Veikli gimnazistė save realizuoja įvairiose veiklose

Parašė:  2014-01-27
Šešiolikmetė Kamilė Tautkutė mokosi Vincento Borisevičiaus gimnazijos dešimtoje klasėje. Kol kiti jaunuoliai sėdi namuose prie kompiuterių ir niurna, jog nėra įdomių užsiėmimų ir vakarai Telšiuose nuobodūs, veikli mergina vos spėja suktis.

Patyrusi skautė
Išbandžiusi įvairiausius užsiėmimus – sporto, šokių ir muzikos – save K. Tautkutė atrado skautų draugijoje. Telšių tunto skautų nare ji tapo prieš penkerius metus – paraginta bendraklasės. Dėl to mergina sako tikrai nesigailinti, dar ir brolį į šią veiklą įtraukusi.
„Skautai veikia visame pasaulyje. Norint tapti skautu, reikia aktyviai dalyvauti veikloje ir pamažu siekti kaklaraiščio“, – pasakojo K. Tautkutė. Mergina yra jau patyrusi skautė, tad ryši vyšninį kaklaraištį.
Pašnekovė sakė, jog davęs skauto priesaiką, juo tampi visam gyvenimui, o prisieki ne kitiems, o tik pats sau.
Pasak Kamilės, skautų veikla tikrai nėra skirta vien tik vaikinams, joje aktyviai gali dalyvauti ir merginos. Vyksta įvairios stovyklos, susitikimai su kitų miestų skautais. Praėjusią vasarą Telšiuose, Masčio ežero pakrantėje, buvo surengtas didžiulis skautų iš Lietuvos ir kt. šalių susibūrimas. Čia gimnazistė sutiko nemažą būrį naujų draugų.
Jaunimo organizacija
Dar viena veikla, kurioje Kamilė sukasi jau dveji metai, – jaunimo organizacija DARBAS. Telšiškė jai pirmininkauja antra kadencija. Šios organizacijos veikloje dalyvauja jaunimas nuo 14 metų. Jaunuoliai kartu rengia įvairias akcijas, dalijasi mintimis, idėjomis, dalyvauja stovyklose, švenčia gimtadienius ir pan.
Kelionės
Patinka Kamilei laiką leisti ir keliaujant. Kartu su šeima ji yra aplankiusi tolimiausius ir įdomiausius Lietuvos kampelius. Daug malonių akimirkų mergina patyrė ir svečiose šalyse: Slovakijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Neseniai pabuvojo Paryžiuje. Ypač didelį įspūdį gimnazistei paliko Slovakijos kalnai, o savo svajonių šalimi ji laiko Ameriką.
Nepabūgsta Kamilė ir sunkesnių užduočių. Neseniai ji pėsčiomis ryžosi 25 km žygiui per miškus ir Klaipėdos miestą.
Ateities planai
Dabar dešimtokė didžiąją dalį laisvalaikio skirs mokslams, kadangi ne už kalnų jau ir egzaminai. O kitais metais teks rimtai pasvarstyti apie studijas, tad naujos veiklos Kamilė sako nesiimsianti. 
Mergina džiaugiasi, jog visada jos sprendimus palaiko tėvai: išsako savo nuomonę, pataria ir nukreipia tinkama linkme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt