Taryba nepatvirtino gydymo įstaigų stebėtojų tarybų – pasigesta skaidrumo

Parašė:  2021-05-11

Telšių rajono savivaldybės taryba nepatvirtino rajono sveikatos sistemos viešųjų įstaigų veiklos viešumui užtikrinti stebėtojų tarybų sudėčių. Posėdžio išvakarėse sprendimo projekte įrašytos pavardės politikams sukėlė daug klausimų. Opozicija netgi įžvelgė nepotizmo užuomazgas. O paprašyta charakterizuoti į stebėtojų tarybas deleguotus asmenis Savivaldybės gydytoja Silvija Martinkutė pareiškė, jog sprendimo rengėjas neprivalo išsiaiškinti deleguojamų asmenų ryšių su kitais asmenimis.
Antanas NEKRAŠIUS
Nuo sprendimo projekto svarstymo nusišalino interesų konfliktą turintys Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, kurio sutuoktinė dirba Regioninėje Telšių ligoninėje, Tarybos narė, gydytoja Simona Simaitytė ir Tarybos narys Stanislovas Čekanauskas (žmona dirba Telšių r. PSPC).
„Komiteto posėdyje kalbėjome, svarstėme, tačiau pateiktame sprendimo projekte nebuvo įrašytos pavardės, tad palikome apsispręsti Tarybai, – sakė sprendimo projektą posėdžio metu pristatęs Petras Kuizinas. – Dabar aš pavardes matau.“
Politikams pasiūlyta patvirtinti šios sudėties Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybą: Tomas Katkus (Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius), S. Martinkutė (Savivaldybės gydytoja), Ilona Mitkevičienė (Tarybos paskirtas asmuo), Česlovas Ubartas (Tarybos paskirtas asmuo), Linaras Vaitkus (VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro profesinių sąjungų atstovas).
Į Luokės pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybą pasiūlyti T. Katkus, S. Martinkutė, Oksana Vilkienė (Tarybos paskirtas asmuo), Erikas Volskis (Tarybos paskirtas asmuo) bei Laima Stankuvienė (Luokės PSPC bendrosios praktikos slaugytoja).


Varnių pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybą pasiūlyta sudaryti iš T. Katkaus, S. Martinkutės, Ramūno Bunkevičiaus (Tarybos paskirtas asmuo), Rolando Bružo (Tarybos paskirtas asmuo) ir Aido Kuzavo (statistikas-informatikas).
VšĮ Regioninės Telšių ligoninės stebėtojų tarybos sudėtyje mirgėjo T. Katkaus, S. Martinkutės, Aušros Lukošiūtės (Tarybos paskirtas asmuo), Česlovo Ubarto (Tarybos paskirtas asmuo) ir Jono Mačiukaičio (gydytojas, profesinių sąjungų atstovas) pavardės.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius paprašė charakterizuoti į stebėtojų tarybas siūlomus asmenis, kadangi jų pavardės nebuvo įrašytos svarstant sprendimo projektą komitetuose.
„Taip, komitetams buvo pateiktas sprendimo projektas neįrašius pavardžių, o prašant, kad asmenis pasiūlytų patys Tarybos nariai, – posėdyje aiškino sprendimo projektą rengusi Savivaldybės gydytoja S. Martinkutė. – Buvo pasiūlytas tik vienas atstovas – A. Lukošiūtė. Daugiau pasiūlymų negavome.“ Todėl, Savivaldybės gydytojos teigimu, stebėtojų tarybose palikti ankstesnės sudėties nariai.
„Tai jums atrodo, kad į stebėtojų tarybas gali deleguoti Taryba be Tarybos žinios?“ – pasidomėjo Tarybos narys Kęstutis Trečiokas.
S. Martinkutė politikui atsakė, jog jeigu Tarybos narių netenkina siūlomi nariai, jie gali jų netvirtinti arba pasiūlyti kitus.
Verslo, ekonomikos ir finansų pirmininkas Rimantas Adomaitis pridūrė, kad jo vadovaujamas komitetas į Regioninės Telšių ligoninės stebėtojų tarybą pasiūlė A. Lukošiūtę.

„Tai charakterizuokite, kas kieno giminaitė, kas kokiai partijai priklauso, ir bus viskas aišku, iš kur tie žmonės atsirado stebėtojų tarybose, – paragino Tarybos narys K. Trečiokas. – Pavyzdžiui, Ilona Mitkevičienė, mano žiniomis, yra mero žmonos sesuo.“
Anot S. Martinkutės, I. Mitkevičienė yra seniūnaitė: „O kieno sesuo ir kokie giminystės ryšiai – tokios informacijos neturiu“.
Tarybos narį A. Bacevičių sudomino Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pasiūlyta A. Lukošiūtė: „Kiek metų? Kur dirba? Kokia patirtis? Kieno rekomendacijos? O ir partiškumą sužinoti būtų ne pro šalį“, – klausinėjo politikas ir netrukus iš Vilmos Rumšienės išgirdo atsakymą, jog tai Seimo nario Valentino Bukausko padėjėja.
„O tai gerai ar blogai? Kaip jums atrodo?“ – paklausė R. Adomaitis ir čia pat sulaukė iš K. Trečioko atsakymo, jog labai blogai. K. Trečioko manymu, Taryba negali balsuoti už nežinomų asmenų paskyrimą į stebėtojų tarybas. Esą sprendimo rengėjas turėjo būti pasiruošęs pristatyti siūlomus asmenis. „Dabar nežino, kokios partijos, nežino, kieno giminė – nieko nežino“, – piktinosi Tarybos narys.
S. Martinkutės tvirtinimu, rengdama sprendimo projektą ji vadovavosi Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu, kuriame nėra nurodyta, jog rengėjas privalo išsiaiškinti į stebėtojų tarybas siūlomų asmenų ryšius su kitais asmenimis.
„Bet dar yra Korupcijos prevencijos įstatymas ir kiti teisės aktai, į kuriuos reikia atsižvelgti, – neatlyžo K. Trečiokas. – Aš asmeniškai nieko neturiu prieš tuos siūlomus žmones, bet, suprantate, procedūra yra procedūra. Mes turime žinoti, už ką balsuojame.“
Galiausiai paskelbus balsavimą už sprendimo projektą balsavo 7 Tarybos nariai, prieš – 1, susilaikė – 10. Naujos sudėties stebėtojų tarybos liko nepatvirtintos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt