
Naujojo Seimo parlamentarai išsijuosę šluoja Seimo sandėlį, kuriame laikomi įvairūs suvenyrai, kanceliarinės prekės. Per pusantro mėnesio iš sandėlio paimtų daiktų vertė – 80 000 Eur.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė per pusantro darbo mėnesio pasiėmė įvairių daiktų (arbatos, kavos, šokolado, saldainių, rašiklių, užrašų knygučių, sieninių kalendorių, stiklinių ir reljefinės grafikos paveikslą „Laimės medis“) už beveik 1 800 Eur.
Kadangi viešojoje erdvėje nuskambėjo daugybė interpretacijų dėl Seimo narių įvairių gaunamų lėšų ir materialinių vertybių, paprašėme Telšių apygardoje išrinktos Seimo narės A. Jakavičiutės-Miliauskienės, kad savo rinkėjams paaiškintų, kaip ten viskas yra iš tikrųjų.
Giedra AKAVICKIENĖ
– Kokia Seimo nario alga ir nuo ko priklauso jos dydis?
– Nepriklausomai nuo ekonominės šalies situacijos, Seimo nario alga daug metų nesikeitė ir buvo apie 2 200 Eur „į rankas“. Tačiau 2020–2024 metų valdančioji koalicija (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos atstovai) nusprendė padidinti Seimo nario atlyginimą iki dabartinio dydžio, kuris yra apie 3 600 Eur „į rankas“.
Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, komitetų, komisijų pirmininkams, frakcijų seniūnams bei jų pavaduotojams už papildomų pareigų ėjimą priklauso atitinkamai šiek tiek didesnis darbo užmokestis.
– Kokio dydžio gaunate parlamentines lėšas ir kur jas galite naudoti?
– Pagal Seimo statutą Seimo nariui išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla, kiekvieną mėnesį skiriama 0,8 VMDU dydžio suma. Kadangi ši suma priklauso nuo vidutinio darbo užmokesčio, tad kas ketvirtį ji keičiasi. Iš parlamentinėms išlaidoms skirtų lėšų apmokamas darbui reikalingų priemonių įsigijimas, degalų išlaidos, kas yra itin aktualu toliau nuo Vilniaus gyvenantiems Seimo nariams.
Šias parlamentines lėšas taip pat galima panaudoti vienmandatėje apygardoje išrinkto Seimo nario biurui, kuriame būtų galima priimti besikreipiančius gyventojus, nuomoti, kvalifikacijai kelti, telekomunikacijų paslaugoms apmokėti, kanceliarijos prekėms įsigyti, renginiams ar konferencijoms organizuoti. Taip pat svarbu paminėti, kad už visas išleistas parlamentines lėšas yra atsiskaitoma teisės aktų nustatyta tvarka.
– Kas yra tas Seimo sandėlis ir kokia jo paskirtis? Kokia Jūsų nuomonė, ar Seime reikalingas toks sandėlis ir ar tai nėra per brangu mokesčių mokėtojams?
– Seimo sandėlis yra vieta, kur galima įsigyti reprezentacinių ir kanceliarinių prekių. Kadangi prekių tiekėjas yra Seimo kanceliarija, ji pati įvertina prekių reikalingumą ir kokybę. Seimo nariai gali teikti pasiūlymus, kokių reprezentacinių prekių reikėtų, o Seimo kanceliarija įvertina, ar tai gali būti tinkama reprezentacinė prekė, ir pagal tai formuoja asortimentą…
GĖDA AGNEI MILIAUSKIENEI