Valdininko atostogos vos nekainavo dviejų moterų gyvybių

Parašė:  2009-07-21

Savaitgalį praūžęs uraganas paskui save sėjo lūžtančias šakas, vertė medžius.  Priešais „Džiugo“ vidurinę mokyklą lūžo beržas, Žemaitės g. žemėn krito du jauni medžiai ir t.t. Tačiau akacijos griūtis Karaliaus Mindaug g. vos nekainavo dviejų moterų gyvybių. Šio įvykio buvo galima išvengti, jei valdininkai laiku būtų išgirdę gyventojų prašymą.
Gamtos stichijų nesuvaldysi. Tačiau Karaliaus Mindaugo g. Nr. 37 gyventojai jau senokai nujautė grėsmę savo saugumui. Namo kieme stovėjo akacija, kuri bet kada galėjo nulūžti ir užkristi ant namo, mašinų ar pačių gyventojų.
Norėdami išvengti nelaimės, dar prieš tris savaites gyventojai (24 gyventojų parašai) kreipėsi į Telšių rajono savivaldybę, prašydami nupjauti grėsmę keliantį medį. Deja…
Toks valdininkų delsimas vos nekainavo žmonių gyvybių. Sekmadienį namo gyventoja kartu su vaikais bei drauge grįžo automobiliu. Moterys išlaipino vaikus prie laiptinės, o pačios nuvažiavo tolėliau – pastatyti automobilio. Tuo metu užklupo stiprus lietus. Moterys nusprendė likti mašinoje, kol jis aprims.
Tuo metu akacija, dėl kurios gyventojai kreipėsi į Savivaldybę, krito žemėn – vėjas ją išrovė beveik su visomis šaknimis.
Pasirodo, mašinoje sėdėjusioms moterims lemtinga buvo vos viena minutė.


Jei būtų nesudvejojusios lukterti ir iškart pasukusios laiptinės link, krintantis medis tikriausiai moteris būtų prispaudęs. Akacija nuvirto ties laiptinės durimis. Jei būtų kritusi į kitą pusę, būtų kliudžiusi automobilius arba išdaužusi gyventojų langus.
Karaliaus Mindaugo g. Nr. 37 gyventojai draugiškai sutvarkė beveik su šaknimis išrautą akaciją – nupjaustė šakas ir nutempė medį.
Telšių seniūnas Darius Klemanskis informavo, jog seniūnija, norėdama nupjauti medžius, turi gauti leidimą iš Telšių rajono savivaldybės. Ar medį pjauti, ar ne, Savivaldybėje sprendžia sudaryta komisija. Jos pirmininkas – ekologas Raimondas Račkauskas.
Ekologas teigė, jog tik liepos 20 d. grįžo po 2 savaičių atostogų (prašymą gyventoja į Savivaldybę nunešė savaitė prieš jo atostogas).
R. Račkauskas prisipažino, jog apie Karaliaus Mindaugo g. gyventojų prašymą nupjauti akaciją sužinojęs prieš pusantros savaitės, beatostogaudamas. Apie lemtingą medžio griūtį sužinojo tik iš „Telšių ŽINIŲ“.
„Ką gi, reikės pašalinti medžio likučius“, – sakė R. Račkauskas.
Pasidomėjus, negi ir realią grėsmę keliantis medis būtų nenupjautas, jei komisijos pirmininkas atostogautų, R. Račkauskas teigė, jog esant tokiai padėčiai gyventojai turi kreiptis į seniūniją. Nupjovus medį, seniūnija per 5 d. turi gauti leidimą.

Valdininkas greičiausiai teisus, tačiau kodėl apie tokią galimybę gyventojai nebuvo informuoti, kai atnešė prašymą į Savivaldybę?
Miesto seniūnas savo ruožtu atkirto, jog minėto namo kieme stovinčio medžio seniūnija nepjautų, nes gyventojai turi įkūrę bendriją – esą ji ir turėtų pasirūpinti medžio pjovimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt