Lapkričio 29 dieną Telšių sporto arenoje iškilmingai paminėtas Telšių sporto ir rekreacijos centro 70 metų jubiliejus. Buvo išsakyti gražūs sveikinimai, padėkota treneriams už ilgametį darbą ir atsidavimą, išdalintos atminimo dovanėlės. Renginyje dalyvavo ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir garbūs svečiai, tarp jų – buvę mokyklos ugdytiniai.
Aurelija SERVIENĖ
Šventė
Šventinė diena prasidėjo dr. Andriaus Norkaus paskaita. Pranešėjas kalbėjo tema „Iššūkiai sveikatai kūno kulto epochoje“.
Po įkvepiančio pranešimo renginio vedėjas charizmatiškasis Žygimantas Skiotys sveikinosi su sporto bendruomene, valdžios atstovais, treneriais ir kt. Muzikos kūrinius dovanojo Telšių meno mokyklos mokiniai kartu su mokytoju Robertu Surbliu.
Sveikinimai, padėkos
Žodį tarė Telšių rajono savivaldybės vicemeras Almantas Lukavičius, gyvenęs netoli stadiono, tad vaikystę ir paauglystę su draugais daugiausia leidęs būtent stadione. Vicemeras gerai mena anksčiau dabartinės arenos vietoje stovėjusią medinę krepšinio aikštelę, atsimena ledo čiuožyklą, kur žaisdavo ledo ritulio komanda, bei senąjį Sporto mokyklos pastatą. „Šiandien, žvelgiant atgal, tikrai nueitas ilgas kelias iki to, ką dabar turime“, – kalbėjo A. Lukavičius.
Renginio metu už ilgametį darbą padėkota Sporto ir rekreacijos centro darbuotojui Vaclovui Šopai, lengvosios atletikos trenerei Linai Kaveckienei, krepšinio trenerei Vidai Antanavičienei, dziudo treneriui Stanislovui Mušauskui ir stalo teniso treneriui Remigijui Gusčiui.
Prie sveikinimų prisidėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorė Lina Leinartienė, pažymėdama, kad Sporto ir rekreacijos centrą ji pažįsta iš visų pusių. Ji pati buvo šios įstaigos auklėtinė, vėliau leido savo vaikus sportuoti, dirbo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja ir yra aktyvi renginių sirgalė.
„Jūsų įstaiga išaugino begalę gerų sportininkų, bet šiandien norisi padėkoti už tai, kad ugdote jaunas asmenybes, formuojate jų charakterį ir išugdote tokias savybes kaip tikslo siekimas, nepasidavimas, drąsa ir komandinis darbas. Šios savybės reikalingos ne tik sportinėje veikloje, bet ir gyvenime. Jūs buriate bendruomenes, suaugusiuosius, seniūnijas ir net sirgalių bendruomenes“, – visus sveikino L. Leinartienė.
Sporto ir rekreacijos centro trenerių ir sportininkų rezultatais pasidžiaugė Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vygantas Macevičius, linkėdamas ir toliau siekti aukštumų.
Gražių žodžių čia dirbantiesiems negailėjo ir Sporto tarybos pirmininkas Tomas Lekavičius: „Su šiuo centru mane sieja 27 metai. Lankiau lengvosios atletikos treniruotes, vėliau pats organizavau varžybas. Dabar mūsų pažintis tęsiasi iš kitos „barikadų“ pusės – esu Savivaldybės atstovas. Per visus tuos metus bendradarbiavimo galiu tik pasakyti, kad tai buvo pati geriausia patirtis.“
Padėka ilgamečiam vadovui
Gausiais plojimais į sceną palydėtas buvęs ilgametis Telšių sporto mokyklos direktorius Povilas Klastauskas. Jis pašmaikštavo esantis tik apie dešimt metų vyresnis už šią mokyklą.
„Sporto bendruomenei paskyriau 51 metus, iš jų 49-erius dirbau Sporto mokykloje. Daugiau nei 50 metų dirbau lengvosios atletikos treneriu, o Sporto mokyklai vadovavau 38 metus“, – prisiminė P. Klastauskas.
Jo teigimu, Sporto mokykloje iš pradžių buvo tik šešios sporto šakos, o pagrindinis uždavinys buvo ruošti aukšto meistriškumo sportininkus, šalies rinktinės kandidatus ir dalyvauti respublikinėse moksleivių spartakiadose. Telšiai priklausė pirmajai rajono grupei, kurioje dalyvaudavo 10 komandų, ir mūsų rajonas tais laikais garbingai „nešė“ sporto istoriją.
P. Klastausko svajonė – įsteigti sporto muziejų Telšiuose: „Turime visi tuo pasirūpinti, dėti pastangas ir prašyti valdžios atstovų, kad įtrauktų klausimą į savo darbotvarkę, apsvarstytų, ir kad mūsų sporto visuomenė galėtų ateiti pasižiūrėti, susipažinti su sporto istorija. Tų žmonių mes neturime teisės užmiršti.“
Padėkota treneriui
Susirinkusiuosius pasveikino Telšių sporto ir rekreacijos centro direktorius Vaclovas Butkus, kartu padėkodamas ilgamečiam dziudo treneriui S. Mušauskui, kuris baigė darbą
Sporto ir rekreacijos centre.
S. Mušauskas teigė, jog Telšiuose prieš daug metų atsidūrė kaip meilės emigrantas, nes jo žmona čia dirbo ir jam buvo pasiūlytos trenerio pareigos. „Kai atvykau čia, man buvo daug kas žadėta: salė ir gyvenamoji vieta, bet teko viską pačiam susiorganizuoti. Gavau nedidelę salę su devyniais čiužiniais, o susirinko 200 jaunuolių. Vėliau persikėlėme į geresnes patalpas, bet vaikų nubyrėjo. Per 40 metų teko dirbti gal 11 skirtingų salių. Įsirengiame vieną, išvaro, kol randame kitą – vėl problemos. Gerai, kad buvau inžinierius statybininkas, tai labai padėjo. Vadindavau save treneriu-statybininku. Gana šaltoje salėje kareivinėse išdirbau 10 metų, teko patiems kurtis geresnes sąlygas, bet galima pasidžiaugti, kad vaikai labai norėjo sportuoti ir tikrai daug dirbo“, – apie darbo metus pasakojo treneris.
S. Mušauskas juokavo, esą dabar, kai sąlygos dirbti yra gana geros, imtynių, štangos kilnojimo ir bokso salės įrengtos, jo „batareikos nusėdo“, ir prieš mėnesį jis pasitraukė iš trenerio darbo, palikdamas šią veiklą kitiems. „Linkiu, kad jauni treneriai, kuriems dabar nebereikia statyti salių, galėtų dirbti. Svarbu, kad rastų entuziastingų, su motyvacija vaikų ir išugdytų daug gerų sportininkų“, – linkėjo Stanislovas.
Šventę vainikavo „Proto mūšis“, kur sportininkai pasitikrino savo žinias. Vedėja – Auksė Valackonienė.