R. Macijauskienė: Mane su vaikais sieja stiprus ryšys

Parašė:  2011-01-21

Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ susikūrė 1989 m. Jau du dešimtmečius jam vadovaujanti Rita Macijauskienė tvirtai įsitikinusi, kad darbas su vaikais – tai jos pašaukimas.
Prieš du dešimtmečius Telšiuose susikūręs vaikų folkloro ansamblis pasivadino „Čiučiuruks“. Tokia idėja kilo kolektyvo nariams išgirdus vieną žemaitišką mįslę: „Tiėvs gysla, muotina plompa, o vakaa čiučiurukaa.“
Kolektyvui vadovaujanti R. Macijauskienė didžiuojasi savo ansamblio nariais, jų aktyvumu ir noru siekti, tobulėti, pažinti savo krašto kultūrą.
Kolektyvą lanko vaikai nuo 4 iki 18 metų. Dainos, šokiai, rateliai, žaidimai, instrumentinė muzika – daugiausia pačių dalyvių vasaros ekspedicijose surinkta medžiaga, kuri ir sudaro didžiąją ansamblio repertuaro dalį.
Šiuo metu ansamblyje per 50 narių. Vadovė juos dalija į 3 grupeles: priešmokykliniai, pradinukai, paaugliai ir vyresnieji. „Mūsų kolektyvas – tai giminių rateliai. „Čiučiuruką“ lanko broliai, seserys, įsitraukia jų pusbroliai ir pusseserės, draugų draugai“, – kalbėjo vadovė.
Anot pašnekovės, su kiekviena naujai į kolektyvą įsiliejančia laida vaikai darosi vis „sunkesni“, jų charakteriai sudėtingėja, daugelis iš jų hiperaktyvūs. Tačiau vadovė, sako, kad visada su jais randa bendrą kalbą, stengiasi jiems būti drauge. Svarbiausia, anot Ritos, yra kantrybė: „Mane su vaikais sieja stiprus ryšys. Nors ir išėję iš ansamblio ar išvykę studijuoti į kitus miestus, buvę „čiučiurukai“ visada mus aplanko.“


Folkloro ansamblio muzikantai groja smuikais, cimbolais, dūdmaišiu, basetle, armonika, lamzdeliu, kanklėmis, būgnu ir kitais ritminiais instrumentais. Vaikai dėvi žemaičių krašto autentiškus tautinius kostiumus.
R. Macijauskienė prisimena tuos laikus, kai atkūrus Lietuvos nepriklausomybę folkloras išgyveno klestėjimo periodą: kolektyvų gausa, atlikėjų galybė ir pan. Tačiau ilgainiui jų vis mažėjo, išliko stipriausi, tarp jų – vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“.
R. Macijauskienė prasitarė, kad ateityje būtų smagu išleisti ir savo DVD, mat jis labai reikalingas, norint save pristatyti per įvairius konkursus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt