Poligono steigimas Telšių rajone: potvyniai ir atoslūgiai

Parašė:  2021-03-30

Atsiliepdami į rajono gyventojų nuomonę dėl karinio poligono steigimo vakarinėje Lietuvos dalyje Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai praėjusią savaitę vykusiame posėdyje patvirtino rezoliuciją. Joje politikai išreiškė savo poziciją: nepritarti naujo karinio poligono steigimui Telšių rajono savivaldybės teritorijoje.
Tačiau dalis Tarybos narių balsuodami susilaikė. Esą dokumentas pavėluotas: kol aplinkiniai rajonai vos tik prabilus apie galimą poligono steigimą svarstė ir tvirtino rezoliucijas – mūsiškiai tūpčiojo vietoje. Ir tik tada, kai LR krašto apsaugos ministerija nusprendė vietos paieškoti kitur, ant Telšių politikų stalo atgulė rezoliucijoje išdėstytas nepritarimas.
Antanas NEKRAŠIUS
Rezoliucija
Praėjusį ketvirtadienį patvirtintoje rezoliucijoje sakoma: „Mes, Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai, suprasdami Lietuvos Respublikos bendrojo plano, kaip vieno iš pagrindinių šalies strateginių dokumentų, reikšmę ilgalaikei valstybės teritorijos vystymo perspektyvai ir iš esmės pritardami Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcijai, nepritariame plano konkretizuotuose sprendiniuose numatyto naujo karinio poligono steigimui Telšių rajono savivaldybės teritorijoje. Taryba atkreipia dėmesį į galimą ekonominę ir ekologinę žalą Telšių rajono savivaldybei ir jos gyventojams. Į numatytą teritoriją patektų 4 seniūnijos, kuriose savo pasėlius ir žemės ūkio naudmenas deklaruoja 1 062 valdos valdytojai; deklaruojamas plotas sudaro 21 351 ha žemės ūkio naudmenų ir apie 6 500 ha miškų. Reaguodami į aktyviai išreikštą pilietinę gyventojų poziciją planuojamo steigti poligono atžvilgiu, atstovaudami savivaldybės gyventojų interesams, raginame Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministeriją, Lietuvos Respublikos aplinkos ministeriją atsisakyti planų steigti karinį poligoną Telšių rajono savivaldybės teritorijoje.“
Kas nuo ko „nusirašė“ rezoliucijos idėją?


Telšių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Gusarovui pristačius sprendimo projektą dėl rezoliucijos patvirtinimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Taryboje seniūnė Vilma Rumšienė pastebėjo, kad tai jos vadovaujama partija pateikė siūlymą parengti rezoliuciją ir galimai šiuo pasiūlymu rajono vadovas „susizgribo“ pasinaudoti. „Gerbiamas mere, ganėtinai ilgai delsėte, laukėte. Nors kitų rajonų merai anksčiau buvo pateikę taryboms tvirtinti rezoliucijas. Mūsų frakcijai (LŽVS, – red.) labai rūpi šis klausimas. Mes suprantame gyventojų nerimą dėl poligono, todėl jums ir pateikėme siūlymą dėl rezoliucijos priėmimo“, – kalbėjo V. Rumšienė.
Į šiuos frakcijos seniūnės žodžius Telšių rajono savivaldybės meras K. Gusarovas atsakė, jog rezoliucija pradėta rengti vos tik gavus informaciją iš Krašto apsaugos ministerijos: „Dėl jūsų, sakykime taip, raginimo: galbūt tai jūs nugirdote, kad toks dokumentas rengiamas… Dabar gal vienas kitam neįrodinėsime, kas pirmiau atsirado: višta ar kiaušinis. Svarbu – rezoliucija paruošta.“
R. Adomaitis: „Mes vis dar sėdime ant lagaminų“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius atkreipė kolegų dėmesį, kad siūloma tvirtinti rezoliucija yra niekinė, nes pavėluota priimti. Esą Vyriausybė viešai kalba, kad Telšių rajone poligono nebus – vietos bus ieškoma kitur. „Pavėlavome mes su ta rezoliucija. Mažeikiai ir kiti aplinkiniai rajonai jas priėmė per patį diskusijų įkarštį, o mes svarstome tada, kai viskas jau nutarta…“ – dėstė politikas.
A. Bacevičiui antrino frakcijos „Už Telšius“ seniūnas Kęstutis Trečiokas. Esą šiandien rezoliucijos priėmimas, kai visi sprendimai yra priimti, atrodo tarsi „gydytojų konsiliumo šaukimas mirusiam pacientui“.
Darbo partijos frakcijos Telšių rajono savivaldybėje seniūnas Rimantas Adomaitis kolegas įspėjo, kad jie šiek tiek klysta. Anot R. Adomaičio, kovo 24 dieną jam teko nuotoliniu būdu prisijungti prie LVŽS ir Darbo partijos frakcijų Seime posėdžio, kuriame dalyvavo krašto apsaugos viceministras, kariškiai. Esą tam, kad Telšių rajonas, kaip galima vieta naujam poligonui steigti, būtų išbrauktas iš Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano, reikalingas Seimo sprendimas. Be jo yra tik galimybė pataisyti vietoje „Vakarų regiono“ bendrajame plane įrašant „visoje Lietuvoje“. „Yra parinkti rangovai, kurie rengs naują galimybių studiją, tačiau mūsų regionas iš plano nėra išbrauktas. Tai reiškia, kad mes vis dar sėdime ant lagaminų. <…> Mūsų rezoliucija yra reikalinga, nes šią dieną dar nėra galutinai išspręstas šis klausimas“, – pabrėžė Darbo partijos frakcijos Taryboje seniūnas.
Telšių rajono savivaldybės merui paskelbus balsavimą, už rezoliuciją prieš poligono steigimą Telšių rajone balsavo 21 Tarybos narys, 1 – susilaikė, 2 – nuo balsavimo nusišalino.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt