Politikai kyla į kovą prieš Sosnovskio barščius

Parašė:  2020-11-17

Praėjusiame Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariai palaimino kitais metais ketinamą įgyvendinti projektą „Sosnovskio barščio naikinimas Telšių rajone“. Pagal jį Sosnovskio barščius numatyta naikinti tik valstybinėje žemėje. Privačioje žemėje šių augalų naikinimas nefinansuojamas. Aptardami sprendimo projektą politikai svarstė, ar veiksminga bus kovoti su piktžole tik valstybinėje žemėje, jei, pavyzdžiui, greta esančiame privačiame sklype ji ir toliau vešės bei plėsis.
Antanas NEKRAŠIUS
Prie LR aplinkos ministerijos finansuojamo projekto „Sosnovskio barščio naikinimas Telšių rajone“ Telšių rajono savivaldybė įsipareigojo prisidėti ne mažiau kaip 30 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų ir netinkamų finansuoti, tačiau būtinų projektui įgyvendinti. Projektą ketinama vykdyti penkerius metus. Bendra jo vertė – 16 500 Eur. Telšių rajono savivaldybės prisidėjimo suma sudaro 8 100 Eur.
Pagal projektą Sosnovskio barščius numatyta naikinti valstybinėje žemėje (privačioje žemėje jų naikinimas nefinansuojamas). Prieš šių augalų populiaciją planuojama kovoti cheminiais ir mechaniniais būdais atsižvelgiant į augimo vietą, išplitimo arealą. Sosnovskio barščių bendras naikinimo plotas sudarys apie 1 ha. Tikslas – sunaikinti minėtus augalus Telšių rajono išplitusiose vietovėse ir užkirsti kelią jiems plisti. Projektas bus įgyvendinamas Telšių rajono savivaldybės teritorijoje: Pasvaigės kaime (Degaičių sen.), Luokės miestelyje (Luokės sen.), Tryškiuose, Pabalvės kaime, Ubiškėje (Tryškių sen.), Žylakių ir Kirklių kaimuose (Upynos sen.) bei Gomalių kaime (Varnių sen.).
„Kad tie barščiai yra – žinome, bet ar juos pavyks išnaikinti – kitas klausimas, – kalbėjo sprendimo projektą kolegoms pristatęs Verslo, ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Rimantas Adomaitis. – Seniūnai nurodė teritorijas, kuriose tai reikia daryti. Jie geriausiai žino. Mūsų komitetas projektui pritarė.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai Algirdas Bacevičius ir Linas Šedvilas klausė, kokių priemonių bus imtasi dėl privačių sklypų, kurie ribojasi su valstybiniais. Esą jokio efekto nebus, jei Sosnovskio barščiai bus išnaikinti tik valstybinėje žemėje, nes laikui bėgant jie vėl parkeliaus iš privačios žemės, kurioje buvo palikti.


„Šis projektas bus vykdomas tik valstybinėje žemėje. Kol kas Aplinkos ministerija lėšų naikinti Sosnovskio barščius privačioje žemėje neskyrė, – informavo Tarybos narius Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėja Kristina Jankauskienė. – Taip pat nėra jokios prievolės, kuri įpareigotų privačių žemės sklypų savininkus naikinti minėtas piktžoles.“
L. Šedvilui pasiteiravus, kokiais būdais numatoma kovoti su Sosnovskio barščiais, K. Jankauskienė atsakė, jog ministerija rekomendavo naudoti selektyvinius herbicidus, o pelkėtose teritorijose – grioviuose ir šalia vandens telkinių – bus atliekamas mechaninis šalinimas: šienavimas ir iškasimas.
Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Žebrauskas taip pat išreiškė abejones, ar bus pasiektas norimas rezultatas, jeigu piktžolė bus naikinama tik valstybinės žemės plotuose ir palikta su jais besiribojančiuose privačiuose. A. Žebrauskas pasiūlė kreiptis Telšių rajono savivaldybei į Aplinkos ministeriją, kad ši inicijuotų teisėkūros ir finansines priemones, kurios padėtų ir privačių žemės sklypų savininkams kovoje prieš Sosnovskio barščius.
O Tarybos narys Kęstutis Trečiokas pasiūlė planuojant kitų metų rajono biudžetą numatyti lėšų, kurias būtų galima skirti su minėta piktžole kovojantiems privatininkams.
Balsų dauguma Telšių rajono savivaldybės taryba pritarė projektui „Sosnovskio barščio naikinimas Telšių rajone“ ir įpareigojo Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėją K. Jankauskienę pateikti su valstybine žeme besiribojančių privačių žemės sklypų, kuriuose auga Sosnovskio barščiai, plotą ir įvertinti preliminarų lėšų poreikį šiems augalams išnaikinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt