Rimantas Adomaitis – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas

Parašė:  2021-06-01

Po bemaž septynių mėnesių valdančiajai daugumai galutinai pavyko suformuoti rajono valdžią – praėjusią savaitę į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas paskirtas „darbietis“ Rimantas Adomaitis.
Ir nors slaptas balsavimas šį kartą vyko be didesnių konfliktų, opozicija valdantiesiems pažėrė priekaištų „dėl demokratijos laidojimo“: slapto balsavimo komisija sudaryta iš frakcijų, o ne kiekvienos partijos ir judėjimo, kaip buvo anksčiau, atstovų.
Antanas NEKRAŠIUS
„Marazmas“, fantazijos ir socialinis bedarbių įdarbinimo projektas
Dar svarstant Tarybos posėdžio darbotvarkę Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Imantas Motiejūnas domėjosi, kodėl į Balsų skaičiavimo komisiją slaptam balsavimui nėra įtraukti frakcijoms Taryboje nepriklausantys politikai. „Kodėl jų taip bijoma? – klausė I. Motiejūnas. – Juk norime, kad slaptas balsavimas būtų skaidrus, nebūtų pažeidimų, kažkokių interpretacijų. Komitetai tokiam komisijos sudarymo principui nepritarė. Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas gal kokius 10 kartų pasižadėjo, kad bus atsižvelgta į Tarybos narių pageidavimus. Bet į nieką nebuvo atsižvelgta.“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas Tarybos narį ramino, esą, ar įtraukti vieną nepriklausantį frakcijoms Tarybos narį į komisijos sudėtį, apsispręs Taryba balsuodama.


„Baikite tas kvailas diskusijas, – ragino kolegas Tarybos narys Sigitas Motuzas. – Praėjusioje Balsų skaičiavimo komisijoje padarėte netvarką, patys iš savęs pasijuokėte. Žadėjote į teismus duoti… Jeigu būtų buvę kas nors negerai – jau seniai teisme būtume atsidūrę. <…> Na, pasakykite, kurį iš mūsų gali kas nors priversti neteisingai balsuoti? „Marazmas“ kažkoks… Gerbkime save ir aplinkinius.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius žinojo atsakymą į I. Motiejūno klausimą „ko bijo meras?“: „Meras ir jo komanda bijo demokratijos ir tiesos. <…> O Balsų skaičiavimo komisijos nariams mes praėjusį kartą turėjome pretenzijų – vienas komisijos narys (Remigijus Macas, – red.) kontroliavo, kas ir kaip balsuoja, kitas (Linas Šedvilas, – red.) fotografavo. Tai jeigu tuos pačius narius, kuriems buvo reikštos pretenzijos, vėl skirsite į komisiją…“
Prisiminusi vasario mėnesio bandymą R. Adomaitį paskirti į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas ir skandalu pasibaigusį Balsų skaičiavimo komisijos darbą, Tarybos narė Vilma Rumšienė klausė: „Kokiu tikslu gerbiamas valstybės tarnautojas, socialdemokratas R. Macas tąsyk užėjo pas merą į kabiną, kai meras balsavo?“ Į tai rajono vadovas sureagavo V. Rumšienę paragindamas „nepradėti fantazuoti“.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Kęstutis Trečiokas ragino valdančiuosius nekeisti iki šiol galiojusio principo Balsų skaičiavimo komisiją sudaryti iš visų partijų ir politinių judėjimų atstovų: „Nematau jokio pavojaus, mere, jeigu nebus daroma jokių pažeidimų (slapto balsavimo metu, – red.). Savo rezultatus pasieksite ir savo socialinį bedarbių įdarbinimo projektą sėkmingai baigsite.“
Tačiau balsų dauguma Tarybos nariai apsisprendė, jog Balsų skaičiavimo komisijoje dirbs tik po vieną iš frakcijų Taryboje atstovą.
Atsarginis planas – Autobusų parko direktoriaus pareigos?
Prieš paskelbiant slaptą balsavimą Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas pasiteiravo, ar pretendentui į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas R. Adomaičiui Tarybos nariai turi klausimų.

„Aš turiu, – pareiškė K. Trečiokas ir kreipėsi į R. Adomaitį. – Patvirtinkite arba paneikite: ar tiesa, kad jūs taip pat pretenduojate ir dalyvaujate konkurse laisvoms UAB Telšių autobusų parko direktoriaus pareigoms eiti? Kitas klausimas: ar tiesa, kad R. Adomaitis darė poveikį kitam pretendentui į Telšių autobusų parko direktoriaus pareigas, siūlydamas netrukdyti šiam tapti įmonės direktoriumi, jeigu jis šiandien bus paskirtas į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojus?“
R. Adomaitis lakoniškai atsakė, jog „daug kur dalyvaująs“, ir paprašė K. Trečioko patikslinti, ką jis turėjo omenyje klausdamas apie įtakos darymą. „Tai pažadas netrukdyti žmogui tapti Telšių autobusų parko direktoriumi, jeigu šiandien jūs būsite išrinktas į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojus“, – paaiškino K. Trečiokas. Į tai R. Adomaitis atšovė, jog jis neturi „tokių įgaliojimų trukdyti kažkam arba netrukdyti“.
R. Adomaitis: Darbo partijoje – ne marsiečiai
Po bemaž dviejų valandų pertraukos, per kurią Tarybos nariai rinkosi Telšių rajono savivaldybės administracijos salėje į slaptą balsavimą, Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas Remigijus Macas paskelbė rezultatus: iš 25 slapto balsavimo biuletenių 23 pripažinti galiojančiais. Už R. Adomaičio paskyrimą į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojus balsavo 13 Tarybos narių, prieš – 10. „Atskirų nuomonių, pretenzijų dėl balsavimo tvarkos, balsavimo procedūrų nebuvo gauta“, – pabrėžė R. Macas.
Taigi, Tarybai patvirtinus slapto balsavimo rezultatus ir į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojus paskyrus R. Adomaitį, šis padėkojo politikams už išreikštą pasitikėjimą juo ir jį delegavusia Darbo partija. „Galbūt Darbo partija ne visiems prie širdies ar kelia kažkokių asociacijų, bet… mes esame politikai ir aš esu įpareigotas atlikti pareigą bei vykdyti koalicijos programą“, – teigė R. Adomaitis ir netrukus sulaukė A. Bacevičiaus klausimo, ar naujasis direktoriaus pavaduotojas dirbs tik partijai ir valdančiajai daugumui ir kaip bus su kitais žmonėmis? „Partijoje ne marsiečiai – jie irgi išrinkti tautos ir turi savo įsipareigojimų rinkėjams, savo programą, kurios elementai atsirado mūsų koalicijos bendruose tiksluose“, – atsakė R. Adomaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    Gerai pasakė Trečiokas: Savo rezultatus pasieksite ir savo socialinį bedarbių įdarbinimo projektą sėkmingai baigsite. 10 balų. Keisčiausiai, kad tie socialiniai bedarbiai įsivaizduoja galintys vadovauti…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt