Valerijos ir Bronislovo kelias iki deimantinių vestuvių

Parašė:  2011-12-01

Valerija ir Bronislovas Sempukai lapkričio mėnesį atšventė deimantines vestuves. Ta proga Varnių bažnyčioje atnaujinti prieš 60 metų duoti įžadai, surengta didelė šventė, kurioje dalyvavo vaikai, anūkai ir proanūkiai.
Deimantinių vestuvių proga porą pasveikino Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas.

Valerija ir Bronislovas susipažino Gomalių kaime. Vyriškis čia buvo atsiųstas darbo reikalais – statyti tilto, o Valerija dirbo kolūkyje. Vieną dieną Bronislovas laukuose ir išvydęs savo išrinktąją. Pora draugavo apie dvejus metus, o 1951 m. atšoko vestuves.
B. Sempukas pasakojo, kad pirmosios judviejų su žmona vestuvės buvusios gana kuklios. Iš Gomalių kaimo arklių traukiamu vežimu į Varnių bažnyčią vyko tik jaunavedžiai ir keletas svečių.
Valerija, žvelgdama į vestuvinę nuotrauką, prisiminė, kokie tada buvę sunkūs laikai. Tekėdama moteris neturėjo vestuvinės suknelės, klebonas paskolino nuometą.
„Kad ir būtum turėjęs tada pinigų, nuotakos suknių tais laikais nebuvo pirkti. Turėjome su vyru tik vestuvinius žiedus“, – pasakojo moteris.


Jauna šeima po vestuvių apsigyveno Bronislovo tėviškėje. Po kurio laiko jiems teko kraustytis pas giminaičius. O galų gale ilgesniam laikotarpiui šeima sau kambarį įsiruošė Valerijos tėvų pagalbiniame pastate.
Čia pora išgyveno apie 20 metų. Sunkiai ir daug dirbo, susitaupė pinigų, pasistatė namą Varniuose ir persikėlė į jį gyventi.
Valerija dirbo Varnių ligoninės virtuvėje. Kai įsikūrė fabrikas „Mastis“, ji ėmėsi siuvėjos amato. Moteris, išėjusi į pensiją, įniko į naują veiklą – gėlininkystę, augino kalijas ir rožes. Šis verslas šeimai sekėsi puikiai – net atidarė gėlių parduotuvę Varniuose.
Bronislovas 1947 m. pradėjo dirbti automobilių kelių valdyboje. „Iš pradžių dirbau paprastu darbininku, paskui – kelio remontininku, vėliau pakilau iki mechaniko. Apie 20 metų teko dirbti ir fabrike „Mastis“, – vardijo vyriškis.
V. ir B. Sempukai užaugino tris sūnus. Vienas jau miręs, antrasis gyvena kartu su tėvais, o vyriausiasis ūkininkauja mamos tėviškėje Gomaliuose. Šiandien senelius lanko aštuoni anūkai ir dvylika proanūkių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt