• Pagrindinis
  • Kontaktai
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Balsavimų archyvas
  • Pranešk naujieną
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika
No Result
View All Result
Telšių žinios - Telšių apskrities laikraštis
No Result
View All Result

Trankus savaitgalis Alsėdžiuose 

Telšių žinių redakcija
19 rugpjūčio, 2024
Tvari kultūra Žemaitijoje, Teminiai puslapiai, Pirmas puslapis, Pirmas puslapis
0

Retas vasaros savaitgalis nesuteikia progos gerai leisti laiką mėgaujantis didesnių ar mažesnių miestelių šventėmis. Praėjusį savaitgalį kvietė Alsėdžiai. Tradicinė vasaros šventė „Al Siedu“ tęsėsi dvi dienas ir įvairių pramogų, smagių koncertų, o ir nekasdienių dalykų čia netrūko: vyko senovinės technikos „susispietimas“, miestelio gatvėmis risnojo žirgai, aišku, kaip be tradiciniu tampančio netradicinio sėdėjimo čempionato!

Daiva GERIKIENĖ

Šventiniai renginiai prasidėjo jau penktadienį. Po darbų Alsėdžių piliakalnio prieigose buvo surengtas vietos bendruomenės vakaras – Žalioji vakarienė. Kaip sakė Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, šiemet dėliojant šventės planus buvo nuspręsta penktadienį skirti būtent Alsėdžių bendruomenei. Juk taip retai yra proga pabūti vieniems su kitais, pabendrauti, pasėdėti kartu su kaimynu – pasidžiaugti visiems drauge. „Lai tai būna graži įžanga į rytojaus renginius“, – kalbėjo seniūnė, dėkodama alsėdiškiams, susirinkusiems Žvėrinyčioje.

Organizuodami savo vasaros šventę, alsėdiškiai turi tradiciją rengti labai smagią atrakciją – netradicinį „Al Siedu“ sėdėjimo čempionatą. Ir šiųmetė šventė be to neapsiėjo. Išbandyti save ir dalyvauti šiame čempionate panoro ir vaikai, ir suaugusieji. „Sėdėti“ 90 laipsnių kampu tik atsirėmus į šieno ritinį – ne taip jau paprasta ir lengva. Smagu, kad kartu su fizine ištverme dalyvius lydėjo puiki nuotaika, juos palaikė ir žiūrovai, ir charizmatiškoji vakaro vedėja aktorė Violeta Mičiulienė, kurios šmaikščios pastabos dar labiau kėlė visiems nuotaiką.

„Al Siedu“ netradiciniame sėdėjimo čempionate sulaukta 22 dalyvių. Geriausiems atiteko puikūs prizai – kėdės, laisvalaikio krėslai. Varžytasi dviejose grupėse: mokyklinukų ir suaugusiųjų. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog tarp mokyklinio amžiaus vaikų nugalėtoja tapo Augustė Gedminaitė. Jos sėdėjimo laikas – net 11 min. 5 sek. Beje, šis laikas buvo ilgiausias tarp visų čempionato sėdėtojų. Specialus prizas skirtas jauniausiam varžybų dalyviui – šešiamečiam Karoliui Purauskiui. Suaugusiųjų grupėje, kurioje varžėsi 9 sėdėtojai, nugalėtojo laurai atiteko Viktorijai Senkuvienei: jos laikas – 4 min. 12 sek. Labai nedaug nuo jos atsiliko 4 minutes išsėdėjusi Sandra Kasmauskienė. Trečiojoje vietoje liko Evaldas Zabitis (2 min. 34 sek.). Atskirų aplodismentų ir prizo nusipelnė vyriausiasis čempionato dalyvis 62 metų Stanislovas Rekašius.

Žalioji vakarienė tapo padėkos vakaru. Tą penktadienį parodytas dėmesys ir mažiesiems alsėdiškiams: į sceną kviestos šeimos, kurios susilaukė naujagimių. Smagu, kad Alsėdžių seniūnijos bendruomenė pasipildė aštuoniais naujais nariais. Kiekvienam mažyliui įteikti marškinėliai su užrašu „Mažasis alsėdiškis“, linkėta augti sveikiems ir laimingiems.

Seniūnė džiaugėsi ir tvarkingiausių bei gražiausių sodybų šeimininkais. D. Repšienė… pasiguodė: kasmet vis sunkiau tampa išrinkti tuos, kurie gali pelnyti tokį vardą. „Lengviau būtų pakviesti tuos, kuriems reiktų įteikti šluotą“, – pastebėjo ji. Tačiau sudaryta komisija, kad ir labai sunkiai, užduotį įvykdė – išrinko labiausiai puoselėjančius savo namų aplinką. Taigi nuo šiol pelnytą titulą žyminti lentelė kabės ant Virginijos ir Povilo Valeišų bei Akvilinos ir Rimanto Laimų namų. Toks pat prizas įteiktas Auksės Laureckienės sodybą puoselėjančiai Stefanijai Vyšniauskienei. „Stefos meilė gėlėms – neapsakoma“, – sveikindama šią moterį, pabrėžė D. Repšienė.

„Kur eisi – ten gražu“, – apie Alsėdžius kalbėjo seniūnė, todėl nepraleista progos padėkoti ir tiems, kurie kažkada jau buvo apdovanoti, tačiau ir šiandien šių žmonių sodybos yra pavyzdinės, į kurias žvelgiant nori pasitempti ir kaimynai. Tad atskiros padėkos skriejo Romai ir Jurgiui Blonskiams, Ritai ir Romualdui Brasams bei Almai ir Dariui Kaktavičiams.
Per miestelio šventę paprastai Alsėdžiuose specialus prizas įteikiamas ir tvarkingiausios gatvės gyventojams. Šiemet tokio vardo nusipelnė Pušyno gatvės žmonės.

Žaliosios vakarienės metu buvo ne tik linksma: dainavo ir muzikavo Alsėdžių kapela „Jazminai“, svečiai iš Žemaičių Kalvarijos – kapela „Sosiedā“, bet ir nė vienas neliko alkanas: alsėdiškiai ragavo saviškių virto šiupinio, skanavo ant laužo keptų vaflių, mėgavosi namine gira ir limonadu.

Smagiu bendruomenės vakaru džiaugėsi Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė. „Čia pati gražiausia bendrystė. Ačiū nuostabiems žmonėms, kurie kuria ir buria visus dirbti dėl Alsėdžių“, – įteikdama tortą šventės organizatoriams sakė ji.

Visus sveikino ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. „Alsėdiškiai turi gerą bruožą – moka tarpusavyje susitarti. Tiek bendruomenė, tiek seniūnija, tiek gimnazija, tiek kultūros centras dirba išvien. Tai labai geras bruožas, nes tik tokiu būdu galima pasiekti rezultatą. Miestelis turi perspektyvą. Linkiu, kad visi metai neštų gėrį, džiaugsmą, pasididžiavimą tuo, kad čia gyvenate“, – kalbėjo rajono vadovas.

„Al Siedu 2024“ šventės renginiai visus pakvietė ir kitą dieną. Senovinės technikos „susispietimas“ ir paroda, galimybė pajodinėti žirgais, edukacijos, skirtos šeimoms, Pažintinio centro lankymas ir pramoginė vakaro programa su šauniais atlikėjais Žvėrinyčioje – trankaus savaitgalio Alsėdžiuose būta.

 

Kitas įrašas

La­bardiškių sukurtai bendruomenei – 20 metų

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Naujienos iš interneto

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Pirmas puslapis

„Ookla“ patvirtinta: greičiausias 5G internetas Lietuvoje – „Tele2“
Saldus lietuvių pasirinkimas: obuolių sūris puoš naująjį pašto ženklą
Pasikeitė būsto paskolų sąlygos: kam skolintis bus lengviau, o kam – sunkiau?
II pakopos pinigus atsiėmė, bet jų įdarbinti neskuba: viena sąlyga paskatintų 7 iš 10 gyventojų
Pareikštas įtarimas socialiniame tinkle šaunamuosius ginklus demonstravusiam vyrui
Prasidėjo pasiūlymų dėl Kairių karinio miestelio vystymo vertinimas ir derybos

Žemaičių kultūra

„Mano eitasis kelias – tai kelias Žemaitijos kaimo vaiko, siekusio mokslo šviesos…“
Kaimo šventės – tiltai tarp kartų ir tradicijų
Miestelio šventė – dar vienas parašytas istorijos puslapis
Kai praeitis tampa šventės autore: labardiškiai Motiejaus Valančiaus pėdsakais
Žemaičių Kalvarijoje išvaikščioti Motiejaus Valančiaus takai
Židikai – 2027 metų Lietuvos mažoji kultūros sostinė

Laisvalaikis

Prie Vir­vytės upės – ke­tu­rios die­nos nuo­ty­kių
Meteorų naktis jau netrukus: kaip krintančias žvaigždes nufotografuoti telefonu?
Josepho Haydno oratorija „Pasaulio sutvėrimas“ – šviesos ir tikėjimo žmogumi šventė
Ju­ka praau­go šei­mi­ninkę
Grilyje keptos bulvės su varške
Šo­kių ko­lek­ty­vas „Džiu­gas“ – tarp­tau­ti­nia­me fes­ti­va­ly­je

Sveikata

Chi­rur­gas To­mas Sa­la­dis, at­radęs Tel­šius: „Že­mai­čiai nu­ste­bi­no kant­ry­be ir em­pa­ti­ja“
Lie­tu­va pir­mau­ja pagal šir­dies ligų sta­tis­ti­ką – Tel­šiai ne išim­tis
Lietuvos optometrininkų asociacija  perspėja: nelegalios atvažiuojamosios regos patikros kelia pavojų gyventojų sveikatai
Policistinių kiaušidžių sindromas (PKS): simptomai, priežastys ir gydymas
Kokie faktoriai turi įtakos implantų ilgaamžiškumui?
Kur gims­ta ne tik vai­kai, bet ir pa­si­ti­kė­ji­mas
No Result
View All Result

Laikraštis

Apklausa

Ar esate tinkamai pasiruošęs, jeigu išauštų diena X?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
  • Archyvas

Orai

Orai Telšiuose
Orai
Orai Telšiuose 2 savaitėms
  • Naujienos
  • Teminiai puslapiai
  • Teisėsauga
  • Laisvalaikis
  • Archyvas
  • Prenumeratos kaina
  • Reklama
  • Kontaktai

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pirmas Puslapis
  • Aktualijos
    • Žinios iš Savivaldybės
    • Politika
    • Švietimas
    • Socialiniai reikalai
    • Verslas, Finansai
    • Kitos aktualijos
  • Partnerių informacija
  • Teisėsauga
    • Suvestinės
    • Gaisrai
    • Nelaimės
  • Teminiai puslapiai
    • Žemaičių kultūra
    • Raktas į Žemaitiją – kultūra, tradicijos, žmonės
    • Tvari kultūra Žemaitijoje
    • Auginame Telšių kraštą
    • Pilietiškumo žingsniai
  • Laisvalaikis
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
    • Receptai
  • Sveikata
  • Žmonės ir Nuomonės
  • Video
  • Skaidrumo politika

Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset