Var­niuo­se ati­da­ry­tas pa­lia­ty­vio­sios pa­gal­bos die­nos sta­cio­na­ras: pa­gal­ba ne tik pa­cien­tui, bet ir vi­sai šei­mai
Kaip palengvinti kasdienį ligonio prausimą: praktiški patarimai
Į Re­gio­ni­nę Tel­šių li­go­ni­nę su­grį­žo ne tik gy­dy­to­jas – su­grį­žo tel­šiš­kis
Psi­chi­kos svei­ka­tos po­ky­čiai: dau­giau pa­gal­bos vai­kams ir paaug­liams
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Ar jau planuojate vasaros atostogas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset