Telšiškiai ūkininkai – darbštūs, stiprūs ir verslūs

Parašė:  2020-10-23

Spalio 15 dieną Žemaitės dramos teatre vyko tradicinė žemdirbių šventė „Metų ūkis 2020“, kurią organizavo Telšių rajono ūkininkų sąjunga.
Renginio metu padėkota rajono ūkininkams, apdovanoti geriausi pastarųjų metų ūkiai.
Aurelija SERVIENĖ
Sunku buvo išrinkti geriausius
Telšių rajono ūkininkų sąjunga „Metų ūkio“ konkursą organizuoja jau 26-ąjį kartą. Jis suteikia galimybę artimiau susipažinti su žmonėmis, kurie yra arčiausiai žemės, daugiau išgirsti apie jų rūpesčius ir džiaugsmus, o įvertinus pasiektus rezultatus ir patirtį – pasimokyti.
Rugsėjo mėnesio pabaigoje rajono ūkiuose lankėsi, juos apžiūrėjo ir vertino komisija: Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Zita Dargienė, Savivaldybės vicemeras Kazys Lečkauskas, kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos Telšių rajono biuro vadovė Rima Skiotienė, Telšių r. savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vadovė Vilma Lukoševičienė ir Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Telšių rajone Edita Šerlinskienė.


Komisijos narių nuomone, dauguma „Metų ūkio“ konkurso dalyvių buvo verti prizinių vietų, šįkart kaip niekada buvo sunku išrinkti pačius pačiausius. Rajono ūkininkai puikiai tvarkosi, sėkmingai dirba, dalyvauja įvairiose Lietuvos kaimo plėtros programos priemonėse. Rajone yra sėkmingo ekologinio ūkininkavimo ir inovacijų taikymo pavyzdžių. Nemažai atvejų, kai iš patyrusių ūkininkų nelengvą žemdirbio darbą perima jų vaikai.
Komisija kasmet stengiasi ieškoti naujų veidų ir vardų, skirti dėmesį naujai įsitvirtinusiems ūkiams.
Sveikinimai žemdirbiams
Į tradicinę ūkininkų šventę susirinko būrys garbingų svečių ir rajono ūkininkų. Renginį atidarė Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kunigas doc. dr. Saulius Stumbra ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Žodį tarė Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis: „Nors ūkininko darbas yra sunkus, tačiau garbingas ir reikšmingas, nes ūkininkai yra maisto augintojai ir gamintojai. Žemaitijos krašto ūkininkai džiugina savo ūkiuose diegiamomis naujovėmis, čia puikių pasiekimų yra pieno ir mėsinės gyvulininkystės sektoriuose. Ir visa tai – dėka darbščių ir sumanių žmonių, kurie puošia savo kraštą ir visą Lietuvą savo darbais.“
Svečias padėkos raštais apdovanojo Telšių rajono ūkininkus Lauryną Sidabrą, Vytautą Ivancevičių, Akvilę Rusienę, Aušrą Griciuvienę.
Gražių palinkėjimų visiems išsakė naujoji Telšių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Z. Dargienė: „Šventė – tai puiki galimybė pagerbti tuos žmones, kurie dirba. Telšiškiai – darbštūs, stiprūs ir verslūs ūkininkai, perėmę tradicijas iš savo tėvų, senelių ir sėkmingai vystantys verslą. Tam, kuris tik žiūri iš šono ir kritikuoja, kiekvienas darbas atrodo paprastas. Žinau, kiek daug Jūs dirbate, kiek „kainuoja“ diena, kai keliesi žiūrėdamas, ar lyja, ar saulė kepina. Kai dedi pastangas dirbti moderniai ir efektyviai. Jūs – kaimo ateitis. Mūsų kraštas kalvotas, tačiau rezultatai yra geri ir puikūs, nes žemę čia dirba išmintingi žmonės. Noriu palinkėti, kad nelaimės ir koronavirusas aplenktų, kad kiekviename ūkyje ir šeimoje būtų daugiau supratimo ir džiaugsmo. Kad ūkininkų nemažėtų, kad visiems sektųsi ūkininkauti, kad ūkiai klestėtų, mokesčiai nespaustų, derliai geri būtų, kad išmoktume parduoti, ką užauginame, o jau tada bus visiems gerai ir klestės Lietuva.“

Susirinkusieji plojimais į sceną palydėjo Telšių rajono ūkininkų sąjungos naujai išrinktos tarybos narius Dainių Dargį, Vilmą Blažienę, Andrių Cicėną, Vladą Termeną, Martyną Užkurą, Rimantą Šerlinską, Tadą Geiduką, Gintą Paleką, Arūną Usį, revizorių Sigitą Pudžiuvelį ir aktyviausią sąjungos narį Antaną Mažeiką. Ūkininkų sąjungos pirmininkė jiems dėkojo už darbą ir įteikė ūkininkų taisyklių medalius.
Apdovanoti konkurso dalyviai
Netrukus sveikinimai skambėjo konkurso „Metų ūkis 2020“ laimėtojams.
Pirmoji vieta atiteko Virginijai ir Remigijui Gailiams, Upynos seniūnijoje ūkininkaujantiems jau 20 metų. Jiedu valdo 260 ha. Ūkis išskirtinis, nes yra ekologinis-biodinaminis. Auginami 36 mėsiniai galvijai, 86 ha plotą užima sodai, 3 ha užsiimama daržininkyste, auginami rabarbarai.
Antrosios vietos nominantais tapo Monika ir Gedas Lukoševičiai, Gadūnavo seniūnijoje ūkininkaujantys 12 metų, valdantys nuosavos žemės 70 ha ir nuomojantys dar 110 ha. Ūkis yra mišrus, auginamos 45 pieninės karvės.
Trečiosios vietos laimėtojai – net du ūkiai: Rasos ir Artūro Savickų bei Jurgitos ir Tomo Vitkevičių.
R. ir A. Savickiai Degaičių seniūnijoje ūkininkauja 12 metų, valdo nuosavos žemės 250 ha, nuomoja 50 ha. Ūkis ekologinis. Čia laikoma 80 pieninių karvių ir 130 prieauglių.
J. ir T. Vitkevičiai Luokės seniūnijoje ūkininkauja 9 metus, turi 100 ha ir nuomoja dar 26 ha. Ūkis ekologinis. Laikomos 43 pieninės karvės ir 33 prieaugliai.
Padėkota visiems dalyviams
Renginio metu padėkos raštais pagerbti visi konkurso „Metų ūkis 2020“ dalyviai.

Be anksčiau paminėtųjų, konkurse dalyvavo šie ūkininkai:
Laurynas Sidabras, Nevarėnų seniūnijoje ūkininkaujantis dar tik 5 metus, turintis nuosavos žemės 35 ha ir nuomojamos 39 ha. Laurynas laiko 160 mėsinių galvijų;
Vytautas Ivancevičius, Varnių seniūnijoje ūkininkaujantis 11 metų. Valdo 70 ha nuosavos ir nuomoja dar 180 ha žemės. Vytauto ūkis mišrus. Čia laikoma 116 mėsinių galvijų;
Johan Olof Magnus Svensson, Viešvėnų seniūnijoje ūkininkaujantis jau daugiau kaip 10 metų. Ūkininkas turi 26 ha nuosavos žemės ir dar nuomojasi 252 ha. Ūkyje laikoma 120 pieninių karvių ir 145 prieaugliai;
Aušra ir Gintas Griciai Žarėnų seniūnijoje ūkininkauja dar tik 2 metus. Ūkininkai turi 25 ha nuosavos žemės ir 5 ha nuomoja. Ūkyje – 35 pieninės karvės ir 10 prieauglių;
Liucija ir Antanas Lydžiai, Ryškėnų seniūnijoje ūkininkaujantys 5 metus. Ūkininkai turi 15 ha žemės. Ūkyje auginama 200 paukščių ir 12 avių.
Garsiais plojimais pasveikinti ūkininkai, nugalėtojams įteiktos šventės rėmėjų dovanos. Gerą nuotaiką dovanojo muzikos grupė „Kitava“.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt