Tarp rajono politikų populiariausias – Verslo, ekonomikos ir finansų komitetas

Parašė:  2021-03-30

Praėjusią savaitę sušauktame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje įvyko daug mažų, bet svarbių persistumdymų rajono valdžioje. Dvi frakcijos pasiskelbė Savivaldybės tarybos opozicija, paskirtas Antikorupcijos komisijos pirmininkas bei, matyt, artėjant pavasariui, užfiksuota masinė politikų migracija per komitetus.
Antanas NEKRAŠIUS
Pasiskelbė opozicija
Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį meras Kęstutis Gusarovas pradėjo informacija apie gautus pranešimus iš frakcijos „Už Telšius“ seniūno Kęstučio Trečioko ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnės Vilmos Rumšienės. Frakcija „Už Telšius“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pasiskelbė opozicinėmis frakcijomis Savivaldybės taryboje.
Netrukus buvo priimtas Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimas, kuriuo į opozicijai priklausančias Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas paskirta frakcijos „Už Telšius“ narė Jolanta Rupeikienė.
Taip pat meras Tarybos narius informavo, jog savo potvarkiu nustatė Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo Manto Servos veiklos sritis. Vicemeras bus atsakingas už rajono švietimą, kultūrą, sportą, komunalinį ūkį, aplinkos apsaugą, atliekų surinkimą ir tvarkymą, socialinę rūpybą.


Politikų migracija
Nežinia, ar susiję su pavasariu, tačiau praėjusį ketvirtadienį vykusio posėdžio metu pasikeitė net trijų Telšių rajono savivaldybės tarybos komitetų sudėtys. Eilė Tarybos narių iš vieno komiteto migravo į kitus komitetus, o narių skaičiumi traškantis Verslo, ekonomikos ir finansų komitetas išsipūtė tiek, jog pačių politikų buvo pramintas „mažąja Taryba“.
Labiausiai nukentėjo Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas, kuriame liko trys iš penkių Tarybos narių: Petras Kuizinas, Giedrė Nagienė, Simona Simaitytė. Iš jo išėjo Evelina Lenkauskienė ir Stanislovas Čekanauskas.
E. Lenkauskienė užpildė Švietimo, kultūros ir sporto komitete likusią socialdemokratų tuštumą iš jo pasitraukus Remigijui Macui. Be E. Lenkauskienės, komitete yra Janina Bucevičė, Tomas Lekavičius, Jolanta Rupeikienė ir Linas Šedvilas.
Tiek R. Macas, tiek anksčiau minėtas S. Čekanauskas papildė ir taip narių skaičiumi (devyni) nesiskundžiantį Verslo, ekonomikos ir finansų komitetą. Prisidėjus dar dviem politikams, minėtas komitetas išsipūtė iki vienuolikos narių skaičiaus. Taigi rajono verslo, ekonomikos ir finansų klausimais rūpinsis Rimantas Adomaitis (komiteto pirmininkas), K. Trečiokas (pirmininko pavaduotojas), S. Čekanauskas, Martynas Gedvilas, Remigijus Juška, Martinas Leščiauskas, Imantas Motiejūnas, R. Macas, Sigitas Motuzas, Remigijus Puplauskas ir M. Serva.
„Mažoji Taryba“
Tvirtinant naujas komitetų sudėtis, Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius pastebėjo, jog nesilaikoma proporcingumo principo: vienuose komitetuose Tarybos narių skaičius minimalus, kituose – jų per daug.

„Kiekvienas Tarybos narys gali apsispręsti, kuriame komitete jam būti. Tačiau proporcingumo principas yra labai svarbus, – antrino K. Trečiokas. – Mere, jeigu paliksime Tarybai spręsti, tai visi sueis į vieną komitetą. Kaip jūs įsivaizduojate tokių komitetų darbą? Ar merui nerūpi, kad komitetai dirbtų efektyviai? Manau, turėtumėte imtis iniciatyvos (kreipėsi į K. Gusarovą, – red.) ir paprašyti kai kurių Tarybos narių, kad jie pagal savo kompetenciją dalyvautų atitinkamų komitetų veikloje.“
Meras, padėkojęs K. Trečiokui už pastabą, atrėžė, jog valdančioji dauguma „susidėlioja, kur yra svarbiau“. Tačiau netrukus pasitaisė, esą visi komitetai yra svarbūs.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys P. Kuizinas pasiūlė grįžti prie Tarybos veiklos reglamento korekcijų. Esą, reglamentavus kiekvieno komiteto narių skaičių, tokių politikų „lakstymų“ būtų galima išvengti: „Dabar atrodo, kad vienas komitetas – Verslo, ekonomikos ir finansų – yra pats svarbiausias. Šiandien jį galima drąsiai pavadinti „mažąja Taryba“.“
Tačiau su buvusio partijos kolegos pasiūlymu nesutiko R. Adomaitis. Anot jo, jeigu Tarybos veiklos reglamente bus numatytas tam tikras komitetų narių skaičius – bus sunku išvengti prievartos norint užpildyti reikalaujamą kvotą. „Šiuo metu vadovaujamės savo laisvanorišku pasirinkimu (kuriame komitete dirbti, – red.). O tai, kad vieni komitetai neproporcingai dideli… juose ir svarstomų klausimų skaičius yra didelis. Pavyzdžiui, palyginkite, kiek klausimų yra svarstoma Verslo, ekonomikos ir finansų bei Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetuose ir kiek Švietimo, kultūros ir sporto ar Sveikatos ir socialinių reikalų komitetuose, – teigė R. Adomaitis. – Manau, kad didelės tragedijos čia nėra. O valdančioji koalicija pažvelgusi į komiteto (Verslo, ekonomikos ir finansų, – red.) sudėtį papildė savo atstovais, kad galėtų tinkamai atstovauti valdančiajai daugumai. Be to, šiandien jau turime opoziciją – prašau, susibalansuokite kituose komitetuose, kad galėtumėte būti svarbūs ir reikšmingi.“
„Analogo neturintį darinį sukūrėte: mažą tarybėlę Verslo, ekonomikos ir finansų komitete, – kreipėsi į merą Tarybos narys I. Motiejūnas. – Jūs esate tiesiogiai atsakingas ne tik už Tarybos, bet ir komitetų darbą. <…> Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas neskirsto pinigų – nei futbolui, nei krepšiniui, tai jame lieka trys žmonės. Ten, kur pinigai, – vienuolika žmonių. Ką mes darome? Ar tarnaujame gyventojams, ar tik žiūrime, kaip pinigus paskirstyti? Šiame šou aš tikrai nedalyvausiu. Prašau mane iš karto perkelti į patį mažiausią – Sveikatos ir socialinių reikalų – komitetą.“
Į šį politiko prašymą Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas atsakė, jog lauks raštiškai išdėstyto tiek I. Motiejūno, tiek kitų, norinčių pakeisti komitetą, Tarybos narių pageidavimų. O į juos bus atsižvelgta kitame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Juzis parašė:

    Šūdo malimas…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt