Prisiminkime 2011-uosius metus…

Parašė:  2011-12-30

Metai baigiasi – vartote paskutinį 2011-ųjų „Telšių ŽINIŲ“ numerį. Atkreipkite dėmesį, kad jis šimtasis. Tai reiškia, jog antradieniais ir penktadieniais net šimtą kartų beldėmės į Jūsų namų duris! Džiaugiamės savo populiarumu, tuo, kad esame skaitomi ir laukiami dažno žemaičio namuose. Skaitytojų gausa mums – didžiausias įvertinimas!
2011-ieji „Telšių ŽINIŲ“ redakcijai buvo dosnūs patirties, įvykių, sutiktų žmonių. Džiaugiamės, kad šiemet, kaip ir praėjusiais metais, savo kelyje sutikome žmonių, kurie mus įkvėpė dirbti ir tobulėti. Kasdien spaudėme rankas tiems, kurių istorijos, išgyvenimai, patirtis atgulė į laikraščio puslapius. Pažinome naujus veidus, dalyvaudami renginiuose, jubiliejuose, spręsdami kilusias problemas, priimdami į redakciją atneštus skelbimus…
2011-aisiais, ėmę plunksnas į rankas, rašėme apie sportą, politiką, mediciną, teisėsaugą, švietimą… Taigi trumpai prisiminkime prabėgusius metus.

Apie vietos savivaldą
Šiemet išsirinkome naują vietos valdžią. Valdančiąją daugumą suformavo devyniolika išrinktųjų: 7 socialdemokratai, 6 darbiečiai, 2 valstiečiai liaudininkai, 2 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai, 2 Krikščionių partijos nariai.
Po rinkimų kai kas neteko turėtų postų, kai kas užėmė laisvus. Į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Trečioko krėslą sėdo teisininkas Saulius Urbonas. K. Trečiokas, kiek pailsėjęs, pradėjo eiti VšĮ Telšių regioninės ligoninės direktorės pavaduotojo ekonomikai pareigas (etatas keletą metų buvo neužimtas).
Kovo 18 dieną buvo išrinkta nauja Gadūnavo seniūnė – ja tapo Inesa Kęsminienė, šiuo metu esanti motinystės atostogose.


Pokyčiai palietė ir Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos Telšių skyrių – pirmininką Vytautą Rakicką pakeitė bendrapartietis Remigijus Puplauskas. Praradęs valdybos pasitikėjimą, iš UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų šiemet atleistas Danielius Rupšys. Šilta „Telšių šilumos tinklų“ direktoriaus kėdė laisva neliko – į ją sėdo Jurgis Staševičius.
2011-ieji gana stiprų smūgį kirto kai kuriems Telšių miesto seniūnijos veikėjams. Kilus skandalui dėl galimos korupcijos, iš pareigų pasitraukė miesto seniūnas Darius Klemanskas ir seniūnijos vyresn. specialistas Arūnas Šarkauskas. Telšių miesto seniūno vairą perėmė Kazys Lečkauskas.
Telšių vienmandatėje apygardoje Seimo nariu išrinktas Almantas Petkus – rinkėjai parodė jam savo palankumą. Tuo tarpu Valentinas Bukauskas į Seimą pateko pagal Darbo partijos sąrašą.
Šiemt V. Bukauskas, kaip ir visada, buvo aktyvus, jį galėjome išvysti įvairiuose renginiuose, taip pat dovanojantį moksleiviams Konstitucijas ir taip skatinantį pilietiškumą, lankantį gyventojus.
Tačiau ar telšiškių interesams tinkamai atstovauja A. Petkus?! Ar jis nenuvylė savo rinkėjų? Prisiminkime, kad ateinantys 2012–ieji – rinkimų į Seimą metai.
Įvykiai
2011-aisiais „Telšių ŽINIŲ“ laikraščio puslapiuose netrūko aštrios kritikos kirčių. Tačiau apie juos nekalbėkime – senuosius metus išlydėkime malonesniais prisiminimais.

2011-aisiais didelį dėmesį skyrėme mūsų jaunajai kartai, kurių talentai, geri darbai, pomėgiai atgulė į laikraščio puslapius, taip pat rajono seniūnijoms – aprašėme jose vykusius renginius, kilusias problemas, gyvenančius žmones. Rašėme apie sportą, profesines šventes, Europos Sąjungos paramą ir daugybę kitų dalykų. Nepamiršome ir verslininkų – džiaugiamės gražia draugyste su daugybe mūsų laikraštyje besireklamuojančių bendrovių, įmonių ir tariame jiems nuoširdų ačiū už bendradarbiavimą.
Džiugu, jog šiemet turėjome galimybę dalyvauti ir aprašyti įvairius jubiliejus: Telšių rajono savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus 20-metį, Telšių kultūros centro vokalinės ir instrumentinė grupės „Gramofonas“ kūrybinės veiklos 10-metį, Telšių miesto garbės piliečio, fotomenininko Mečislovo Šilinsko 80-metį, VDA Telšių dailės fakulteto 80-metį, skaitytojų Zofijos Želvienės 85-metį, Zofijos Gedrimienės 100-ąjį jubiliejų, 220-ąsias Magdeburgo teisių suteikimo Telšių miestui metines ir daugybę kitų.
2011-aisiais laikraščio puslapiuose stengėmės suteikti vertingos informacijos, pavyzdžiui, apie tai, kad vairuotojai, patyrę žalą netvarkinguose keliuose, turi teisę į nuostolių atlyginimą. Dalyvavome įvairių įvykių sūkuriuose: dėl požeminės gamtinių dujų saugyklos, „Vičiūnų“ įmonių grupės ketinimų Telšių rajone įrengti vištidę ir kt. Aprašėme istorijas, kurias skaitant skruostais tikriausiai riedėjo ašaros: apie benamį, kuris, esant 20 laipsnių šalčiui, jau 2 mėnesius gyvena lauke, apie moksleivį, kuris gražiausiais gyvenimo metais grumiasi su klastinga liga ir kt.
2011-aisiais nepamiršome ir kriminalų. Didelio atgarsio sulaukė „Telšių ŽINIOSE“ paviešinta baudžiamoji byla, kurioje Telšių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Antanas Grigalis (beje, dalyvavęs rinkimuose į Telšių rajono savivaldybės tarybą) Telšių rajono apylinkės teismo buvo pripažintas kaltu dėl jam inkriminuojamų nusikaltimų. Šiemet už seksualinius nusikaltimus prieš mažamečius nuteista net keletas telšiškių.
Rašėme apie nuteistus narkotikų prekeivius, avarijas, vagystes, kontrabandinių prekių prekybą ir kitas nusikalstamas veikas bei nusikaltimus. Kai kurie iš jų – keliantys šypseną, ar pamenate, kaip Rainių kaimo gyventoja kontrabandines cigaretes slėpė šuns būdoje, o pareigūnams berašant protokolą atvyko cigarečių pirkėjas?
Visiems dėkojame už bendradarbiavimą!
2011-aisiais, kaip ir praėjusiais metais, vykdėme konkursinę veiklą. Didžiulio Jūsų, skaitytojai, dėmesio šiemet sulaukė „Telšių ŽINIŲ“ organizuoti konkursai: geriausio policijos rėmėjo ir geriausio Telšių rajono seniūno.
Prie kasdienio mūsų darbo prisideda ir didžiulis būrys skaitytojų. Džiaugiamės ir dėkojame tiems, kurie mums rašo: Stanislovui Genučiui, Jonui Gauryliui, Vidmantui Pronckui, Alfredui Damanskiui, Staselei Semenavičienei, Vitalijai Kazlauskienei, Zigmontui Šimkui, Gintautui Pučkoriui, Vygantui Macevičiui, Janinai Jucienei, Ramutei Gruzbarzdienei, kun. Egidijui Arnašiui ir daugybei kitų.
Šiemet, kaip ir kasmet, išlaikėme tradiciją: pamelavome balandžio 1-ąją rašydami, kad Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams bus privaloma speciali uniforma. Idėją padėjo įgyvendinti su švarku nusifotografavęs Tarybos narys Zenonas Mockus. Melas tikriausiai buvo įtikinamas – po straipsnio dalis Tarybos narių suko galvas, kur pasisiūdinti uniformą!
Kopdami į Naujuosius metus, galime pasidžiaugti, jog 2011-ieji buvo prasmingi ir mūsų kolektyvui: šeimynine, mokslo sėkme. Esame darnūs, vieningi, o tai – svarbiausia, siekiant rezultatų. 2012-aisiais mes visi: Vilima, Dalia, dvi Aušros, Aurelija, Erika, Skaistė, Antanas bei Rolandas ir toliau dirbsime Jūsų labui! Dvasiškai turtingų ir sėkmingų Jums metų!

 

 Kokie Jums buvo šie metai? Ko tikitės iš ateinančių 2012-ųjų?

Evelina Rumbutytė, dešimtokė telšiškė:


– 2011 metai man buvo nuostabūs. Buvo daug linksmų ir daug įsimintinų akimirkų. Tikiuosi, kad ateinantys metai man bus dar geresni!

Saulius Urbonas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius:
– Šie metai man buvo gana sudėtingi – naujas darbas, nauji iššūkiai. Situacija Savivaldybėje – ne iš geriausių, palikta problemų, kurias reikia spręsti. Tikiuosi, kitais metais bus geriau. Lankėmės pas aplinkos ministrą, parsivežėme gerą žinią: 2013 metais Telšiams bus skiriami mažiausiai 9 nauji, labai brangūs autobusai, varomi gamtinėmis dujomis. Susitikime su energetikos viceministru išgirdome pažadą, jog bus prisidedama prie „LESTO“ projektų (projektai pradėti, jie reikalauja didelių Savivaldybės prisidėjimų). Dirbame vieningai, stengiamės pritraukti į Telšius investicijų: juk reikia kurti žmonėms darbo vietas.
Ateinančiais metais linkiu skaitytojams optimizmo ir įžvelgti ne vien tik bloga, bet ir gera.

 Kajetonas Šliogeris, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Telšių skyriaus pirmininkas:
– 2011-ieji buvo turtingi, dvasingi. Rajone daug nuveikta: turime 15 filialų, daugiau nei 500 narių. Svarbiausia, kad žmonės turi užsiėmimų, planuoja laisvalaikį. Ateinančiais metais mes, „Bočiai“, ir toliau liksime kūrybingi, veiklūs. Džiugu, kad nuo Naujųjų metų atkuriamos sumažintos pensijos. Didžiuojuosi Telšių Žemaitės dramos teatru: jo kolektyvu, pasiekimais. Matau ir problematišką pusę – reikia labiau užtikrinti žmonių saugumą: kai pagyvenusį žmogų, pensininką užpuola gatvėje, tai Dieve tu mano! Skaitytojams linkiu vilties, tikėjimo sklidinų ir Dievo metų.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt