Rajono verslininkų kišenes plaus mokestis už lietų

Parašė:  2011-12-29

Pagal Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimą, Telšių miesto paviršinių (lietaus) nuotekų tinklai ir įrenginių sistemos nuo 2012 m. sausio 1 d. perduodami UAB „Telšių vandenys“. Pastarajai bendrovei pavesta eksploatuoti ir prižiūrėti Telšių miesto paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų ir įrenginių sistemą, upelius, griovius, atvirus vandens telkinius, bendrus lietaus vandens valymo įrenginius ir siurblines, rūpintis tinklų ir įrenginių sistemos plėtra. Kalbėjomės su UAB „Telšių vandenys“ generaliniu direktoriumi Alvydu Jasevičiumi.
Gruodžio 15 d. Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu nuo kitų metų sausio 1 d. Telšių miesto paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų ir įrenginių sistemos operatoriumi paskirta UAB „Telšių vandenys“. Taryba patvirtino ir Mokesčio už paviršinių (lietaus) nuotekų transportavimą administravimo taisykles. Jose numatyta, jog nuo 2012 m. prapliupęs lietutis ne tik nuplaus dulkes nuo kelio, bet ir išplaus verslininkų, išleidžiančių paviršines nuotekas į Telšių miesto paviršinių nuotekų sistemą lietaus nuotekų tinklais ar atvirai į kitą teritoriją, iš kurios patenka į paviršinių nuotekų sistemą, kišenes. Planuojama kasmet iš šio mokesčio surinkti apie 250 tūkst. Lt ir surinktas lėšas panaudoti Telšių miesto paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų ir įrenginių sistemos eksploatavimui, priežiūrai, remontui.
„Vargu, ar mes tokią – 250 tūkst. Lt – sumą surinksime, – garsiai svarstė UAB „Telšių vandenys“ generalinis direktorius A. Jasevičius. – Kol kas didžiausia problema yra ta, kad niekas nežino, kur ir kokios būklės yra lietaus nuotekų vamzdžiai, kam jie priklauso ir t. t. Jokio pereinamojo laikotarpio, perduodant šį ūkį, jokių brėžinių… Patys turėsime ieškoti, kas kur yra.“
Anot A. Jasevičiaus, jis jau davęs nurodymus savo darbuotojams, jog pastarieji tuo pradėtų domėtis. „Mes to darbo tikrai nebijome ir su juo susitvarkysime, – tikino UAB „Telšių vandenys“ generalinis direktorius, – tačiau mums reikės laiko. Gruodžio viduryje tvinusios miesto gatvės parodė, jog su lietaus nuotekomis yra nemažai problemų. Tąsyk gyventojams suskubome padėti vedini geros valios – mūsų įmonė neužsiėmė lietaus kanalizacijos priežiūra – ir nepelnytai gavome velnių. Na, o po sausio 1 d., kai mums bus perduoti šie tinklai ir gausime barti, tai jau bus už ką. O kad bars mus, neabejoju, nes per tokį trumpą laiką visų esančių problemų tikrai nespėsime išspręsti.“
Mokestis, anot A. Jasevičiaus, pačių gyventojų nelies. Jis bus taikomas tik įmonėms, kurios vienaip ar kitaip naudojasi lietaus nuotekų tinklais, ir priklausys nuo vidutinio kritulių kiekio, teritorijos, valdos ploto, dangos ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt