Telšių autobusų parkui teks mokėti už valdybos pažeistas S. Bucevičiaus atleidimo procedūras

Parašė:  2021-01-12

Praėjusią savaitę Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, jog užpernai iš uždarosios akcinės bendrovės Telšių autobusų parko direktoriaus pareigų atleidžiant Saulių Bucevičių buvo pažeistos atleidimo iš darbo procedūros. Telšių autobusų parkas buvusiam vadovui turės išmokėti beveik 5 500 Eur siekiančią kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką.
Antanas NEKRAŠIUS
Skaitytojams priminsime, jog Telšių autobusų parko valdybos sprendimu S. Bucevičius iš direktoriaus pareigų buvo atleistas 2019 m. rudenį. Vadovas kreipėsi į teismą, ir 2019 m. gruodžio mėnesį pirmos instancijos teismas sugrąžino jį į Telšių autobusų parko direktoriaus postą. Tąsyk teismas pripažino, kad rugsėjo mėnesį įmonės valdyba, atleidusi S. Bucevičių iš direktoriaus pareigų, pažeidė atleidimo iš darbo procedūras, dėl ko minėtas asmuo nuo gruodžio 17-osios grąžintas į ankstesnes pareigas. Taip pat S. Bucevičiui priteista išmokėti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką. Tačiau netrukus Telšių rajono savivaldybė minėtą sprendimą apskundė. Užsisuko teismų karuselė.
2021 m. sausio 6 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinį sprendimą, kuriuo S. Bucevičiui iš atsakovo Telšių autobusų parko priteista sumokėti 5 486,91 Eur kompensaciją bei 1 250 Eur bylinėjimosi išlaidų.
„Teismas pripažino, jog valdyba turėjo teisę mane atleisti iš darbo. Tačiau dar kartą konstatavo, jog atleidžiant mane buvo pažeistos atleidimo iš darbo procedūros, – „Telšių ŽINIOMS“ Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimą komentavo S. Bucevičius. – Liūdniausia, jog priteistą kompensaciją teks sumokėti iš Telšių autobusų parko biudžeto. Nors sprendimą dėl mano atleidimo inicijavo Telšių rajono savivaldybės administracijos vadovai. Manau, dabartinis Administracijos vadovas regreso tvarka turėtų išsireikalauti patirtus nuostolius iš šių asmenų.“
Teismas į direktoriaus pareigas S. Bucevičiaus nesugrąžino. Kaip jau minėta, valdyba turėjo teisę direktorių atleisti iš darbo. „Manau, kad teismas priėmė aukso vidurį, nes Telšių autobusų parko valdyboje dirba tie patys žmonės. Jeigu būtų sugrąžinę mane į pareigas – tolesnis konfliktas būtų užprogramuotas.“ Tačiau S. Bucevičius pažadėjo, jog kai bus paskelbtas konkursas laisvoms Telšių autobusų parko direktoriaus pareigoms eiti, jis jame būtinai dalyvaus.


Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Katkaus paprašėme pakomentuoti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutarimą bei klausėme, ar ketinama imtis veiksmų siekiant pareikalauti atsakomybės iš asmenų, dėl kurių sprendimų Telšių autobusų parkas patyrė nuostolių.
„Telšių rajono savivaldybė pralošė jau kelis teismus iš eilės… Dabar šitas (dėl S. Bucevičiaus atleidimo, – red.). Nesilaikyta atleidimo iš darbo procedūrų – apie atleidimą direktorius turėjo būti informuotas prieš keletą mėnesių, – pripažino Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius T. Katkus. – Iš esmės tai dar karšta informacija ir kol kas nesame apsisprendę, kaip toliau elgsimės sprendimą priėmusių asmenų atžvilgiu. Aiškinsimės visas aplinkybes, peržiūrėsime, kokie veiksmai buvo padaryti, bei įvertinę visą informaciją kartu su meru ir teisininkais spręsime.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  Ką tu dalyvausi konkurse, tavo vieta senai parduota. Ir be konkurso jau nugalėtojas yra aiškus. Paprasčiausiai per klaidą laimėjai konkursą, nes tuo metu tos vietos niekam nereikėjo.

 2. Telšietis parašė:

  Pasirodo Telšių savivaldybė neturi nei vieno “raštingo“ teisininko…

 3. Juzis parašė:

  Va kaip gaunasi, kai juristai už merą atsakymus į žmonių laiškus rašinėja…
  Reikėtų iš to, kas inicijavo atleidimą išreikalauti tuos 6737 eurų, tada pradėtų galvoti. O dabar kaltų nėra…

 4. Nu parašė:

  Jei savivaldybė sumastys apskūsti tai sumokės dar daugiau. O jie gali taip sugalvoti

 5. Anonimas parašė:

  Teismas į direktoriaus pareigas S. Bucevičiaus nesugrąžino. Bet jis žada, kad vel dalyvaus 🙂
  p. Katkau, teismuosie nera „lošiama“, kad komentuoji „pralošė“ teismus. Įsimink Katkau, Teismas -tai ne futbolas. Jau senai susidarėm nuomonę, kad tamstai visose srityse akivaizdžiai trūksta kompetencijos

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt