Telšiškio Edmundo Jablonskio roko grupė „Skelframe“ – naujiena Lietuvos muzikos padangėje. Edmundas, įkvėptas naujų vėjų ir permainų, įkūrė naują grupę su visai kitokiu skambesiu bei netrukus ruošiasi pristatyti ir pirmąjį kūrinį.
Gerai žinomo atlikėjo Kęstučio Jablonskio sūnus Edmundas atvirai dalijasi savo mintimis, kaip gimė naujas projektas.
– Kaip kilo mintis įkurti muzikos grupę? Kokio būtent stiliaus muziką grosite? Ir kaip grupė vadinsis?
– Visada norėjau įkurti savo roko grupę, kuri būtų įdomi pasauliui ir man asmeniškai. Muzikos stilius – tai alternatyvusis rokas, progresyvusis rokas, kosmoso rokas, sunkusis rokas, meno rokas, elektronikos rokas. O grupė vadinsis „Skelframe“.
– Kodėl būtent toks pavadinimas? Ką jis simbolizuoja?
– Galvojau, koks labiausiai tiktų pavadinimas, kad jis būtų susietas su istorijos kūrimu ir elektronika. „Skelframe“ reiškia istorijos šaknis. Kaulai, korpusas, griaučiai ir t. t. Nes kiekviena istorija turi savo „kaulus“, kaip prasidėjo ir kaip ji baigėsi. Ir, atvirai sakant, man patinka dainos, kurios pasakoja istoriją, kurias reikia analizuoti skaitant dainos tekstą.
– Ar kuriate savo dainas, ar perdainuosite kitų grupių kūrinius?
– Šiuo metu esu sukūręs 11 dainų. Ar perdainuosime kitų grupių dainas, priklausys nuo to, kokia tuomet bus nuotaika. Jeigu groti kokį „koverį“ gyvai, tai, aišku, gal kokį vieną ar du, kodėl gi ne.
– Kaip apskritai sekasi muzikinė veikla? Dauguma žino, jog buvote grupės „Litroll“ narys, bet jos nebeliko. Kodėl „Litroll“ nutilo? Bet staiga atsiranda nauja grupė. Ar Tavo muzikinei veiklai įtakos turi tai, kad Tavo tėvas yra Kęstutis Jablonskis? Galbūt jis duoda kokių patarimų ar pastabų kaip senbuvis muzikos pasaulio atstovas?
– Mano asmeninė muzikinė veikla dar neprasidėjo, nes planas buvo išplatinti savo albumą po visus socialinius tinklus ir tada koncertuoti gyvai. Su „Litroll“ koncertavome apie 10 metų, bet dabar grupė nutilo, nes turime problemų su laiku. Kai du grupės nariai yra vienas iš Vilniaus, o kitas iš Klaipėdos, tai techniškai mes negalime nieko daryti, kol neturime būgnininko. Dabar kol kas nežinoma „Litroll“ grupės ateitis.
O kad staiga atsirado kita grupė, tai čia viskas prasidėjo per pandemiją – man buvo tiesiog nuobodu. Mano tėvas tuo metu įrašinėjo savo albumą „Vergai ir Valdovai“ su Giedriumi Balčiūnu, kitaip sakant, Mr. Jumbo, ir man pasiūlė sukurti vieną dainą. Taip kilo mintis tiesiog visą albumą sukurti su pono Giedriaus Balčiūno pagalba. Bet po keturių dainų mūsų darbas su Giedriumi sustojo. Kodėl sustojo? Dėl to, kad jis turi savo gyvenimą ir savo grupę. Aš jį suprantu. Giedrius – malonus ir geros širdies žmogus, buvo šaunu su juo bendrauti. Tai ieškojau kito būdo, kaip perdaryti iš naujo tas keturias dainas ir sukurti likusį albumą. Visi keliai nuvedė tiesiai į kūrėjų internetinį puslapį – Fiver.com. Ten sutikau šaunų žmogų su slapyvardžiu Rezasa iš Indonezijos ir su juo užbaigiau visą „instrumentalą“. Jis pasiūlė idėjų mano dainoms, aš – savo. Paskui su Fabio Mucci iš Brazilijos pabaigėme vokalą ir pilną „masterį“ albumo. Mano tėvas, aišku, davė kažkiek protingų patarimų daugiausia dėl instrumentinio garso, o visa kita praktiškai padariau pats. Buvo sutikimų ir nesutikimų, bet daugiausia įtakos buvo kitų grupių kaip „Muse“, „Nirvana“, „Nine Inch Nails“ ir „Queens of the stone age“. Šiaip aš turiu savo muzikinį kelią, o mano tėvas Kęstutis Jablonskis – savo.
– Girdėjau, jog grupėje ir pats uždainuosi? Kas paskatino imtis dainavimo?
– Taip, tai tiesa. Kai buvau mažas vaikas, mano tėvas paleisdavo kokią „Black Sabbath“, „Ozzy Ozbourne“ arba „Earth wind and fire“ ir aš dainuodavau. Nors nežinojau žodžių, bet vis tiek bandžiau… Rimtai pradėjau mokytis dainuoti kažkur 2007 metais. Anglijos roko grupė „Muse“ labiausiai įkvėpė dainuoti, nes pagrindinis vokalistas Mattas Bellamy parodė man, kad švelniu balsu gali sulieti roko ir metalo elementus ir viskas skamba tiesiog tobulai. Galima sakyti, kad grupė „Muse“ yra mano mūza.
– Pabaigai. Planuoji koncertuoti su nauja savo grupe ir, be abejo, uždainuosi pats. Kokia kalba bus dainos – anglų ar lietuvių?
– Anglų. Nuo mažens patiko angliškos dainos ir dabar patinka. Lietuviškos manęs „nekabina“. Aš norėjau įrašyti savo albumą tik anglų kalba, nes ji man gražiau skamba. Noriu, kad visas pasaulis galėtų pasimėgauti mano kūryba.
Ema ZENIAUSKYTĖ