Užgavėnės Masčio pakrantėje

Parašė:  2011-02-25

Telšių rajono savivaldybės kultūros centras kovo 8-ąją kviečia visus telšiškius bei miesto svečius į Užgavėnių šventę, kuri vyks Masčio ežero pakrantėje, prie Žemaičių muziejaus „Akla“.
Kokia ji bus šiais metais, kalbamės su Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloriste Jolanta Veitaite-Norviliene.

Kadangi Žemaitijos kaimo muziejus restauruojamas, Užgavėnių šventę šiais metais nuspręsta rengti Masčio ežero pakrantėje, kovo 8-tąją.
J. Veitaitė-Norvilienė kviečia telšiškius bei miesto svečius būti ne tik pasyviais renginio stebėtojais, bet aktyviai dalyvauti šventėje.
„Užgavėnių šventę planuojama pradėti iškilminga persirengėlių eisena nuo Nepriklausomybės aikštės link Žemaičių muziejaus „Alka“. Visus, norinčius joje dalyvauti, kviečiu registruotis telefonu 8 673 05150. Džiaugiuosi, kad į mūsų kvietimą jau atsiliepė daug organizacijų bei įstaigų“, – kalbėjo pašnekovė.
Šių metų naujovė – trys kavinės, esančios miesto centre, sutiko prisidėti prie organizuojamos Užgavėnių šventės ir jose apsilankiusiems persirengėliams pažadėjo po blyną ir arbatos. Tačiau, anot folkloristės, tai nebus labai lengva, mat tikras Užgavėnių personažas turi dėvėti ir tikrą Užgavėnių kaukę bei aprėdus. Akcijoje dalyvausiančios kavinės tądien bus pažymėtos specialiu ženklu.


Kad šis tikslas būtų pasiektas, Telšių rajono savivaldybės kultūros centras surengė du seminarus. Per pirmąjį seminarą gamino kaukes, antrasis renginys buvo skirtas papročiams.
„Nenueikite, mieli telšiškiai, lengviausiu keliu – į šventę netvykite pasidažę raudonai žandus ar užsirišę tik skarą… Pasipuoškite tikra Užgavėnių kauke“, – kvietė Jolanta.
Užgavėnių šventės dalyvius linksmins folkloro ansamblis „Spigėns“. Susirinkusieji galės stebėti tradicinę Lašininio ir Kanapinio kovą, bus verdamas šiupinys, kepami blynai ir kt.
Paroda
Artėjant Užgavėnėms, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje šiuo metu eksponuojama Užgavėnių kaukių paroda. Visi kviečiami joje apsilankyti. Paroda veiks iki kovo 8 dienos.
Folkloro rinkinys
J. Veitaitė-Norvilienė prasitarė, kad planuojama išleisti Užgavėnių folkloro rinkinį: dainos, žaidimai, būrimai, spėjimai, tautosaka. Mat tokios literatūros, anot specialistės, ypač trūksta. O toks paruoštas rinkinys būtų labai naudingas švietimo įstaigoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt