Tryškiuose – profesijų savaitė

Parašė:  2014-02-24
Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinėje mokykloje viena savaitė buvo skirta profesiniam veiklinimui. Tai – tradicinio renginio „Profesijų diena“ atmaina, šiemet išaugusi ir įgavusi daugybę naujų atspalvių.

Visą savaitę mokykloje buvo vedamos integruotos dalyko bei ugdymo karjerai pamokos. Jų metu mokiniai gavo daug informacijos apie įvairias profesijas, lankėsi miestelio įstaigose ir darbovietėse, susitiko su įdomiais žmonėmis: mokykloje svečiavosi VšĮ Telšių regioninio mokymo centro pavaduotoja Rita Leščiauskienė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, rajono laikraščio redaktoriaus pavaduotojas.
Visada malonu mokykloje sutikti buvusius mokinius. Šį kartą jie rinkosi pasidalinti savo naujomis patirtimis, įgytomis žiniomis: Emilija Šlaveikytė, pirmus metus besimokanti Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, atvežė mums muzikinę dovaną; antrakursės Simona Molytė bei Agota Statkutė dramos užsiėmime visus mokė kūno atpalaidavimo, kūrybingumo ir pasitikėjimo savimi lavinimo pratimų; Viktorija Žalytė, studijuojanti klasikinę filologiją, vyresniųjų klasių ugdytiniams pasakojo apie Kristijoną Donelaitį ir jo kūrybą; Justinas Žalys, būsimasis filosofas ir aktyvus Vilniaus universiteto studentų atstovybės narys, dvyliktokus supažindino su stojimo į aukštąsias mokyklas subtilybėmis. Abiturientų padrąsinti, sugužėjo ir būrelis pernykščių absolventų. Tai jau gražia tradicija tampantis susitikimas, kuriame labai nuoširdžiai dalijamasi patarimais, įspūdžiais apie pirmakursio gyvenimą, adaptacijos sunkumus, pasirinktas profesijas ir t. t.
Siekdami ne tik suteikti daug žinių, bet ir sudaryti mokiniams plačias saviraiškos galimybes, organizavome kūrybinių darbų konkursus: mažesnieji piešė piešinius tema „Ateities profesija“, o 9–12 klasių ugdytiniai dalyvavo fotografijų konkurse „Profesijos Tryškiuose“. Įdomiausių darbų autorius apdovanojome padėkos raštais, o įdomiausius piešinius atrinkome rajono parodai – konkursui tuo pačiu pavadinimu.
Klasių valandėlių „Sėkmingos karjeros tryškietis“ metu siūlėme mokiniams artimiau susipažinti su sėkmingą gyvenimą susikūrusiais esamais ar buvusiais miestelio gyventojais. Ugdytiniai nesitikėjo, kad jų pasirinkti žmonės – verslininkai – papasakos įdomių gyvenimo istorijų. Viską suguldę į skaidrių filmus, dosjė ar pasikvietę patį miestelėną, mokiniai surinkta informacija dalijosi su visais baigiamojo renginio metu. Pasidžiaugę nuveiktais darbais, namo neskubėjome, nes dar laukė daugybę emocijų sukėlęs aukcionas. Jo metu buvo galima už per savaitę, darant visokiausius naudingus darbus, uždirbtus mokyklos litus „nusipirkti“ kelionę automobiliu iki pat namų, arbatos pertrauką su mokytoja, pasikeitimą vienai pamokai pareigomis su pavaduotoja ir kitų įdomių dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt