Paskelbti „Sidabro vainikėlio“ Telšių regioninio turo nugalėtojai

Parašė:  2020-06-05

Telšių kultūros centro paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ surengta virtuali 2020 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ Telšių regioninio turo paroda. Joje dalyvavo net 78 moksleiviai (9–19 m.) iš Mažeikių, Plungės, Telšių, Kretingos, Šiaulių, Kelmės rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybių. Prabėgus dviem savaitėms nuo parodos išaiškinti laimėtojai.
Parodą-konkursą inicijavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC), renginį organizavo Telšių kultūros centro etnografė Sigita Dacienė. Nors paroda surengta neįprastu būdu, tačiau jos idėja ir intencija išliko nepakitusios: tam, kad vaikai ir jaunuoliai galėtų parodyti savo darbus, kuriems įtaką darė liaudies menas ar dailieji amatai, jaunieji kūrėjai raginti tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo ir simbolinių prizų – sidabro vainikėlių.
Parodos-konkurso dalyviai išskirstyti į dvi kategorijas pagal amžių: 9–14 m. (5–8 kl.) ir 15–19 m. (9–12 kl.). Virtualiai eksponuota daugiau kaip 150 skirtingų žanrų – medžio drožybos, keramikos, tekstilės, pynimo, karpinių, grafikos – darbų.
Darbus vertino ir geriausius iš geriausių rinko komisija: LNKC tautodailės specialistės Asta Valiukevičienė, dr. Teresė Jurkuvienė, Telšių kultūros centro etnografė S. Dacienė, Etninės kultūros globos tarybos specialistė Žemaitijos regionui Agnė Jakavičiutė, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos vyr. specialistė Aldona Kuprelytė ir virtualios parodos žiūrovai.
Parodos organizatorė S. Dacienė sakė, kad kasmet tikimasi, jog darbų parodos sudomins ir pritrauks jaunuosius meistrus ir jų bendraamžius, paskatins tėvus, mokytojus veiksmingai prisidėti prie tradicinės kultūros puoselėjimo. „Linkiu pasiekti tikslų, net ne apie „Sidabrinį vainikėlį“ kalbant. Linkiu siekti to, ko norite ir jaučiate, kad reikia“, – paskelbdama apdovanojamųjų sąrašą kalbėjo etnografė.
Skelbiame konkurse dalyvavusių telšiškių rezultatus.


9–14 m. grupėje tarp pirmosios vietos laimėtojų pateko Emilė Bagužaitė (10 m., Telšių „Atžalyno“ progimnazija, mokytoja Regina Aleksandravičienė) ir Vironika Shalin (11 m., Telšių „Atžalyno“ progimnazija, mokytoja R. Aleksandravičienė). Antrąją vietą pelnė Ema Bytautaitė (11 m., Telšių „Atžalyno“ progimnazija, mokytoja R. Aleksandravičienė).
Parengta pagal Telšių kultūros centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt